اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال در کار کردن با اعداد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال در کار کردن با اعداد

با سلام .

دوستان من سه تا کلید دارم و میخوام با زدن کلید اول یه ورودی عددی در 10 ضرب بشه .

کلید دوم ضربدر 100

کلید سوم ضربدر 1000

خروجی هر سه تا حالت هم به یه جا وصل میشه (مثلا یه نمایشگر) ....

چطوری این کار و انجام بدم ؟

با تشکر
    اگه چيزي بلديم به بقيه هم ياد بديم ....

پاسخ : یه سوال در کار کردن با اعداد

سلام. به نظر میسره شما تازه کار با لب ویو رو شروع کردی. کتاب برنامه نویسی با لب ویو نوشته سید مجتبی داشخانه از انتشارات دیباگران رو بهت معرفی میکنم. اما راجع به سوالت:
    برای اینکار روش های زیادی وجود داره یکی از بهتریناش استفاده از متغیر محلی یا Local variable هست.
    برای هر کلیدت یه دونه case بذار و کلید رو وصل کن به ورودی شرط کیس . ورودی عددی رو میاری داخل هر کیس و *10 یا *100 یا *1000 میکنی. برای نمایشگرت سه تا متغیر محلی ایجاد میکنی. (روش کلیک راست بعد انتخاب create>local variable) این متغیر باید روی حالت نوشتن باشه یعنی باید بتونی یه سیم از سمت چپ بهش سیم کشی کنی اگه اینطوری نبود (یعنی فقط از سمت راست میشد بهش سیم وصل کرد) روشون کلیک کن و گزینه change to write رو انتخاب کن. هر کدوم از این متغیرها رو داخل هر کیس قرار بده و خروجی حاصلضرب داخل کیس رو وصل کن به متغیر و تمام

دیدگاه

پاسخ : یه سوال در کار کردن با اعداد

با تشکر فراوان از دوست عزیز mojalan

در تازه کار بودن من که شکی نیست :mrgreen: دو ماهی میشه شروع کردم .

راستش متغییر های محلی و case structure رو هم یه مقداری کار کردم .

اما من میخواستم با یه case structure کارم و انجام بدم و یه جوری دیتاهای منطقی رو به رشته یا عدد تبدیل کنم که بشه توی case structure تشخیص داد.

بازم تشکر از شما
      اگه چيزي بلديم به بقيه هم ياد بديم ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X