اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست کمک برای ساخت منبع تغذیه(فوری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در خواست کمک برای ساخت منبع تغذیه(فوری)

سلام خدمت همه ی دوستان . من یه پروژه منبع تغذیه سوئیچینگ گرفتم . مشخصات مداری که باید بسازم : خروجی 1000 ولت با ماکزیمم آمپر 1.5(به عبارتی 1.5Kwatt) ! حالا سوالم از دوستان اینه که از چه آی سی استفاده کنم . ضمنا ایزوله می خام باشه مدارم . ورودی هم ورودی متغیر بین 85 تا 220 ولت باشه . شدیدا به کمک اساتید سایت نیاز دارم :cry:
    بخشنده بودن بيشتر از آنکه توانايي مالي بخواهد ، قلبي بزرگ ميخواهد..

پاسخ : در خواست کمک برای ساخت منبع تغذیه(فوری)

آقا یکی نیست به داد ما برسه؟ :angry:

دیدگاه

خوب نگفتی ورودیت چند ولته؟
      اگه ورودیت ولتاژ پایینه به نظرم میتونه SG3525 انتخواب خوبی باشه. ساخت مدارش خیلی سادست فقط اگه بخوای بهش یکسری امکانات مثل حفاظت از اتصال کوتاه و... براش بذاری ممکنه یکم سخت بشه

دیدگاه

ممنون . ورودی بین 85 تا 230 ولت متغیره . حفاظت ولتاژ و جریان هم می خاد مدار . توپولوژی که باید استفاده کنم full bridge هست؟

دیدگاه

tl494 چطوره؟

دیدگاه

چرا دوستان جواب نمیدن . اگه بلدین از جواب دادن دریغ نکنین . کارم گیره .

دیدگاه

:angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام
                سنگ بزرگ علامت...تا حالا تغذیه سوئیچنگ 15 وات ساختی که میخوای 1.5 کیلو بسازی؟همین الان یه تاپیک هست که ساخت تغذیه سوئیچینگ رو اموزش میده خوندیش؟
                برای ورودی 85تا230 حتما باید از pfc استفاده بشه.با این مدارات اشنایی داری؟خروجی 1000 ولت احتیاج به عایق کاری خوبی داره تا حالا ترانس پیچیدی؟
                ساخت سوئیچینگ صرفا پیدا کردن یه ایسی نیست.این یه بخش از کاره.
                در هر حال شما باید استارتو بزنی هر جا ایراد داشتی بقیه کمک خواهند کرد.برای استارت میتونی به تاپیک ساخت اینورتر جوشکاری یه سری بزنی.
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=35565.0

دیدگاه

از تو پولوژی فول بریج چیزی نمی دونم تا اونجایی که من خبر دارم منابع سوئیچینگ با دو توپولوژی flay back و forwarding ساخته می شن.

دیدگاه

آره یه 400w و 12w درست کردم با uc3854 و uc3843 . از توپولوژی های فلایبک و بوست واسه ی اونا استفاده کردم . اما واسه ی این رنج توان ظاهرا باید از فول بریج استفاده کنم . آی سی هایی که تا الان بهشون رسیدم tl494 و sg3525 بودن . حالا دوستان کدوم رو پیشنهاد می کنن . تصمیم دارم تمام مراحلی که تو ساخت بهشون بر می خورم رو اینجا بنویسم و با کمک دوستان یه طراحی بهینه رو انجام بدم .

دیدگاه

جالب شد.میشه یه شماتیک از مداری که با 3854 ساختی بذاری؟
                      پس با این حساب نباید مشکل زیادی داشته باشی...
                      مشکلت فقط ایسیه؟ من با 3525 کار کردم ایسی خوبیه ولی اگه میخوای تازه شروع کنی با 494 کار کن چون رفرنسهای خیلی خوبی داره (برعکس 3525) و دو تا اپ امپ هم داره که میتونی یکی رو برای کنترل جریان و اون یکی رو برای ولتاز...اگه خواستی با این ایسی کار کنی مقالهSLVA001D رو از سایت تگزاس دانلود کن و شروع کن. مشکلی داشتی بگو

دیدگاه

با توجه به ایزوله بودن و توان بالایی که داری و ولتاژ خروجی 1000 ولتی کارت یه کم سخته
                        مبدل پوش پوش ایزوله در حالت فوروارد توان خروجی کافی و در این اندازه بهت میده و برای کارت مناسبه ولی وقتی نوع مدار دستت اومد می تونی ای سی هم انتخاب کنی و برای مثال HA16666 که ماسفت های قدرت رو تو مد ولتاژ تا فرکانسهای بالای 200 کیلو درایو می کنه می تونه مناسب باشه
                        البته من خودم فقط این کارا رو به صورت تئوری و تو کاغد و یا شبیه سازی انجام دادم ولی اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.
                        لبخند بزنید تا زندگی برایتان لذت بخش گردد

دیدگاه

چشم . الان شهرستانم و به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم . اما تا دو روز دیگه میام تهران . شماتیک مدار رو واستون میزارم . راستی اگه مدار برای TL494 سراغ داشتید لطفا بهم اطلاع بدید . خیلی ممنون می شم . راستی عید همه ی دوستان مبارک .

دیدگاه

سلام دوستان من طی پیام هایی که به آقای etgpsp فرستادم و ایشون هم لطف کردن و منو راهنمایی کردن و گفتن که :

برای کار در این توان توپولوژی فول بریج و یا هاف بریج توصیه میشود.ای سی هم فرقی نمیکند ولی کار کردن با 494 راحتتر است.میماند سمت ثانویه.از انجاییکه ولتاژ بالا میباشد شما نمیتوانید از شماتیک های متداول برای فول بریج و یا هاف بریج در سمت ثانویه یعنی همان ترانس سر وسط و دو عدد دیود استفاده نمایید زیرا پیک ولتاژ به شدت بالا بوده و یافتن دیود برای ان ولتاژ خیلی خیلی مشکل بوده و باید چندین دیود را با هم سری نمایید و نتیجه این میشود که رسم پی سی بی و ایزولاسیون خیلی مشکل خواهد شد.لذا باید سمت ثانویه را به روش دیگری تغییر دهید.و انرا به چند ولتاژ کوچکتر تغییر داده و انها را با هم سری کرده و جمع نمایید.و یا از مدار های چند برابر کننده ه استفاده نمایید.که این روش برای این جریان بهتر است.میتوانید از یک مدار 8 برابر کننده ویا 2 تا مدار 4 برابر کننده و لتاژ و دیودهای 600 ولتی استفاده کنید.متاسفانه یا خوشبختانه خودم درگیر یک پروژه هستم و خیلی گرفتار.وبیشتر نمیتوانم کمکی کنم.و مابقی را باید خود مطالعه نمایید.برای شروع هم بهتر است ابتدا محاسبات مدار های چند برابر کننده را انجام داده و نتیجه را ببینید که ایا دیود و خازن لازم در بازار پیدا میسود یا نه ؟فرکانس را هم 70 کیلو فرض نمایید.اگر این کار را انجام دهید میتوانم کمکتان کنم و بگویم که ایا دیود و خازن پیدا میشود یا خیر.

و دفعه بعدی هم فرمودن که :

منظور از ایزولاسیون یعنی اینکه بدلیل ولتاژ بالا بین لایه های سیم پیچ ترانس جرقه خواهد زد.و جلوگیری از ان بسیار مشکل است.الان دقیقا به خاطر ندارم ولتاژ مورد نظر شما چقدر است زیرا بدلیل تغییر ظرفیت صندوق الکترونیک مجبور شدم خیلی از پیغامها را پاک کنم.لذا مشخصات را یک بار دیگر ارسال کنید.در مورد سوال بعد مشکلی نیست اگر بتوانم جواب خواهم داد.شما باید از مدارهای چند برابر کننده ولتاژ استفاده کنید.در گوگل عبارت voltage multiplier را سرچ کنید.

با توافق با ایشون قرار شد که بحث رو به اینجا منتقل کنیم تا روند این تاپیک هم متوقف نشه .

دیدگاه

مجددا سلام ، من در مورد ضرب کننده های ولتاژ یه تحقیقی کردم و به این نتیجه رسیدم که دو نوع کلی ضرب کننده های ولتاژ وجود داره . Full wave و Half wave . سوالم اینه که از کدوم باید استفاده کنم. ورودی این ضرب کننده ها AC و خروجی ضرب کننده ها dc هست . یعنی من باید تو ثانویه ترانس ازش استفاده کنم ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X