اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرمآ‌افزار آهنگآ‌سازی FL Studio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرمآ‌افزار آهنگآ‌سازی FL Studio

سلام.

یکی از بهترین نرمآ‌افزارهای آهنگآ‌سازی نرمآ‌افزار FL Studio XXL است. من حدود یک سال با این نرمآ‌افزار کار کردم و کم و بیش بهش واردم. همچنین خیلی آهنگ هم ساختم. ولی یه جاهایی گیر میآ‌کنم. مثلا: تو خیلی از آهنگهام، میآ‌خواستم صدای هواپیما رو شبیه سازی کنم ولی نمیآ‌تونم، یا مثلا اکثر رفیقام میآ‌گن آهنگات روح نداره و از این چیزها؟

اگر کسی که FL خوب بلده (حرفهآ‌ایه)، یه کمکی بکنه و چند نکته بگه.

اینو بدونید که دونستهآ‌های من از این نرمآ‌افزار کم نیست، و شما هر سوالی داشته باشید، کافیه تاپیک بگذارید. اگه بتونم جوابتونو حتماً میآ‌دهم.

در ضمن دنبال یک «پا» میآ‌گردم.

تا بعد. :job:

پاسخ : نرمآ‌افزار آهنگآ‌سازی FL Studio

نوشته اصلی توسط MehrdadSalahi
    سلام.

یکی از بهترین نرمآ‌افزارهای آهنگآ‌سازی نرمآ‌افزار FL Studio XXL است. من حدود یک سال با این نرمآ‌افزار کار کردم و کم و بیش بهش واردم. همچنین خیلی آهنگ هم ساختم. ولی یه جاهایی گیر میآ‌کنم. مثلا: تو خیلی از آهنگهام، میآ‌خواستم صدای هواپیما رو شبیه سازی کنم ولی نمیآ‌تونم، یا مثلا اکثر رفیقام میآ‌گن آهنگات روح نداره و از این چیزها؟

اگر کسی که FL خوب بلده (حرفهآ‌ایه)، یه کمکی بکنه و چند نکته بگه.

اینو بدونید که دونستهآ‌های من از این نرمآ‌افزار کم نیست، و شما هر سوالی داشته باشید، کافیه تاپیک بگذارید. اگه بتونم جوابتونو حتماً میآ‌دهم.

در ضمن دنبال یک «پا» میآ‌گردم.

تا بعد. :job:
    سلام مهرداد جان
    به انجمن خوش اومدی
    راستش بعید میدونم تو این انجمن در این موارد بتونی به جوابت برسی. انجمن های دیگه ای در این زمینه هستند .(که خودت میدونی البته. :redface
    بگذریم....
    گفتی به FL واردی. یه سوال داشتم. این FLی که من دارم ساز پیانو نداره. چطوری میتونم بهش اضافه کنم؟

دیدگاه

سلام.

من خودم با FL V5.0 کار میآ‌کنم. تو با چه ورژنی کار میآ‌کنی؟

به هر حال:
      اول تو قسمت Browser گزینه plugin presets و بعد گزینه Generators رو کلیک کن. از میان گزینهآ‌ها گزینهآ‌ی FL Keys را انتخاب کن. حدود هفت ـ هشت تا پیانو باز میآ‌شه. یکیشو درگ کن و حالشو ببر.

اگر نشد، برای اضافه کردن ساز این کارو بکن:
      از منوی OPTIONS گزینه File Settings رو انتخاب کن. تو پنجرهآ‌ای که باز میآ‌شه آدرس سازها رو بده. سازها به قسمت Browser منتقل میآ‌شن. بعد یکی از آنها رو درگ کن و حالشو ببر.

موفق باشی.

دیدگاه

سلام
        البته با این راهی که دوستمون گفتن شما به preset های پلاگین FLkeys دست پیدا می کنید که از ورژن 5 به بعد به همراه این نرم افزار ارائه میشه. اما در کل صدایی که این پلاگین تولید می کنه به شدت تصنعی هست و حتی مبتدی ترین افراد هم موقع شنیدن به کامپیوتری بودن صدا پی میبرن! راه بهتر اینه که از پلاگین sound font player استفاده کنی که فکر می کنم تو ورژن 5 هم موجود باشه. این پلاگین همون طور که از اسمش پیداست برای تولید صدا از sound font یا همون فونت صدا استفاده می کنه. شما این فایل ها رو که با پسوند sf2 مشخص میشن رو می تونید تو اینترنت پیدا کنید و دانلود کنید. این رو هم بگم که حجم نسبتا زیادی دارن. مثلا من فونت پیانو رو با حجم 12MB دانلود کردم. ولی در عوض کیفیت فوق العاده بالایی داره و به سختی میشه صداش رو از صدای پیانوی واقعی تمیز داد.

دیدگاه

برای مثال این سایت می تونه منبع خوبی باشه

http://www.sf2midi.com/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X