اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باطری backup

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باطری backup

سلام دوستان
    می خوام یک باطری backup برای avr درست کنم نرم افزارو طوری نوشتم که اگر یکی از پایهام که مشخص کردم صفر بشه تمامی خروجی از قبیل lcd و ... صفر میکنه
    حالا یک راه حلی برای سویچ کردن باطری به مدار با یک سرعت بالا می خوام
    البته با یک دیود این کارو کردم اما چون از باطری کتابی استفاده میکنم می خوام بتونم دقیقا مثبت باطریو کنترل کنم(قبل از رگولاتور 5 ولت ) در واقع در زمان معمولی باطری کاملا از مدار خارج باشه :job:

پاسخ : باطری backup

اگه ولتاژ باطری از ولتاژ تغذیه کمتر باشه و موردت حل میشه
    مثلا از میکروهای سری L یا A استفاده کن و تغذیه نرمالت رو 5 ولت باشه و ولتاژ باطریها مثلا 3.7 ولت
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

بله این کارو قبلا کردم حالا می خواستم یک مدار برای این کار درست کنم که ولتاژ ثابت داشته باشن

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان من با استفاده از تایمر یک ساعت دارم تنها مشکلم فقط یک باطری backup هست واسه زمان قطع برق به نظر شما همچین مداری جواب میده _ این مدار تا وقتی vcc وصل باشه دیود قطع هست و باطری هیچ جریانی نمیده اما اگه برق قطع بشه و آند دیود 0.7 از کاتدش بیشتر بشه باطری مدار رو تغذیه میکنه میخواستم بدونم که آیا این مدار جواب میده اگه جواب میده واسه زمانی که برق وصل باشه چطوری میتونم باطری رو شارژ کنم آخه باطری که میخوام بخرم قابل شارژ هست.در ضمن ببخشید اگه شکل مدار حرفه ای نیست آخه با paint کشیدم :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

مرسی

ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

دیدگاه

تو فروم قبلا همچین بحثی شده و مدارهای مختلفی پیشنهاد کردند بچه ها ؛ سرچ کنید
          تو همین مداری هم که گذاشتین اگه جای تغذیه و باطری رو در دو طرف دیود عوض کنید (البته دیود باید افت ولتاژ کمی داشته باشه یا تغذیه عادی باید اافت ولتاژ دیود رو برطرف کنه) در حالت عادی هم میکرو کار میکنه و هم باطری شارژ میشه . وقتی هم برق بره دیود قطعه و باطری مستقیما میکرو رو تغذیه میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X