اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعیین 3 بعدی موقعیت ، سرعت ، راستای حرکت جسم توسط چند دوربین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعیین 3 بعدی موقعیت ، سرعت ، راستای حرکت جسم توسط چند دوربین

سلام دوستان
    این عنوان یکی از پروژه های تحقیقاتی درسی من هست . کسی اطلاعاتی یا منبعی در این زمینه داره .
    آخه هیچی از پردازش تصویر نمیدونم.
    دنيا دو روز است:
    يك روز با تو و يك روز عليه تو
    روزي كه با توست مغرور مشو و روزي كه عليه توست مايوس نشو. چرا كه هر دو پايان پذيرند.

پاسخ : تعیین 3 بعدی موقعیت ، سرعت ، راستای حرکت جسم توسط چند دوربین

سلام مهندس.فرشته خانم اطلاعات داره در این موارد و تازه اعضای دیگه ای هم هستن .حالا به فرشته پیام خصوصی بده شاید زودتر دید.منم این ترم از همین اول از دست پروژه های متعدد دارم می میرم.برای اکثر درسها!!! این ترم استادای ما از شریف و امیرکبیر و تهران میان :angry: عادت ندارم و خیلی سخته برام(نمیدونم چجوری اومدن علمی کاربردی که!!! :angry.هنوز هیچکاری نکردم :cry2:
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
      سلام مهندس.فرشته خانم اطلاعات داره در این موارد و تازه اعضای دیگه ای هم هستن .حالا به فرشته پیام خصوصی بده شاید زودتر دید.منم این ترم از همین اول از دست پروژه های متعدد دارم می میرم.برای اکثر درسها!!! این ترم استادای ما از شریف و امیرکبیر و تهران میان :angry: عادت ندارم و خیلی سخته برام(نمیدونم چجوری اومدن علمی کاربردی که!!! :angry.هنوز هیچکاری نکردم :cry2:
      سلام مهندس جان
      حق دارید ولی درسی که پروژه نداشته باشه هیچ خروجی مفیدی نداره.

دوستان اگه اطلاعاتی دارن دریغ نکنن.
      ممنون
      دنيا دو روز است:
      روزي كه با توست مغرور مشو و روزي كه عليه توست مايوس نشو. چرا كه هر دو پايان پذيرند.

دیدگاه

در جنگ ( البته زمانی که ما میجنگیدیم - شاید الان عوض شده ) فاصله تانک دشمن برای خمپاره انداز یا آر پی جی زن حیاطی و مهمه میان از میلیموم استفاده میکنن
        یک اصطلاح است که به معنی زاویه دید یک شی یک متری از یک کیلومتری
        برای این منظور میان دوربین رو میلیم بندی میکنن بعد با دوربین به تانک نگاه میکنی مثلا 5 میلیموم رو پوشش میده چون طول تانک هم 5 متر است پس تان در فاصله 1000 متری ماست ؟

خودم نفهمیدم آخرش چیشد ؟
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          در جنگ ( البته زمانی که ما میجنگیدیم - شاید الان عوض شده ) فاصله تانک دشمن برای خمپاره انداز یا آر پی جی زن حیاطی و مهمه میان از میلیموم استفاده میکنن
          یک اصطلاح است که به معنی زاویه دید یک شی یک متری از یک کیلومتری
          برای این منظور میان دوربین رو میلیم بندی میکنن بعد با دوربین به تانک نگاه میکنی مثلا 5 میلیموم رو پوشش میده چون طول تانک هم 5 متر است پس تان در فاصله 1000 متری ماست ؟

خودم نفهمیدم آخرش چیشد ؟
          ممنون به خاطر پاسختون
          ولی اینی که من گفتم پروژه یکی از درسای ارشده
          دنيا دو روز است:

دیدگاه

ببخشید پریدم وسط این بحث فوق تخصصی :redface:
            فکر کنم اگه مثل کاری که چشمهای انسان انجام میده این کار رو انجام بدید حله
            اینکه دو تا دوربین موازی با هم با یک فاصله مشخص بزارید میشه
            بالا و پایین و چپ و راست کاری نداره چون تو دوربین مشخص میشه
            اما برای جلو و عقب میشه از جذر نسبت مساحت اولیه به ثانویه این کار رو کرد که نسبت نزدیک یا دور شدن فاصله رو به ما میده
            برای یه دوربین ممکنه اون نسبتی که بدست میاد در واقع تو یه دایره به شعاع اون فاصله میتونه همچین ویژگی رو داشته باشه که البته با میزان تغییر جهتش در مختصات صفحه که همون تصویره بدست میاد برای این کار بایستی مرکز جسم رو در نظر بگیرید برای دو تا دوربین هم نتیجه کار دقیق تر بدست میاد در این مورد
            یه کار دیگه هم هست اینه که حساب کنید اگه جسم تو یه فاصله ای در صفحه حرکت کنه اون جسم دقیقا تو چه فاصله ای هست که اونم میشه با علم هندسه بدست آورد چون از نظر هر یک از دوربین ها اون یه زاویه حرکت خاصی داشته در حالت سکون هم همین مغز انسان هم قاطی میکنه(منظورم مغز خودمه :rolleyesاگه میدونید اون جسم دقیقا چیه میشه نسبت سطحی که هر دو دوربین میبینه و مقدار اشتراکش بدست آورد که من سواد این کار رو ندارم
            نکته:البته اینا که گفتم برای یه جسم کروی بود دیگه حالا اون جسم کروی نباشه و دوران داشته باشه و اینا دیگه واقعا نمیدونم
            ببخشید چیز های بسیار بدیهی ای نوشتم :redface:

دیدگاه

ممنون
              روش جالبی بود.
              دنيا دو روز است:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X