اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درس ماشین 1 و یه سوال از فصل اولش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام .
    دوستان عزیز بنده یه مشکل برام پیش اومده .اگه براتون مقدوره کمک کنین . استادمون یه تمرین داده که حل اون با چیزهایی که آموزش داده ممکن نیست (حداقل من این جور فکر می کنم) .
    صورتش اینه : در مدار مغناطیسی زیر شدت میدان (H)،چگالی شار(B) و شار مغناطیسی (ɸ)را بدست آورید.

چیزایی که یاد گرفتیم:

خود استاد فقط با یک پنجره برامون حل کرده و زیاد هم سخت نیست ولی برای تمرین این شکل رو داده و منم توی جزوات دیگه مشابهش رو دیدم که با مدار الکتریکی معادل اون رو حل کرده ولی نمی دونم میشه با این چیزایی که استاد یادمون داده بشه حلش کرد یا نه .
    اگه شما بخواین حلش کنین چه جوری حلش می کنین .
    معلمي را دوست می دارم كه انديشيدن را به من بياموزد نه انديشه ها را ...

پاسخ : درس ماشین 1 و یه سوال از فصل اولش

خیلی سادست.
    مدارت مغناطیسیت 3 شاخه داره که اگه رلوکتانس معادل هر شاخه رو حساب کنی و به دید الکتریکی به مدارت نگاه کنی اونوقت رلوکتانس مثل مقاومت میمونه.(آمپر دور هاتم میشن منبع ولتاژ)
    حالا میای جریان هر شاخه رو حساب میکنه که همون (فی) مغناطیسی میشه که چون 3 تا شاخه داری پس 3 تا فی داری . وقتی فی رو بدست اوردی بقیه هم راحت بدست میان. (با همون روابط 3و 4 که گذاشتی.)
    دنيا دو روز است:
    يك روز با تو و يك روز عليه تو
    روزي كه با توست مغرور مشو و روزي كه عليه توست مايوس نشو. چرا كه هر دو پايان پذيرند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sangesari
      خیلی سادست.
      مدارت مغناطیسیت 3 شاخه داره که اگه رلوکتانس معادل هر شاخه رو حساب کنی و به دید الکتریکی به مدارت نگاه کنی اونوقت رلوکتانس مثل مقاومت میمونه.(آمپر دور هاتم میشن منبع ولتاژ)
      حالا میای جریان هر شاخه رو حساب میکنه که همون (فی) مغناطیسی میشه که چون 3 تا شاخه داری پس 3 تا فی داری . وقتی فی رو بدست اوردی بقیه هم راحت بدست میان. (با همون روابط 3و 4 که گذاشتی.)
      ممنون از پاسختون . توی چنتا جوزه که نگاه کردم مشابه این رو همون جور که فرمودین حل کردن .ولی مشکل اینجاست که استاد هنوز نه حرفی از رلوکتانس زده و نه مدار الکتریکی معادل . من سوالم این بود که با اون فرمول اولی (سیگما Ni =HLسیگما ) میشه رفت جلو و حلش کرد یا نه .
      معلمي را دوست می دارم كه انديشيدن را به من بياموزد نه انديشه ها را ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidheidari
        ممنون از پاسختون . توی چنتا جوزه که نگاه کردم مشابه این رو همون جور که فرمودین حل کردن .ولی مشکل اینجاست که استاد هنوز نه حرفی از رلوکتانس زده و نه مدار الکتریکی معادل . من سوالم این بود که با اون فرمول اولی (سیگما Ni =HLسیگما ) میشه رفت جلو و حلش کرد یا نه .
        بله میشه حل کرد.
        شما واسه هر شاختون یه (فی) در جهت دلخواه در نظر میگیری. یه معادلت رو از رابطه دومی که نوشتی بدست میاری. بعد با رابطه ی 3 و 4 که نوشتی H رو بر حسب (فی) بدست میاری ودر رابطه ی (سیگما Ni =HLسیگما ) قرار میدی . حالا این رابطه رو واسه 2 تا حلقه از مدارت مینویسی . با حل 3 معادله 3 تا (فی) رو بدست میاری.

دنيا دو روز است:
        يك روز با تو و يك روز عليه تو
        روزي كه با توست مغرور مشو و روزي كه عليه توست مايوس نشو. چرا كه هر دو پايان پذيرند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X