اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Codevision ،DS1307 و کریستال خارجی میکرو کنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Codevision ،DS1307 و کریستال خارجی میکرو کنترلر

سلام
    من یه دونه DS1307 راه انداختم، تاوقتی که میکرو با فرکانس 8 مگ داخلی کار میکنه هیچ مشکلی نداره ولی وقتی که کریستال 12 مگ خارجی میذارم RTC هنگ میکنه و تمام اطلاعات اون پاک میشه و فقط عدد 165 رو برمیگردونه، وقتی که فرکانس رو دوباره به 8 مگ داخلی برمیگردونم برای اینکه دوباره به کار بیفته باید RTC رو دوباره مقدار دهی کنم، زبانی که با اون برنامه رو نوشتمCodevision هست، ولی وقتی که با بیسکام مینویسم درست کار میکنه
    در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

پاسخ : DS1307 و کریستال

سلام
    کسی نبود؟

دیدگاه

پاسخ : Codevision ،DS1307 و کریستال خارجی میکرو کنترلر

در مورد 1307 چند مورد رو رعایت کنید
      1- بدنه کریستال اون رو حتما زمین کنید
      2- در ابتدای برنامه یکی از رجیسترهای اون رو که برای شما زیاد مهم نیست با عددی بنویسید و بعد از یک زمان کوتاهی می توانید از رجیسترهایی که با اونها کار دارید بخونید .
      3- ولتاژ باطری اون رو حتما کنترل کنید نباید از ولتاژی بیشتر یا کمتر باشد در مورد عدد 165 اگر ولتاژ باتری بالای 3.6 باشد احتمال این قضیه خیلی زیاد است واگر پایین هم باشد اصلا زمان حرکت نمی کند و اگر خیلی پایین تر باشد زمان ریست می شود
      4- سعی کنید فرکانسی در پایه خروجی آن ایجاد کرده و در آنجا یک led را خاموش و روشن کنید اینکار به شما در دیباگ کمک می کند
      من برعکس خیلی ها که می گویند 1307 چیز خوبی نیست با رعایت موارد فوق اصلا مشکلی در آن ندیده ام و
      البته کریستال 12 نمی تواند تاثیری داشته باشد .

دیدگاه

پاسخ : Codevision ،DS1307 و کریستال خارجی میکرو کنترلر

سلام
        مشکل از اونجا بود که مقاومت پول پ رو طبق دیتا شیت 47 کیلو گذاشتم، ولی این گزینه تا فرکانس 8 مگ جواب میداد، برای حل مشکل یه مقاومت 10 کیلو اهم با مقاومتهای 47 کیلو موازی کردم و مشکل حل شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X