اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد منبع تغذیه 40 ولت 80 آمپر DC برای BLDC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد منبع تغذیه 40 ولت 80 آمپر DC برای BLDC

سلام من به منبع تغذیه دی سی با مقدار جریان دهی حدود 80 آمپر ثابت و ولتاژ حدود 40 ولت دارم برای راه اندازی موتور براشلس DC نیاز دارم -- تا الان از چند تا باتری ماشین استفاده می کردیم.

می خواستم ببینم نطر دوستان چیه ؟ برای استفاده به جای باتری و مستقیم از برق شهر
    چند تا منبع تغذیه بخرم با هم استفاده کنم؟ چه مدلی ؟
    یا یکی بسازم؟
    یا مثلا از چند تا پاور کامپیوتر استفاده کنم ؟
    ..... ؟
    کدام کار هزینه کمتر وقت کمتر و در کل بهینه تر است
    ممنون از کمکتون
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : راهنمایی در مورد منبع تغذیه 40 ولت 80 آمپر DC برای BLDC

مشخصاتی که شما میگید دقیقا مشخصات رکتی فیر ( موتور جوش دی سی) است
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

من اطلاعاتی ندارم شما میتونید اطلاعاتی به من بدهید ؟
      نحوه ی تهیه ؟ قیمت ؟
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

از مثبت و منفی12 و مثبت12ومنفی5 دوتا پاور کامپیوتر مجموعاً 40 ولت حدود 10 آمپر میشه گرفت (البته باید خازن ها دستکاری بشه) اما 16 تا پاور گرون در نمیاد ؟ من خودم 20 تا پاور کارکرده گرفتم هرکدوم 2.5 سه ماه پیش خیلی خوب جواب میده اما الان گرون شده نمیصرفه داداش همون موتور جوش احتمالا قیمتش مناسب تر باشه

دیدگاه

با سلام

دوره مصرف تعیین کننده است.
          و نیز شخصی بودن یا ارایه به مشتری ، در انتخاب شما تاثیر دارد..

80 آمپر ، چند ساعت در شبانه روز نیاز است.

اگر جمع ساعات به 5 ساعت برسد،
          با همان باتری ها و شارژر 20 آمپری برای 40 ولت، کار شما انجام می شود.

راه ارزان دوم:
          در تاپیک "برداشتن محدودیت جریان در پاورATX "
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59331.0
          روش تغییر مشخصات پاور کامپیوتر برای افزایش جریاندهی ارایه شده،
          که تعدادی پاور نیاز خواهید داشت. تا موازی و سری کنید.

راه گران:( برای ارایه به مشتری - .... )
          از شرکتهای فروشنده منابع تغذیه مانند "ایمن ایستا" یک یا چند واحد خریداری فرمایید.

راه آخر:
          بسازید:
          3200 وات، سوییچینگک.....

با سپاس
          گشتی در لاله زار
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام.ببخشید علت خاصی داره که از باطری استفاده نمیکنید؟؟؟
            چون موتور زیر دریایی مدل ما 90 آمپر جریان میکشید و ما دو تا باتری لیتیوم پلیمر را ب هم سری کردیم .البته روی موتور نوشته 90 آمپر و من واقعا نمیدونم چقدر جریان میکشید.فکر کنم اگه باتری مناسب پیدا کنید قیمتش ارزونتر بشه.

دیدگاه

رکتی فایر 80 آمپر 40 ولت حدودا از 175 هزار تومن شروع میشه تا بالا البته در هر ابزار فروشی سر کوچه موجود است الان بازار پر است از جنس چینی و ترکیه ای
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ممنون از همه دوستان
                توضیحات این است که برای راه اندازی دو موتور برای هواپیما مدل هر موتور 36 ولت و حدود 34 آمپر جریان میکشد (مقدار اسمی یکم بیشتر است)

در کل روز چند ساعتی بیشتر استفاده نمی گردد.

دلیل استفاده نکردن از باتری ماشین وزن زیاد و جابه جا کردن و دردسر شارژ و ... است
                باتری لیتیوم پلیمر هم داریم و برای استفاده نهایی است و خیلی زود نسبتا خالی می شود

می خواهیم با استفاده راحتتر از برق کار خودمون را فعلا ساده کنیم تا بعد

الان قویترین پاور کامپیوتر موجود در بازار چند واته

ساخت منبع تغذیه سوئیپینگ چه جوریه در این حد ؟ دردسر داره ؟

رکتی فایر دست دو هم گیر میاد ؟ این ها میزان ثابت بودن جریان و ولتاژش چه جوریه ؟ خوب هست ؟

{ خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Daii-Stk
                  از مثبت و منفی12 و مثبت12ومنفی5 دوتا پاور کامپیوتر مجموعاً 40 ولت حدود 10 آمپر میشه گرفت (البته باید خازن ها دستکاری بشه) اما 16 تا پاور گرون در نمیاد ؟ من خودم 20 تا پاور کارکرده گرفتم هرکدوم 2.5 سه ماه پیش خیلی خوب جواب میده اما الان گرون شده نمیصرفه داداش همون موتور جوش احتمالا قیمتش مناسب تر باشه
                  نوشته اصلی توسط Solsal
                  با سلام

دوره مصرف تعیین کننده است.
                  و نیز شخصی بودن یا ارایه به مشتری ، در انتخاب شما تاثیر دارد..

80 آمپر ، چند ساعت در شبانه روز نیاز است.

اگر جمع ساعات به 5 ساعت برسد،
                  با همان باتری ها و شارژر 20 آمپری برای 40 ولت، کار شما انجام می شود.

راه ارزان دوم:
                  در تاپیک "برداشتن محدودیت جریان در پاورATX "
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59331.0
                  روش تغییر مشخصات پاور کامپیوتر برای افزایش جریاندهی ارایه شده،
                  که تعدادی پاور نیاز خواهید داشت. تا موازی و سری کنید.

راه گران:( برای ارایه به مشتری - .... )
                  از شرکتهای فروشنده منابع تغذیه مانند "ایمن ایستا" یک یا چند واحد خریداری فرمایید.

راه آخر:
                  بسازید:
                  3200 وات، سوییچینگک.....

با سپاس
                  من الان حدود هشت تا پاور گرفتم
                  چجوری موازی سری کنم ؟
                  گراند همی مشترک نیست ؟
                  -12 ولت هم که نمی شه بیشتر از 2 آمپر کشید !
                  چه جوری از -12 و +12 بگیرم ؟
                  دو تا پاور ولتاژ های یکسانش موازی بشه مشکلی پیش نمی آد ؟ سلف بزارم ؟
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohpooria
                    من الان حدود هشت تا پاور گرفتم
                    چجوری موازی سری کنم ؟
                    گراند همی مشترک نیست ؟
                    -12 ولت هم که نمی شه بیشتر از 2 آمپر کشید !
                    چه جوری از -12 و +12 بگیرم ؟
                    دو تا پاور ولتاژ های یکسانش موازی بشه مشکلی پیش نمی آد ؟ سلف بزارم ؟
                    با موازی کردن دو پاور فقط جریان بیشتر خواهد شد

چند تا نکته برای سری کردن پاورها:
                    1- بدنه پاورها نباید به هم بخوره(اگه بخوره اتصال کوتاه میشه و شات دان)
                    2- پریزهایی که دارای اتصال به زمین ساختمان هستند بدنه ی همه رو به هم متصل میکنه و بنا به حالت بالا نباید از پریزهای اتصال زمین دار استفاده شود(اصل لانه کبوتری :biggrin
                    3- برای جبران پیک های لحظه ای ترجیحا خازن های سر راه -12 را با ظرفیت های بالاتر تعویض کنید.
                    4- اگه فیدبک پاورهایی که استفاده میکنید فقط به 5 وصله اونو از 5 گرفته و به 12 وصل کنید (من خودم این کارو نکردم چون فیدبکم هم به 5 و هم12 وصله (دست سازندش درد نکنه))
                    5- برای هر پاور led جدا قرار بدید و همه روی برد به نام HLed نامگذاری کنید چون احتمالش هست یکی خاموش بشه و متوجه نشده باشید با اینکار هر کدوم خاموش شد بلافاصله با دیدن ledخاموش متوجه خواهید شد.

نکته ی دیگه ای یادم نمیاد . دوستان باتجربه تر و عالم تر راهنمایی کنند(حقیقتش من زیر دیپلمیم اگه در نکات بالا اشتباهی مشاهده کردید اعلام کنید تا اصلاح شود)

درشکل زیر دوپاور برای گرفتن دوبل 24 (48ولت) موازی شده - دقت کنید زمین پاورها به هم متصل نیست و برای برق شهر از کابل زمین ندار! استفاده شده چون کابلهای زمین دار با اتصال به زمین ساختمان سیستم مارو به هم میریزه

اختلاف ولتاژ بین gدر پاور سمت راست با gدر پاور سمت چپ 24 ولت میباشد بدیهی است با اتصال آنها به هم اتصال کوتاه و شات دان رخ خواهد داد(دلیل استفاده از کابلهای زمین ندار و جدا کردن بدنه پاورها از هم)

دیدگاه

میگم اگه بخوایم ولتاژو بیشتر کنیم چطوری باید بشه چند تا پاور رو چطوری بهم وصل باید کنیم(بیشتر از 2 پاور)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                        میگم اگه بخوایم ولتاژو بیشتر کنیم چطوری باید بشه چند تا پاور رو چطوری بهم وصل باید کنیم(بیشتر از 2 پاور)
                        اساس کار مثل همون دو تا پاور بالاست و با کمی دقت بدون هیچ مشکلی ولتاژ مورد نظر بدست. پاورها هم مشابه باشند (شاید مشابه نباند هم بشه اما من خودم با پاورهای مشابه امتحان کردم 8 تا پاور - 196 ولت!! 1600 وات واقعی - زلزله )

دیدگاه

اگر پاور رو دسکاری نکنیم با هم سریشون کنیم هر پاور مثلا 8 امپر بده وقتی 4 تاشو با هم سری کنی امپرش میشه 32 امپر یا حتما باید تغییراتی تو پاور بدیم؟

دیدگاه

اگر پاور رو دسکاری نکنیم با هم سریشون کنیم هر پاور مثلا 8 امپر بده وقتی 4 تاشو با هم سری کنی امپرش میشه 32 امپر یا حتما باید تغییراتی تو پاور بدیم؟
                            بله حدود 32 آمپر میده نیازی به دستکاری نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Daii-Stk
                              بله حدود 32 آمپر میده نیازی به دستکاری نیست
                              با سلام
                              اشتباه تایپ شده،
                              پاورها برای افزایش جریان باید موازی ( با کمک مقاومت بالانس کننده سری ) شوند:

ابتدا برای ولتاژ خروجی پاور ( مثلا 12 ولتی ) 3 بار ( مقاومت ) 1 آمپری و 4 امپری و 8 آمپری ( 12 اهم_15 وات و 3 اهم_60 وات و 1.5 اهم_100 وات ) فراهم می کنید (3 تا بار تست نیاز داریم) ( از المنت فنری 2000 واتی برش دهید )
                              ولتاژ خروجی هر کدام از پاورها را در بی باری و بار 1 آمپر و 4 آمپر و 8 آمپر اندازه می گیرید.( بار را وصل می کنید سریع اندازه گیری می کنید - و سریع قطع می کنید تا بارها زیاد داغ نشوند .)

اختلاف ولتاژهای کمتر از 0.2 ولت را از بین پاورها انتخاب می کنید( پاورهایی که عملکردشان به هم نزدیکترند )

مثلا گروه 11.8 و 11.7 و 11.6 و 11.75 با هم

و گروه 11.5 و 11.45 و 11.4 و 11.35 با هم

سپس با خروجی مثبت و با خروجی منفی هرکدام ، یک مقاومت ( قطعه ای از المنت ) در حدود 0.3V/8A و = 37 میلی اهم سری می کنید. ( برای 24 ولت ، با گراند کاری نداریم و به جایی وصل نیست)

( المنت فنری 2000 وات : در 220 ولت ، 10 آمپر عبور می دهد ، لذا دارای 22 اهم مقاومت است ، 1/20 از طول را جدا کرده ( = 1 هم )
                              و آنرا کشیده و صاف کنید، و 5 بار از وسط تا کنید تا 32 سیم موازی شوند که 0.034 اهم = 34 میلی اهم می شود. )

سر همه مقاومتهای مذکور در سمت مثبت را به هم وصل کنید تا نقطه ولتاژ مثبت مورد نظر باشد.(12+)
                              برای 12- نیز همینطور....

به این ترتیب پاورها با هم موازی شدند.( در 12- و 12+ )

حالا مثلا 10 تا از اینها با هم 80 آمپر فراهم می کنند ( بدون دستکاری در مدارات داخلی ) - "با دستکاری در مدارات داخلی می توانید جریان را افزایش دهید و تعداد پاور را کاهش دهید."

مثلا با 4 تا پاور و هر کدام 20 آمپر در +-12 = 24 ولت ، این یک بلوک منبع مثلا 24 ولتی و 80 آمپری خواهید داشت.

به دوتا بلوک مثل این نیاز دارید که با هم سری کنید تا 48 ولت 80 آمپر داشته باشید.

سری شدن بلوک پاورها با اتصال سر + از یک بلوک به سر - از بلوک دیگر انجام میشود( مقاومتهای سری هر پاور در جای خود قرار دارند و منظور از سر + و سر - ، "نقطه اتصال مقاومتهای هر بلوک به هم " می باشد.

با سپاس

پ.ن:
                              بعد از تغییرات داخل مدار پاور برای افزایش جریان، بارهای آزمون به 1 آمپر و 8 آمپر و 15 آمپر و 20 آمپر تغییر می کنند.
                              ومقاومت بالانس کننده سری با هر پاور ، نصف می شود(یکی با+ و یکی با-) ، یعنی تعداد تا شدگی 6 بار می شود و اگر 6 تاشدگی میسر نبود ، دو قطعه 5 تاشده را موازی می کنیم.
                              گشتی در لاله زار
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X