ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    486

راهنمايي درباره ي بدست آوردن مقادير مناسب يک فرمول

سلام دوستان. لطفا راجع به حل اين مسئله مربوط به آزمايشگاه الکترونيک 3 بهم کنين. صورت مسئله اين هست :

تابع تبديل فيلتر پايين گذر شکل بالا به صورت زير است:

مقادير ( بهره مدار در فرکانس صفر ) ، ( فرکانس قطع فيلتر ) و ( عکس ضريب کيفيت مدار ) به صورت زير بدست مي آيند :

= رابطه 1

=رابطه 2

= رابطه 3

فيلتر پايين گذر شکل بالا را براي دو حالت زير طراحي کنيد :

الف) و و

ب) و و

براي طراحي ابتدا براي يک مقدار مناسب در نظر گرفته و را از طريق ( مقدار K يک عدد صحيح مناسب ) انتخاب کرده و با استفاده از روابط 1 و 2 و 3 مقاومت ها را محاسبه کنيد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

الان اين روابط رو چيکار کنم تا با استفاده از متلب ، مقادير رو بتونم سريع و دقيق پيدا کنم؟ پيشاپيش از راهنمايي هاتون ممنونم. :redface:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/06/09
    شيـــراز
    628
    4

پاسخ : راهنمايي درباره ي بدست آوردن مقادير مناسب يک فرمول

سلام

چون هدفتون اينه که ياد بگيريد ابتدا تمام روابط رو در متلب بنويسيد.و مقاديري که به عنوان مقدار معلوم داريد رو معرفي کنيد.

مثلا مقدار R3 اگر معلوم و فرضا برابر با 10 باشه اينطوري تعريف کنيد:

R3=10;

تا اينجا رو بنويسيد تا ادامه بديم...

"چون توي اون يکي تاپيک گفته بودين هدفتون يادگيري هست اينطوري پله پله جلو ميريم"

موفق باشيد.
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    486

طبق روي مسئله کلا همه چي رو بايد فرض کنيم!ولي حدود فرض معلوم نيست.ضمنا اينو بايد تا 4 شنبه بدست بيارم !! بهتر نيست از پله برقي استفاده کنيم؟!! :mrgreen:

آسانسور هم خوبه ها!

البته ...

چشم خانم معلم! روابط رو مينويسم. :redface:

مقادير رو هم همچنان خودم بدم؟

2008/06/09
    شيـــراز
    628
    4

مقادير رو يا مسئله بهتون داده و يا خودتون انتخاب ميکنيد!

ببينيد روال کلي اين مدلي هست که اول روابط رو تعريف ميکنيد و مقادير اوليه رو در نظر ميگيريد.

شما يک شرطي براي C2 قطعا داريد! مثلا اگر C2=a به مقدار دلخواه الفا رسيديد اين C2 قابل قبول هستش.حالا شما مياين اين روال محاسبات رو تو يه حلقه for ميذاريد و به ازاي K و C2 که انتخاب کرديد محاسبات تو حلقه انجام ميشه در انتهاي حلقه شرط (فرضا الفا )رو بررسي ميکنيد و .....

مشابه همه ي زبان هاي برنامه نويسي که انجام ميديد.کد هاشم خيلي ساده است.

اگر اين روال رو تونستين پياده کنيد براي کد هر قسمتش که مشکل داشتين بگيد.

موفق باشيد
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    486

سلام.اون فرمول ها رو توي متلب نوشتم.واسه المان ها هم يه مقداري رو فرض گرفتم.(همه ي اين کار ها رو نهايتا به شکل m فايل ذخيره شون کردم ) فايل رو گذاشتم تو

لينک زير . واسه اون حلقه ي for چه جوري متغير تعريف کنم ؟ و اينکه توي حلقه مقادير رو با step هاي ريز افزايش بدم تا به مقدار دلخواه برسم؟

اصلا از اينجور آزمايشها خوشم نمياد!! هممممه چيز روي فرضيات ميره جلو! هيچ مقداري هم واسه ي هيچ الماني مشخص نشده...خب يعني چيييي؟؟!!!!

ممنون که راهنماييم ميکنين...دستتون درد نکنه... :smile:

2008/06/09
    شيـــراز
    628
    4

فرمولهايي که نوشتين با اونچيزي که من ديدم تو سوالتون فرق داشت!! انگار مقادير رو دستي حساب کردين و جايگزين کردين؟
    اما حلقه رو به صورت زير بايد بنويسيد.من يه نمونه حلقه مينويسم شما از رو اين الگو برداري کنيد براي کارتون

for a=2:1:5
    for i=1:10
    n=a+2;
    p=a*2;
    E(i)=p-n
    end
    end
    اينجا من استپ ها رو يک در نظر گرفتم و توي نوشتن اينجوري نشون دادم که 2:1:5 يعني از 5تا 2 با استپ 1 حرکت کنه
    و بعد از اون دستورات و در اخر هم اند.

حالا دقيقا شما شرطي رو که بايد اعمال بشه تا بدونيم اون مقدار فرضي درست هست يا نه به همراه محاسبات فرمول ها رو توي اون حلقه قرار بدين.
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    486

فرمولي که براي آلفا داده شده بود رو ساده ش کرده بودم.چون تو روي مسئله داده بود که H0 برابر 1 هست؛توي فرمول آلفا، R1 رو با R4 جايگزين کردم و ساده سازي...

دستتون درد نکنه.شرمنده کردين...امتحان ميکنم ميگم نتيجه چي شد.راستي واسه ديدن مقادير متغير ها چيکار بايد بکنم؟ ( توي هر مرحله از اجراي حلقه يا در انتهاي برنامه )

بله.مقدير رو دستي و شانسي وارد کردم...( اسم علمي شانسي ميشه همون مقدار مناسب!! :mrgreen: )

2008/06/09
    شيـــراز
    628
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ

واسه ديدن مقادير متغير ها چيکار بايد بکنم؟ ( توي هر مرحله از اجراي حلقه يا در انتهاي برنامه )
    پايان دستوري که ميخواين نتيجه اش رو ببينيد علامت ; رو نذاريد.نتيجه توي کامند ويندو نشون داده ميشه.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8