اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد اندازه گیری ولتاژ با A/D

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد اندازه گیری ولتاژ با A/D

سلام
    یه سنسوری هست که ولتاژ خروجیشو نسبت به زمین نمید!ه و نسبت به یه پایه ی دیگه باید این ولتاژ رو اندازه گرفت و من می خوام با A/D میکرو این ولتاژ رو اندازه بگیرم (عملیات انجام آنالوگ به دیجیتال هم که نسبت به زمین انجام میشه)در ضمن اینو هم بگم که نمیشه یکی از پایه های خروجی ولتاژ رو به زمین وصل کرد چون حدود 5/. ولت به ولتاژ خروجی اضافه میشه.به نظر شما برای اندازه گیری این ولتاژ باید چکار کرد؟

پاسخ : راهنمایی در مورد اندازه گیری ولتاژ با A/D

سلام وحید جان
    آقا دو تا راه حل
    ولتاژ هر کدوم از پایه ها رو اندازه بگیر بعد از هم کم کن
    یا اینکه از مد تفاضلی (AVR داره PIC رو نمیدونم) استفاده کن
    موفق باشی
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

دستت درد نکنه آقا محمد
      نمیشه ولتاژ تک تک پایه ها رو اندازه گرفت : یکی از پایه ها زمین مجازی هست و ولتاژ پایه ی ددیگر رو باید نسبت به این پایه(ارت مجازی) اندازه گرفت
      در مورد روش دوم "مد تفاضلی" چی هست من تا حالا تو PIC نشنیدم یه توضیحی بده اگه سوادم کشید شاید یه کاریش کردم :redface:

دیدگاه

سلام
        آره عزیزم،شما این دوتا پیاه رو که میخوای ولتاژ اولی رو نسبت به دومی اندازه بگیری به پایه های ADC بزن(به صورت جدا)
        حالا ولتاژ اولی رو بخون،ولتاژ دومی رو هم بخون،مقدارشونو از هم تفریق کن میشه همون مقداری که دنبالش می گردی
        اما راجع به مد تفاضلی میای این دوتا ولتاژ رو میدی به دوتا پایه از ADC (بر اساس دیتاشیت) بعد خود میکرو مقدار تفاضل بین این دو پایه رو اندازه میگیره
        در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
        مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X