اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد تعویض دیود های پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد تعویض دیود های پاور کامپیوتر

سلام
    دوستان من وقتی زیاد از پاور کامپیوتر جریان میکشم بوی دیودها (سوختن دیودها) میاد و بعد از مدتی دیودها نابود میشه .
    حالا اگه همه دیودهای ریز روی برد رو با دیودهای درشت تر تعویض کنم مشکل حل نمیشه؟ منظورم اینه که با تعویض دیودها با نمونه های قوی تر پاور بازم کار میکنه یا کلا از کار میوفته ؟

پاسخ : سوال در مورد تعویض دیود های پاور کامپیوتر

دیودهای روی برد رو با توجه به توان تغذیه انتخاب کردن اگه نابود میشن یعنی شما داری بیشتر از مقدار مجاز جریان میکشی پس اگه اونارو قویتر کنی به طبقه قبلش یعنی ترانس فشار میاد....پس از تغذیه با توان مناسب استفاده کن

دیدگاه

البته اینو حتما میدونید که دیود های پاور کامپوتر حتما باید از نوع ULtra fast انتخاب بشن چون فرکانس کاری این نوع منبع تغذیه بالا است دیود های معمولی هر چند با توان بالا خیلی سریع می سوزند پیشنهاد میکنم دیود BYW29 رو تست کنی البته اگه پکیجش با بردت میخونه.

دیدگاه

عزیزجان احتمالا دیودهای پاور شما از سری MOSPEC هستش که واقعا ضعیفن! پیشنهاد میکنم از سری MBRXXXXX استفاده کنی، مثلا MBR20100 , MBR20150 . عملکرد بهتری خواهد داشت. اما فراموش نکن که بیشتر از حد توان پاورت نمیتونی ازش بکشی.

دیدگاه

نه دوستان بیش از حد از پاور جریان نمیکشم 10 تا مشابه همین پاورها دارم وقتی 2تا لامپ 100 وات به اونا وصل میکنم هیچ بوی دیود نمیاد فقط همون یکی بوی سوختن دیود میاد ازش در حالی که همه پاورها دقیقا مثل هم هستند و 200 وات هم توان زیادی نیست اونا 4تا لامپ هم روشن میکنن و بوی سوختنی هم نمیدن.

دیدگاه

خب این امکان وجود داره که این یکی با بقیه یه فرق کوچک داشته باشه. تمام قطعات یه محصول ، تو کل تولید مثل هم نیسن! مخصوصا اگه قطعات تلرانس داشته باشن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علم فردا
              خب این امکان وجود داره که این یکی با بقیه یه فرق کوچک داشته باشه. تمام قطعات یه محصول ، تو کل تولید مثل هم نیسن! مخصوصا اگه قطعات تلرانس داشته باشن.
              این یکی شاهکار خودمه یه مدت مستقیم از ترانسش سیم کشیده بودم بیرون یکسوکرده بودم در حد 500 وات میداد اما زیاد بهش فشار میومد و سوت میکشید ترسیدم منفجر بشه دوباره از همون حالت استانداردش استفاده میکنم قبلا مشکلی نداشت. در ضمن این فیدبکش هم به 12 و هم به 5 وصله! فیدبک رو از 5 بگیرم بهتر نیست چون من فقط از 12 و -12 استفاده میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X