اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای خرید بلندگو و جعبه و کراس اور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای خرید بلندگو و جعبه و کراس اور

با سلام خدمت همه عزیزان.

درمورد خرید جعبه بلندگو و کراس اور پسیو و خود بلندگو اطلاعاتی لازم دارم .

یکی اینکه این بلندگو ها بسیار بسیار گرانقیمت مثل EV و FBT و JBL و بسیاری دیگر از مارک های درجه 1 که بالای1.5 میلیون قیمت دارند ، چقدر واقعآ صدا و کیفیت صداشون می ارزه؟!

من که بودجه ام به اونا نمیرسه :NO: ولی اگر بخوام اول جعبه ( پلاستیکی از جنس ؟؟؟) برای ووفر 12 اینجی بخرم و توییتر (بوقی شکل که به قیف جعبه وصل میشه) ، چقدر هزینه بر میداره ؟ دوتا از هر کدوم .

و بعدش بخوام کراس اور پسیو مناسب بخرم ، چقدر میشه ؟

برای خرید ووفر و مارکش بعدآ خواهم پرسید.

در آخر از همه با خرید اینا ، کیفیت و قدرت تا چه حدودی به اون بلتدگو های گرون نزدیک میشه ؟

اگه به تمام این سوالات پاسخ بدین واقعآ ممنون میشم .

یادم رفت بپرسم که ووفر و توییتر که به کراس اور پسیو وصل میشن ، میتونن تمام فرکانسا رو پخش کنن ؟ ( ووفر بم و توییتر خیلی زیر و صدا های میانی؟؟؟)

باتشکر
    دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

پاسخ : راهنمایی برای خرید بلندگو و جعبه و کراس اور

نوشته اصلی توسط nn20
    با سلام خدمت همه عزیزان.

درمورد خرید جعبه بلندگو و کراس اور پسیو و خود بلندگو اطلاعاتی لازم دارم .

یکی اینکه این بلندگو ها بسیار بسیار گرانقیمت مثل EV و FBT و JBL و بسیاری دیگر از مارک های درجه 1 که بالای1.5 میلیون قیمت دارند ، چقدر واقعآ صدا و کیفیت صداشون می ارزه؟!

من که بودجه ام به اونا نمیرسه :NO: ولی اگر بخوام اول جعبه ( پلاستیکی از جنس ؟؟؟) برای ووفر 12 اینجی بخرم و توییتر (بوقی شکل که به قیف جعبه وصل میشه) ، چقدر هزینه بر میداره ؟ دوتا از هر کدوم .

و بعدش بخوام کراس اور پسیو مناسب بخرم ، چقدر میشه ؟

برای خرید ووفر و مارکش بعدآ خواهم پرسید.

در آخر از همه با خرید اینا ، کیفیت و قدرت تا چه حدودی به اون بلتدگو های گرون نزدیک میشه ؟

اگه به تمام این سوالات پاسخ بدین واقعآ ممنون میشم .

یادم رفت بپرسم که ووفر و توییتر که به کراس اور پسیو وصل میشن ، میتونن تمام فرکانسا رو پخش کنن ؟ ( ووفر بم و توییتر خیلی زیر و صدا های میانی؟؟؟)

باتشکر
    سلام دوست عزیز
    به نظر من مهمترین قسمت اینه که این بلندگو در کجا و با چه دسیبلی چه نوع صدایی رو پخش کنه
    مثلا اگه برای موزیک تو خونه می خوای یه ووفر 12 jbl زیادم هست و از اون بیشتر نمیتونی استفاده کنی(مثل خودم) اما اگر واسه سالن یا امفی تئاتر یا تالار میخوای بسته به مساحت 12 یا 18 به تعداد لازم داری....هرچی spl صدا بیشتر بشه ابعاد و جنس باند و اهنربای ان بزرگتر میشود و به همین دلیل گرونن....حالا وات و مکان استفاده از باند رو توضیح بدین؟
    در رابطه با پوشش فرکانسی باند بهترین حالت استفاده از یک توئتر .میدرنج یا فول رنج. و یه ووفر است

دیدگاه

سلام

سیستم رو برای خونه میخوام . به صورت استریو .

300 وات رو هر کانال توان دارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
        سلام

300وات رو هر کانال چه خبره :eek: آمپلیفایرتون چیه؟
        I Love Music

دیدگاه

یه مدار av300 ساختم که از روی av200 (مونتاربو) ساخته شده . حالا میخوام یکی دیگه هم ازش بسازم.

3 جفت ماسفت IRFP240/9240 برای هر کانال.

دیدگاه

میگم nn جان این به قول خودتav300 کامل راه افتاد یعنی بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه ؟فقط یه لطفی یکن تمام اشکالاتی که برات پیش اومد رو کامل تو تاپیک خودش بگو

دیدگاه

مصطفی جان av300 برادر nn در اصل همون av200 که یه جفت ماسفت اضافه گذاشته.
              شما هم اگرخواستی بسازی همون av200 راحتری
              نوشته اصلی توسط nn20
              ی. حالا میخوام یکی دیگه هم ازش بسازم.
              تو که میخواستی استریو بسازی خودشو میساختی.راستی در مورد تغذیه هم یه برد براش زدم که تو تاپیک خودشه.
              طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
              امروز رو کامل زندگی کن...
              (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

اگر 50 جفت دیگه هم اضافه کنی همون 200 تا رو میده. 300 وات نمیشه که. فقط حرارت ترانزیستورها کمتر میشه.
                خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                  اگر 50 جفت دیگه هم اضافه کنی همون 200 تا رو میده. 300 وات نمیشه که. فقط حرارت ترانزیستورها کمتر میشه.
                  بله استاد .

گفتم 300 وات برای اینکه بعدآ میخوام از یه درایور بهتر و قویتر استفاده کنم و ولتاژ و توان تغذیه هم به طبع باید بیشتر بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                    سلام

من نظرم اینه که یه ووفر 10 اینچ jbl که به راحتی 200 وات میده و یه فول یا مید 8 که اونم 80 تا 100 واته و یه توئتر 20 وات (واسه هر طرفت)....یه کراس اور پستیو خوبم می خوای که فرمولای ساختش و تو همین سایت دیدم میتونی خودت بسازیش...راستی با این واتی که داری باکسات بزرگ میشه ها ... تو خونه فضا داری ؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2ktor mega
                      من نظرم اینه که یه ووفر 10 اینچ jbl که به راحتی 200 وات میده و یه فول یا مید 8 که اونم 80 تا 100 واته و یه توئتر 20 وات (واسه هر طرفت)....یه کراس اور پستیو خوبم می خوای که فرمولای ساختش و تو همین سایت دیدم میتونی خودت بسازیش...راستی با این واتی که داری باکسات بزرگ میشه ها ... تو خونه فضا داری ؟؟؟؟
                      قیمتشون حدودآ چقدر میشه؟

دیدگاه

ببینم قراره با صدا خونه تکونی کنید؟؟؟
                        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                          با سلام خدمت همه عزیزان.
                          برای ووفر 12 اینچ جعبه پلاستیکی مناسب نیست من خودم با چوب ونکه (سه میلی) باکس استوانه ای پورتد(مشابه باکس JBL ساختم دورش چرم کشیدم داخلش هم نمد با 200 وات 5 دقیقه جلو موجش باشی خون دماغ میشی (موجش ناجوره) :biggrin: اما برای پشت ماشین و آزار و اذیت دروهمسایه خوبه
                          برای سایر باکس ها حد اقل از چوب لترون یا نثوپان استفاده کنید (برای 8 اینچ با نئوپان ساختم 5 تومن خرج بر میداره اگه خودت دست به کار بشی) عالی میشه فقط کاملا باید درزها با چسب چوب پر بشه و قبل از پیچ کردن ساب از یک لایه فوم ترجیحا قطور (بالای دو میل) استفاده کنید تا ساب کاملا کیپ بشه و تنفس باند فقط و فقط از پورت باشه

دیدگاه

daii جان یه عکسی چیزی ازش بگذار تا ببینیم چطوریه.
                            طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                            امروز رو کامل زندگی کن...
                            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X