اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اینورتر جوشکاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت اینورتر جوشکاری

سلام به تمامی دوستان

من میخوام یه سری اطلاعات در مورد اینورتر جوشکاری بدست بیارم که تا چند وات میتوان ساخت .یعنی برای مصارف عادی تا چند وات احتیاج هست؟

میگن باید جریان 200 آمپری باشه . ایا درست هست؟ چه جوری باید این جریانو درست کرد

از کجا باید شروع به ساختش کرد و.................

خیلی ممنون میشم

پاسخ : ساخت اینورتر جوشکاری

آره 200 آمپری توی خروجی باید داشت. توانش هم باید چند کیلو واتی باشه.
    من خودم کار نکردم اما پروژه یکی از دوستام همین بود.اگه تو سوییچینگ تجربه ی زیادی ندارید بهتره سراغش نرید و با چیز های سبک تر شروع کنید.باید کلی ماسفت و IGBT بسوزونید تا یکم راه بیفتید.بحث پایداری هم.....
    اگه برای فروش میخواید سراغش برید بهتره بیخیالش بشید که چیزی نیست که به این آسونیا بشه تولید کرد(زمان میخواد) دست هم توش خیلی زیاد شده.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

من واسه آیندم میخوام
      اگه واقعا بشه توش استاد شد ، هنوز هم بازار کار داره

به هر حال به جای اینکه هی روضه ی نمیشه نمیشه خوند به هیچ جا نمیشه رسید
      این منابع تغدیه خیلی خیلی کارایی ها داره مثلا کوره القایی

به هر حال اگه کسی مطالب مفیدی داره ممنون میشم در اختیارمون بگذاره

دیدگاه

من نگفتم که نمیشه و بیخیال!
        حرف من اینه که اول منبع تغذیه های چند 100 واتی رو باید بتونید درست کنید و پایدار کنید تا بعد بشه رفت سراغ اینورتر جوش.
        بهترین منبع برای شروع کتاب آقای ابریشمی فر هستش.فکر کنم اسمش هم منابع سوییچینگ باشه.همه چی رو مفصل توضیح داده.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

اقا منم به این کار خیلی علاقه دارم و برای ساخت نمونه پایه ام
          فقط باید نفر مقابل ضمن همکاری تا اخر کار بره بازار و از موجود بودن قطعات وسایز و ابعاد اونا اطلاعات کسب کنه تا روی یه نمونه کار کنیم
          در کل شما باید 60 ولت داشته باشین که با اتصال انبر برسه به 20 ولت و بین 200 تا300 امپر عالیه البته در ترانسای قدیمی این ولت روی یک چوک سری با ترانس افت میکنه
          به لطف هسته های جدید و ijbt و.... این کار شدنیه اما به علت جریان بالا اشتباهات بدجوری ادمو زمین میزنه
          ما باید روی یک درایو تمام پل کار کنیم
          بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام آقا شهرام
            خوبید؟
            من پایه پایه هستم

تو قدمو بردار ما هم صد تا قدم بر میداریم
            فقط بگو از کجا شروع کنیم و برنامت چیه
            دوستان بیایید دیگه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_a2008
              من واسه آیندم میخوام
              اگه واقعا بشه توش استاد شد ، هنوز هم بازار کار داره
              بازارش که هنوز شروع نشده تا اشباع بشه حالا حالا ها طول میکشه شما چندتا گارگاه میشناسی که از اینورتر استفاده کنه فکر کنم زیر 1000 در کل ایران باشه تازه اگه بتونید اینورتر جوشکاری بسازید میتونید برش پلاسما هم بسازید و همچنین میتونید جوش میگ و جوش تیگ و جوش زیر پودری هم بسازید
              برش پلاسما گه فکر نکنم در کل ایران 10 تا کارگاه مجهز باشه ؟

البته این اعداد فقط برای اینه که انگیزه شما عین یک موشک شتاب بگیره - حالا زود تاپیک نزنید آقا شما از کجا میگی در کل ایران فقط 10 تا کار گاه برش پلاسما داره ؟

ولی اما امان ای داد ای بی داد از الکترونیک صنعتی لامذهب به هیچ صراطی مستقیم نیست
              مثلا راجب اصول المانها دوتا منبع پیدا میکین همدیگر رو نقض میکنن یکی
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام من دارم روی یه اسکوپ کار میکنم :mrgreen:
                این کار کار پیچیده ای نیست من روی منابع تک ترانزیستوری مشگلی ندارم ولی اینکار نیاز به نیمه پل وتمام پل داره
                برای شروع بهتره با DBL 494 کمی کار کنیم ویه منبع مثلا 200 وات بسازیم این قطعه برای چارچوب کارمون خوبه
                شما در این خصوص چه کاری ازت برمیاد
                بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

آقا از تو فکر ساختنش بیاین بیرون من تو یه شرکت مونتاژ اینورتر کار میکنم از چین مونتاژ نشده میاره زیر 150000 هزار تومن وقتی یکیش میسوزه تعمیر میکنیم یه 50-60 هزار تومنی خرجش میشه ماسفت 30 آمپری 4500 تومن تو هرکدومم دست کم 12 ماسفت هست با 12 دیود شاتکی ساختنش بالای 400000 تومن تمام میشه که اینطوری نمیتونی رقابت کنی

دیدگاه

گذشت اون زمان که 150 هزار تومان در میومد
                    الان حداقل دستگاه 200 آمپر بدرد بخور 110 دلار قیمتشه
                    با دلار امروز و باقی خرجاش حداقل 400 هزار تومان در میاد

دیدگاه

الان فک کنم به صرفه
                      این بحثه پایداری یعنی چی

دیدگاه

دوستان سلام
                        من یکی از این اینورترهای جوشکاری رو خریدم .کارش واقعا حرف نداره هم پلیسه پرونی نداره و هم جوشش خیلی تمیز هست
                        یک بار بازش کردن (مال من چینی هست .مارک isatis )
                        اونطور که میګن از igbt و درایور های پیچیده خبری نیست و برعکس میشه ګفت خیلی سادس
                        جریان برق شهر ابتدا وارد دوتا یل دیود میشه (این دوتا باید توان تحمل حداقل 40 امپر رو داشته باشن)
                        بعد وارد مداری میشه که ازش چند ولتاژ خارج میشه که شامل 100 ولت .5 ولت .220 ولت.و 20ولت میشه
                        ولتاژ 100 وارد مدار قدرت که شامل 24 تا ماسفت قدرت که با هم موازی هستن میشه و بعد به خروجی میره
                        220 ولت مربوط به تغذیه فن پشت دستګاه هست که وضیفه خنک کردن کل دستګاه رو داره
                        5 ولت و 20 ولت وارد مدار بالای دستګاه میشن که کار اونم تولید پالسی با فرکانس بالا هست که اون پالس هم به ګیت همه ماسفت ها ارسال میشه
                        روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

آیا با پاور کامپیوتر میشود دستگاه جوشکاری ساخت

دیدگاه

سلام دوستان
                            نمیدونم کسی میاد اینجا یا نه ولی من یه مشکل تقریبا عجیبی پیدا کردم! یه دستگاه دارم که ولتاژ متغیر 8 تا 40 ولت با آمپر از کف! تا نزدیک 80 آمپر باید تو خروجی بده...
                            اینطور که سرچ کردم بلوک درایور، کنترلر و پل IGBT براش نیازه که ساختم و جواب هم داده (الحمدلله) تا حالا از منبع تغذیه سوئیچینگ براش استفاده میکردم که الآن میبینم خیلی گرون در میاد و میخوام یه بلوک رکتیفایر براش بسازم... کسی هست بتونه کمکم کنه؟
                            ورودی 220 ولت
                            خروجی 8تا 40 ولتAC(ثابت) و جریان حداکثر 80 آمپر(بیشتر از 3کیلووات)

در اصل تو این تصویر اون قسمت علامت سوال رو نمیدونم باید چه بکنم!؟
                            نمیخوام ترانس معمولی بذارم چون بسیار بزرگ و سنگین میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط neuronstim@gmail.com نمایش پست ها
                              سلام دوستان
                              نمیدونم کسی میاد اینجا یا نه ولی من یه مشکل تقریبا عجیبی پیدا کردم! یه دستگاه دارم که ولتاژ متغیر 8 تا 40 ولت با آمپر از کف! تا نزدیک 80 آمپر باید تو خروجی بده...
                              اینطور که سرچ کردم بلوک درایور، کنترلر و پل IGBT براش نیازه که ساختم و جواب هم داده (الحمدلله) تا حالا از منبع تغذیه سوئیچینگ براش استفاده میکردم که الآن میبینم خیلی گرون در میاد و میخوام یه بلوک رکتیفایر براش بسازم... کسی هست بتونه کمکم کنه؟
                              ورودی 220 ولت
                              خروجی 8تا 40 ولتAC(ثابت) و جریان حداکثر 80 آمپر(بیشتر از 3کیلووات)

در اصل تو این تصویر اون قسمت علامت سوال رو نمیدونم باید چه بکنم!؟
                              نمیخوام ترانس معمولی بذارم چون بسیار بزرگ و سنگین میشه
                              سلام. اینجور که من متوجه شدم شما میخوای 300 ولت دی سی رو که از برق شهر رکتیفای کردی بدی به یک اینورتر ایزوله که ایزولش کنی؟

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X