اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمائی در مورد درس های مهم و تاثیر گذار در کنکور ارشد

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمائی در مورد درس های مهم و تاثیر گذار در کنکور ارشد

با سلام
    میخوام از دوستانی که تو کنکور ارشد شرکت کردند و کسانی که به خوبی تونستن از عهدش بر بیان یه مشاوره کوچیک بگیرم ... میدونم یجورایی تکراریه ولی خیلی لازم دارم به راهنماییتون ...
    من میخوام به صورت جدی شروع کنم برای ارشد ، ولی از اونجایی که شنیدم و خودمم اعتقاد دارم به اینکه نباید برای همه درس ها وقت گذاشت ...
    بخاطر همین میخوام شما دوستان عزیز راهنماییم کنید که برای کدوم درس ها وقت و هزینه کنم ؟؟؟
    با تشکر
    از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

پاسخ : راهنمائی در مورد درس های مهم و تاثیر گذار در کنکور ارشد

از الان بدون شک میگم برای همه درسا!!!اگه واقعا از همین امروز نمیگم روزی 8 ساعت!روزی 3 ساعت وقت بگذاری بهت قول میدم مفهومی همه درسارو یاد میگیری و هیچ درسی رو لازم نیست بزاری کنار.اما تو همینم باز بستگی داره به گرایش.مثلا برای گرایش کنترل سیگنال درس 4 واحدی و به شدت مهمه.پیشنهاد منم اینه که اپنهایم ترجمه جبه بگیری و از اول شروع کنی به کار کردن به همچنین مدار جبه سورسه یا معدلات دارا معظمی که منبع بچه های دانشگاه تهرانه .اکه تا وسطای شهریور منابع رو کامل بخونی و از اون به بعد تست .اما به طور کلی زبان مدار ریاضی بسیار مهم و تعیین کنندست(زبان رو بیشتر تاکید می کنم چون خیلی میزارن کنار)و بین 4 درس باقی مونده دو ورس 4 واحدی اهمییتش به همون اندازست!!!کلا به نظرم اشتباه درسی رو کنار بزاری خصوصا از الان
    منابع هم اینا به نظر من (تست بعدا!)بهترین هستند
    معادلات دارا معظمی
    سیگنال اپنهایم جبه
    مدار دسور جبه
    ماشین بیم بهارا(مثال های متن بی نهایت مهم اند)ترجمه لسانی
    ریاضی مهندسی ارویت کریک سیگ(اسم اشتباه احتمالا ولی بگی به کتاب فروشی بلدن)
    کنترل : حتما سعی کن جزوه جبه رو گیر بیاری(پارسه داره فک کنم) (متاسفانه من مال خودمو دادم به یکی) مهم تر از جزوه جبه به نظرم جزوه دکتر فریبا بهرامی هست که چون ازین به بعد ایشون revise کننده(فک کنم)و یکی از طراح های اصلیاند(دکتر جبه دار دیگه تو تیم نیستند) اگه هیچ کدوم نشد و از کتاب خواستید بخونید به جز طراحی کنترل کننده ها و فضای حالت از روی بنجامین کوه و ففصل های ذکر شده از اوگاتا(اوگاتا کنترل کننده رو عالی گفته)
    زبان : 504وessential , 1100 words you need to know

دیدگاه

اولا شما باید بفرمایید که گرایشتون چیه تا عرض کنم که چه درسی رو چقدر بخوانید ..... و بعد باید بفرمایید که در هر درس چه مقدار اطلاعات دارید مثلا 50 درصد یا 20 درصد یا اینقدر کم که بهتر است بگوییم هیچی ( یعنی مطالب درس رو بعد از فارغ التحصیلی فراموش کردید) سوال بعدی این است که چقدر از ساعات روز رو می خواید به کنکور اختصاص بدید؟ 12 ساعت ؟ 7 ساعت؟ یا 2 ساعت؟ با توجه به اطلاعات شما میشه برنامه ریزی کرد . توصیه کلی بنده اینه که شروع کار با خوندن جزوات روانی باشه که حالت خودآموز دارند و در ابتدا کتاب خونده نشه
      www.bargh-azmoon.blogfa.com

دیدگاه

ممنون از navr و مهندس برق قدرت ، همه حرفاتون برام موثر بود ... ( در مورد سوالم شاید بهتره بگم روی کدوم درسا بیشتر تمرکز کنم ؟ )
        خدمت مهندس برق قدرت عزیز عرض کنم که ... گرایشم تو کارشناسی الکترونیک هستش ولی متاسفانه هنوز برای ارشد گرایش خاصی مد نظرم نیست ... البته اینم بگم که من هنوز با درس های مهم کارشناسی مثل سیگنال و ... آشنا نیستم ...
        به همین خاطر فکر میکنم هنوز برای انتخاب رشته ارشد زود باشه ... فقط اینو میخوام بدونم که کدوم کتاب ها رو مرجع قرار بدم (یا حتی رو کدوم مباحث بیشتر تمرکز کنم ) که برای کنکور کم نیارم ...
        از اونجایی که کتاب های کنکور ارشد قیمت بالایی دارن ، میخوام علی الحساب برای درس های مهم هزینه کنم ... تا بعد ...
        اما در مورد اطلاعات درسیم اینکه ، فکر میکنم بتونم از پس همشون بربیام (البته از همون اول با درس مدار مشکل داشتم ولی دارم سعیمو میکنم تا باهاش کنار بیام)
        با تشکر
        از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

دوست بزرگوار درس مدار پایه و فونداسیون رشته ماست . بنابر این گام اول اینه که شما در این درس تبحر پیدا کنی و اصلا هم سخت نیست . جالب اینکه بدونی در حال حاضر درس مدار ساده ترین تستها رو تو آزمون به خودش اختصاص داده برا همینم خیلی حیفه که شما کنارش بذاری . برای شروع مدار اگر خیلی ضعیف هستی کتاب کنکور کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف رو برای شروع پیشنهاد می کنم. اگر فکر می کنی اون کتاب برات پیش پا افتادست و یک پله بالاتر می خوای در وبلاگ یک جزوه کنکور هست که می تونی دانلود کنی و بخونی هروقتم مدارت نسبتا خوب شد بیا در مورد بقیه راه برات بگم. ضمنا چون سیگنال رو پاس نکردی من ادامه تحصیل در رشته رشته قدرت و گرایش الکترونیک قدرت رو بهت پیشنهاد می دم که درس سیگنال براش ضریب صفر داره و از طرفی با رشته کارشناسیت همراستاست.
          www.bargh-azmoon.blogfa.com

دیدگاه

پاسخ : راهنمائی در مورد درس های مهم و تاثیر گ&#1584

نوشته اصلی توسط shahin2222
            ممنون از navr و مهندس برق قدرت ، همه حرفاتون برام موثر بود ... ( در مورد سوالم شاید بهتره بگم روی کدوم درسا بیشتر تمرکز کنم ؟ )
            خدمت مهندس برق قدرت عزیز عرض کنم که ... گرایشم تو کارشناسی الکترونیک هستش ولی متاسفانه هنوز برای ارشد گرایش خاصی مد نظرم نیست ... البته اینم بگم که من هنوز با درس های مهم کارشناسی مثل سیگنال و ... آشنا نیستم ...
            به همین خاطر فکر میکنم هنوز برای انتخاب رشته ارشد زود باشه ... فقط اینو میخوام بدونم که کدوم کتاب ها رو مرجع قرار بدم (یا حتی رو کدوم مباحث بیشتر تمرکز کنم ) که برای کنکور کم نیارم ...
            از اونجایی که کتاب های کنکور ارشد قیمت بالایی دارن ، میخوام علی الحساب برای درس های مهم هزینه کنم ... تا بعد ...
            اما در مورد اطلاعات درسیم اینکه ، فکر میکنم بتونم از پس همشون بربیام (البته از همون اول با درس مدار مشکل داشتم ولی دارم سعیمو میکنم تا باهاش کنار بیام)
            با تشکر
            این طور که من متوجه شدم شما هنوز درسای اصل کاری بره یه گرایش خاصو پاس نکردید (تازه سیگنال عمومی هست) همون طور که خودتون گفتید زوده بره انخاب گرایش (اخه هنوز ایده ای ندارید چی به چیه) شما اگه از الان بخوید سرمایه گذاری کنید به نظرم این چند کار که میگم جواب میده
            اولا مشکلو با مدار حل کنید و تمام یعنی تمام سوالای جبه رو شده یسال طول بکشه حل کنید تا اخر حل هم برید.تاکیدم بر کتاب جبه به خاطر اینه که این کتاب منبع و سورس هست طراحا حالا نه اگه عینا بلکه تست ها شبیه می دن. (فرض بر اینه شما وقت زیاد دارید)مدار 4 واحد درسه و سوالاش روتینه هرچی بیش تر مسئله کار کنی بیش تر دستت میاد
            دوما درسای مهم لیسانسو جدا بخون یعنی شده اگه استادتون خوب نیست فرا تر ازون بخون.من دیدم بچه ها خارج از دانشگاه ما میان از کپی جزوه های استاد هارو میگیرن یا اگه خیلی دیگه زرنگ باشن میومدن سر کلاس های پر تعداد می شستند ببینن چی به چیه (دانشگاه تهران)شما هم کاری نداره بیا یه روز شریف یا تهران جزوه های خوب استادارو بگیر اینا بلاخره طراحند. نخواستی این کارو بکنی منبع درست بگیر کار کن شما الان باید مفهومی یاد بگیری نه تستی

خلاصه بگم درسای مهم که شما باید وقت بگذاری ایناست ربان مدار ریاصی که اینا بسیار بسیار بسیار مهم بره هر گرایش .یکی از دوستای من سال 89 روز اول با درصدای 90 زبان 75 ریاضی 70 مدار و روز دوم با خورده ریز در صدا تونست رتبش 7 بشه تو کدوم گرایش نمیدونم (مجتبی صحرایی ,حدود درصدا یادم بود)
            و خوب خوندن درسای کنترل سیگنال الکترونیک ماشین بررسی سیستم های قدرت الکترومغناطیس که بر اساس گرایش اهمیت و الویت اینا مشخص میشه
            سربلند باشید
            ا

دیدگاه

navr جان سلام.این دوستتون که رتبه 7 آورد ورودی پارسال دانشگاه تهران نیست؟ گرایش کنترل؟ آخه با یکی یکبار حرف زده بودم گفت رتبم 7 شد و گرایشم کنترله!!!! موضوع پایان نامه و مقاله لیسانسشم الگوریتمهای تکامل بود.
              جانم به فدای ائمه اطهار
              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                navr جان سلام.این دوستتون که رتبه 7 آورد ورودی پارسال دانشگاه تهران نیست؟ گرایش کنترل؟ آخه با یکی یکبار حرف زده بودم گفت رتبم 7 شد و گرایشم کنترله!!!! موضوع پایان نامه و مقاله لیسانسشم الگوریتمهای تکامل بود.
                سلام!فک کنم خودشه! رتبش 7 شد تو ارشد .کنترل دانشگاه تهرانم بود ولی میدونم تغییر گرایش داد رفت مخابرات شریف!!البته سال 90 کنکور نداد 89 کنکور داد به گمانم!
                اگه منو بشناسه که خودشه!(نوید راشدی)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X