اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای برگرداندن یک atmega پروگرام شده - بدبخت شدم کمکم کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای برگرداندن یک atmega پروگرام شده - بدبخت شدم کمکم کنید

با سلام خدمت دوستان
    فوری فوری

دوستم یک مدار ماشین جوجه کشی با اتمگا 8 خریده بود . بم پیشنهاد کرد ببینم اگه لوک نشده برنامشو بردارم . منم تو پروگرمرم گذاشتم و گزینه READ Flash را زدم . جواب داد و مسیر ذخیره فایل hex را بم داد . منم دخیرش کردم (پس آیسی لوک نشده بود )
    حالا نه خود آیسی رو مدار جواب میده نه برنامه رو که روی آیسی دیگه پروگرم می کنم .

لطفا کمکم کنید . دوستم این مدارو واسه کارش نیاز داره و. اگه خراب بشه دوستیمون از بین میره . پول و خیلی چیزای دیگه به جهنم.
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

پاسخ : کمک برای برگرداندن یک atmega پروگرام شده - بدبخت شدم کمکم کنید

نمیشه کاری کرد

آب رفته به برنمیگرده

شما فایلی که برداشتی خالی بوده ! همش FF یا 00

بهتره برا اینکه دوستیتون به هم نخورده یه ولتاژ بالا بدی میکرو بسوزه بعد بگی ولتاإ¾ژ نوسان کرده سوخت ! میشه دوباره مدار رو برام رو به راهش کنی :nerd:
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

ولی من که آیسی اصلی را پروگرم نکردم . فقط خوندمشا ؟؟؟
      دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

دوست عزیز چنانکه مستحضرید این اشکال زمانی میتونه پیش بیاد که شما یک حافظه RAM رو از مدار بیرون بیارین
        اولا برنامه یه ماشین جوجه کشی چیز پیچیده ای نیست و من حاظرم حتی حظورا روی اون کار کنم وتحویل بدم اما :

حالا خوب دقت کنین روی برد باطری بک اپ ( یا هر نوع تغذیه باطری یا سلول یا ... ) هست یا نه
        برخی آی سی ها میتونن با یک خازن بزرگ در هنگام قطع ولت تغدیه تا مدت زیادی سیستم رو تو حالت استند بای نگه دارن

یه میکرو میتونه با یه شرط حلقه و چک کردن یه مقدار روی RAM داخلی اجازه اجرای مابقی برنامه رو بده یعنی با روشن شدن و خروج از استند بای اول مقدار ذخیره شده رو RAM رو چک کنه اگه درست بود اجازه اجرای بقیه برنامه رو. بده به این ترتیب اگه کاملا ولت تغذیه قطع بشه مقدار رم تغیر میکنه و برنامه در یک حلقه گرفتار میشه وبه این ترتیب شما نمیتونین با بیرون کشیدن میکرو اونو کپی کنین ولی این حالت منوط به یک سیستم بک اپ تغدیه است
        بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام
          این برنامه رو بنویسم روی یه میکرو دیگه
          DO
          SET porta.0
          reset porta.0
          loop
          بعد پین A 0 رو بزن به XTAL1 میکروت که خرابه ببین کار میکنه ؟

دیدگاه

دوسته عزیز اگر می تونی مدارش رو بکش برات برنامه اش رو طبق مدار بنویسیم
            من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X