اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با تغذیه

سلام
    یه مشکل پیش اومده که اصلا قابل درک نیست از دوستانی که معماری داخلی avr رو خوب میشناسند میخوام راهنمایی کنن

وقتی میکرو (مگا8) داخل پروگرامر هست(stk200-300) پورت مورد نظر من طبق برنامه خاموش و روشن میشه
    این در حالیه که وقتی میکرو روی بردبرد هست کاملا خاموش به نظر میرسه

از درستی رسیدن منبع برق به میکرو کنترلر 100 در 100 مطمئنم.
    *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
    *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

پاسخ : مشکل با تغذیه

نوشته اصلی توسط microjo
    سلام
    یه مشکل پیش اومده که اصلا قابل درک نیست از دوستانی که معماری داخلی avr رو خوب میشناسند میخوام راهنمایی کنن

وقتی میکرو (مگا8) داخل پروگرامر هست(stk200-300) پورت مورد نظر من طبق برنامه خاموش و روشن میشه

سلام
    یعنی می خواید وقتی میکرو در حال پروگرام شدن هست یه سری پین ها باید 0 و1 بشن که نمیشن منظورتون اینه ؟ oo:
    یا این کنه شما برنامه نوشتید که یه پورت 0 و 1 بشه بعد از همون پورت ها چه طوری پروگرام میشه ؟ oo:

دیدگاه

بحث برنامه ریزی میکرو نیست شما فرض کن پروگرامر یه مدار ساده با امکانات اولیه برای راه اندازی میکروکنترلر هست

میکرو روی پروگرامر تغذیه میشه و کار میکنه اما روی بردبرد نه با اینکه هیچ علتی نداره oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microjo
        سلام

تغذیه شما مشکل دارد از چه چیزی به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنید آن را چک کنید ببینید هنگامی که کابل پروگرمر وصل نیست چند ولت به مدار می دهد در واقع می تواند ولتاژ مناسب را تامین کند یا نه؟
        معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
        اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
        آموزش Modelsim

دیدگاه

پروگرامتون بافر داره یا نه ؟
          شاید تغذیه رو اشتباه وصل کردید باید 7 رو به VCC و 8 رو به GND بعد تغذیتون رو هم بهتر از پروگرام بگیرید فعالا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
            تغذیه شما مشکل دارد از چه چیزی به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنید آن را چک کنید ببینید هنگامی که کابل پروگرمر وصل نیست چند ولت به مدار می دهد در واقع می تواند ولتاژ مناسب را تامین کند یا نه؟
            نه دوست عزیز این مشکلاتیه که آماتورا هم نمیکنن
            گفتم که مشکل عجیبیه و فقط میتونه از داخل میکرو باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
              پروگرامتون بافر داره یا نه ؟
              شاید تغذیه رو اشتباه وصل کردید باید 7 رو به VCC و 8 رو به GND بعد تغذیتون رو هم بهتر از پروگرام بگیرید فعالا
              بافر داره 74als245 _ نه مطمئنا درسته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microjo
                نه دوست عزیز این مشکلاتیه که آماتورا هم نمیکنن
                گفتم که مشکل عجیبیه و فقط میتونه از داخل میکرو باشه
                اخه منم یک مگا هشتی داشتم که بعضی وقت ها این طوری بود بعد از اینکه خازن 100nf ،400vروی ورودیش گذاشتم ومدارش هم چک کردم ویکم تغییر دادم درست شد
                معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                آموزش Modelsim

دیدگاه

مشکل نباید به معماری ربط داشته باشه تمام میکرو ها از معماری RISC استفاده می کنند ولی اگه کسی درباره معماری توضیح بده خیلی خوب میشه ؟ :smile:

اگه بافر داشته باشه 100 در 100 مشکل از اتصال یا تغذیه هست :mrgreen: :mrgreen:
                  ولی یه تست بکنید سیم های سریال پروگرام رو قط کنید و فقط سیم های تغذیه پروگرام وصل باشه بعد ببنید بازم کار میکنه ؟
                  تغذیه رو هم از از پروگرام گرفتید ؟
                  اره می تونه از نویز باشه با یه خازن هم تست کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
                    اخه منم یک مگا هشتی داشتم که بعضی وقت ها این طوری بود بعد از اینکه خازن 100nf ،400vروی ورودیش گذاشتم ومدارش هم چک کردم ویکم تغییر دادم درست شد
                    آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                      مشکل نباید به معماری ربط داشته باشه تمام میکرو ها از معماری RISC استفاده می کنند ولی اگه کسی درباره معماری توضیح بده خیلی خوب میشه ؟ :smile:

اگه بافر داشته باشه 100 در 100 مشکل از اتصال یا تغذیه هست :mrgreen: :mrgreen:
                      ولی یه تست بکنید سیم های سریال پروگرام رو قط کنید و فقط سیم های تغذیه پروگرام وصل باشه بعد ببنید بازم کار میکنه ؟
                      تغذیه رو هم از از پروگرام گرفتید ؟
                      اره می تونه از نویز باشه با یه خازن هم تست کنید
                      تشکر اما منظورم معماری بود نه ریز معماری
                      سیمهای سریال رو هم قطع کردم خازنم زدم اما نشد
                      احتمال نویز هم بررسی کردم و حتی برای اطمینان به زحمت تغذیه پروگرامر رو به بربرد وصل کردم بازم نشد

اما یه چیز خیلی خیلی عجیب فهمیدم:

پین های پروگرامر رو تک تک بررسی کردم و دیدم بجز 5 پایه های برنامه ریزی و تغذیه بعضی پایه ها 5 ولت برق دارن!!
                      شاید سیم تغذیه به هر دلیل داخل میکرو قطع شده و تغذیه از پایه های دیگه به آیسی میرسه! غیر این چیز دیگه ای نمیتونه باشه
                      عجیبتر اینکه یدونه atmega8 دیگه هم دارم که اونم دقیقا همین مشکلو داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microjo
                        تشکر اما منظورم معماری بود نه ریز معماری
                        سیمهای سریال رو هم قطع کردم خازنم زدم اما نشد
                        احتمال نویز هم بررسی کردم و حتی برای اطمینان به زحمت تغذیه پروگرامر رو به بربرد وصل کردم بازم نشد

اما یه چیز خیلی خیلی عجیب فهمیدم:

پین های پروگرامر رو تک تک بررسی کردم و دیدم بجز 5 پایه های برنامه ریزی و تغذیه بعضی پایه ها 5 ولت برق دارن!!
                        شاید سیم تغذیه به هر دلیل داخل میکرو قطع شده و تغذیه از پایه های دیگه به آیسی میرسه! غیر این چیز دیگه ای نمیتونه باشه
                        عجیبتر اینکه یدونه atmega8 دیگه هم دارم که اونم دقیقا همین مشکلو داره
                        مگه پروگرامتون چند تا سیم داره ؟ oo:
                        قبل بافر رو تست کردید یا بعد بافر ؟
                        ببینید روی پروگرام فیلتر انالوگ به دیجیتال وصل شده ؟

دیدگاه

با سلام اگر درست متوجه شده باشم میکروی شما روی پروگرامر درست کار میکنه اما روی بردبرد نه!درسته؟ 1- ممکنه میکروتون روی کریستال خارجی تنظیم شده باشه و پروگرامرتون کریستال داره به همین دلیل کار میکنه2- فیوز بیت watch dog راهم چک کنید شاید برنامه ریزی شده3- از رسیدن تغذیه هم مطمین شوید به هر حال بردبرد دیگه,بهتره ولتمتر را به هردو پایه تغذیه میکرو بزنید و از رسیدن زمین و مثبت 5 مطمین شوید برای اطمینان پایه ریست راهم روی بردبرد pullup کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
                            با سلام اگر درست متوجه شده باشم میکروی شما روی پروگرامر درست کار میکنه اما روی بردبرد نه!درسته؟ 1- ممکنه میکروتون روی کریستال خارجی تنظیم شده باشه و پروگرامرتون کریستال داره به همین دلیل کار میکنه2- فیوز بیت watch dog راهم چک کنید شاید برنامه ریزی شده3- از رسیدن تغذیه هم مطمین شوید به هر حال بردبرد دیگه,بهتره ولتمتر را به هردو پایه تغذیه میکرو بزنید و از رسیدن زمین و مثبت 5 مطمین شوید برای اطمینان پایه ریست راهم روی بردبرد pullup کنید
                            همه مواردی که نوشتید بررسی کردم هنوزم کار نمیکنه واقعا عجیبه!
                            پروگرامرم stk 200/300 فروشگاه همین سایته کسی از دوستان نقشه الکتریکیشو داره ممنون میشم بزاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microjo
                              همه مواردی که نوشتید بررسی کردم هنوزم کار نمیکنه واقعا عجیبه!
                              پروگرامرم stk 200/300 فروشگاه همین سایته کسی از دوستان نقشه الکتریکیشو داره ممنون میشم بزاره
                              نمیشه مشکل از پروگرامر باشه چون شما میگید روی پروگرامر میکرو کار میکنه تغذیه را از کجا به میکرو دادید؟به نظرم به جای وقت تلف کردن 1 ساعت زمان بذارید و مدار را برروی فیبر سوراخدار ببندید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X