اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ کم و جریان زیاد در موتورها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ کم و جریان زیاد در موتورها

سلام.
    چند وقته این سوال ذهنمو مشغول کرده.
    چرا اکثر استپ موتورها ولتاژ کم و جریان بالا نیاز دارند؟چرا اینجوری می سازنشون؟مثلا 1.5 ولت،11 آمپر!!!!
    چرا 11 ولت،1.5 آمپر نمی سازن؟
    آمپر زیاد هم درایورش سخته هم منبع تغذیش...
    کسی اطلاعی داره؟

پاسخ : ولتاژ کم و جریان زیاد در موتورها

این طوری که میگی نیستا !
    بیشتر استپ موتور هایی که من دیدم 12 ولت ، 24 ولت و یا 36 ولت بودن و تمام درایور هایی فکر نمیکنم این طوری باشه شاید حواست نبوده و اشتباه خوندی ؟

دیدگاه

در استپپر ها بر خلاف سایر موتور ها از مشخصات موتور فقط جریان مجاز رو اعلام میکنن مثلا میکن این استپ جریان مجازش 8 آمپر است
      علتش اینه برای اینکه به سرعت مورد نظر دست پیدا کنید باید ولتاز را بالا ببرید من تونستم یک استپر پرینتر با جریان مجاز نیم آمپر رو با 220 ولت راه اندازی کنم که فکر کنم دور استپر به حدود 3000 دور میرسید
      بنا براین استپر ها توانشون ثابت نیست و با توجه به نوع درایو مشخص میشه
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moein2
        این طوری که میگی نیستا !
        بیشتر استپ موتور هایی که من دیدم 12 ولت ، 24 ولت و یا 36 ولت بودن و تمام درایور هایی فکر نمیکنم این طوری باشه شاید حواست نبوده و اشتباه خوندی ؟
        نه دقت کردم.اونای که دیدم جریانشون بالاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          در استپپر ها بر خلاف سایر موتور ها از مشخصات موتور فقط جریان مجاز رو اعلام میکنن مثلا میکن این استپ جریان مجازش 8 آمپر است
          علتش اینه برای اینکه به سرعت مورد نظر دست پیدا کنید باید ولتاز را بالا ببرید من تونستم یک استپر پرینتر با جریان مجاز نیم آمپر رو با 220 ولت راه اندازی کنم که فکر کنم دور استپر به حدود 3000 دور میرسید
          بنا براین استپر ها توانشون ثابت نیست و با توجه به نوع درایو مشخص میشه
          حق باشماست.توان ثابت نیس.ولی سوال من اینه که چرا با وجود اینکه تامین ولتاژ بالا خیلی راحت تر از تامین جریان بالاست،چرا همه ی موتورا رو مثل این موتور شما درست نمی کنن؟
          مثلا اگه جریان مجاز این موتور،220 ولت بود که شما نمی تونستی به 3000rpm برسی.می تونستی 220 آمپر تامین کنی؟

دیدگاه

دوستان؟جواب لطفا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X