اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور دمایی استفاده شده در کولر گازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور دمایی استفاده شده در کولر گازی

کسی اطلاعاتی در مورد نوع سنسور دمای کولر گازی داره؟
    چطور این سنسور داخل دستگاه قرار می گیرد ولی دمای محیط رو نشان می دهد .
    و البته دمای قطعات داخل روی آن تاثیری ندارد

پاسخ : سنسور دمایی استفاده شده در کولر گازی

شما از کجا میدونی که دمای واقعی اتاق رو میده و دمای داخلی دستگاه روی اون مقدار تاثیر نداره. سعی میشه تا سنسور در قسمتی قرار بگیره که این تاثیرات کمترین مقدار ممکن باشه و دمای نشون داده شده حتی المقدور به مقدار واقعی نزدیک باشه

دیدگاه

این سنسور از قسمت ورودی هوای کولر قرار میگیره و چون این ورودی هوای محیط رو میکشه داخل پس سنسور دما محیط رو نشون میده

دیدگاه

ممنون میشه بفرمایید نوع سنسورش چیه مثلا میشه یه سنسور ntc معمولی اونجا گذاشت ( در همون مسیر جریان هوا از داخل اتاق به داخل دستگاه )

دیدگاه

نمیدونم نوع سنسورش چیه
          اگه بگی میخوای چیکار کنی بهتر میشه راهنمایی کرد

دیدگاه

من میخوام همون رو برای کلیدهای کولر آبی استفاده کنم ولی نمی دونم میشه این سنسور رو داخل کلید کولر گذاشت یا نه؟

دیدگاه

فکر نکنم تو فضای بسته جواب خوبی بده
              حالا چرا اصرار دارید از همون استفاده کنید ؟
              میتونید از ds18b20 استفاده کنید

دیدگاه

اگه کولر سیار نباشه و کانال کشی بشه اون وقت سنسور شما دمای پشت بام را نمایش میده
                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

با درود . . .
                  شدنیه!
                  منتها باید به فکر یه قطعه درست و حسابی برا سوئیچ کردنش باشید.
                  سنسور رو هم اصلا لازم نیست تو مسیر ورودی هوا بگذارید. میتونید سیم کشی کنید و یا رو دستگاه و یا حتی تو کلید باشه تا دمای محیط رو سنس کنه. میتونید از همون LM35 استفاده کنید.
                  منم قبلا اینکارو کردم

چیز جالبی از آب دراومد. (این هم برا بخاریه و هم برا کولر) :biggrin:
                  درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                  بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                    با درود . . .
                    شدنیه!
                    منتها باید به فکر یه قطعه درست و حسابی برا سوئیچ کردنش باشید.
                    سنسور رو هم اصلا لازم نیست تو مسیر ورودی هوا بگذارید. میتونید سیم کشی کنید و یا رو دستگاه و یا حتی تو کلید باشه تا دمای محیط رو سنس کنه. میتونید از همون LM35 استفاده کنید.
                    منم قبلا اینکارو کردم

چیز جالبی از آب دراومد. (این هم برا بخاریه و هم برا کولر) :biggrin:
                    یک سوال
                    lm 35 حدود یک هزار تومن قیمت داره چرا شما از ptc یا ntc استفاده نکرده اید که قیمتش فقط 50 تومن است ؟

من ptc خریدم فقط یک مشکل داره که حدود 20 ثانیه طول میکشه یا دماش با دمای محط یکی بشه آیا دز سنسور ها هم به همینصورته ؟ یا خیلی سریع تره ؟
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

در ابتدا قرار بود با PTC کار بشه منتها گفتیم بزار ملت دما رو هم ببینن و صفا کنن :biggrin:
                      برا همین رفتیم سراغ LM35 و ...
                      سرعت تغییرات در حد قابل قبول هست.
                      خوبی استفاده از سنسور اینه که میشه براش از طریق برنامه نویسی UTP و LTP دقیق گذاشت و دما رو در محدوده خاص تنظیم کرد(ptc , ntc هم میشه این کار رو کرد)
                      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                      بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                        یک سوال
                        lm 35 حدود یک هزار تومن قیمت داره چرا شما از ptc یا ntc استفاده نکرده اید که قیمتش فقط 50 تومن است ؟

من ptc خریدم فقط یک مشکل داره که حدود 20 ثانیه طول میکشه یا دماش با دمای محط یکی بشه آیا دز سنسور ها هم به همینصورته ؟ یا خیلی سریع تره ؟
                        خب هر قطعه ای مزایا و معایب خودشو داره ntc ارزونه ولی خطی و کالیبره نیست و باید یه فکری برای خطی و کالیبره کردن اون پیدا کنین و فکرنکنم بدرد تولید انبوه بخوره مثلا شما یه 1000 تایی خریدین و مدارتون رو ساختین تو سری بعدی شاید نتونین همون رو پیدا کنین مصرف کننده هم تو تعمیرات ( تعویض سنسور ) بیچاره میشه
                        در مقابل lm35 هم خطیه هم کالیبره شدست تقریبا هم میشه گفت که هر lm35 ی که تو بازاره رو میشه بجای هم بکار برد و نیازی به کالیبره کردن نداره و البته گرونتره
                        بستگی به مصرف شما داره

در رابطه با هم دما شدن هر سنسوری بسته به پکیجی که داره یه مدت زمانی طول میکشه تا با محیط هم دما بشه پکیجهای فلزی معمولا سریعتر هستند ولی وقتی که از این سنسور برای اندازه گیری دما اتق استفاده می کنین فکر نکنم 20 ثانیه در مقابل سرعت گرم یا سرد شدن اتاق زمان زیادی باشه

دیدگاه

منم قبلا اینکارو کردم
                          سنسور اگه بخواد دمای واقعی اتاق رو داشته باشه باید حتما سیم کشی بشه بیرون من مطمن نیستم اگه سنسور داخل دستگاه با درب بسته باشه دمای اتاق رو داشته باشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
                            سنسور اگه بخواد دمای واقعی اتاق رو داشته باشه باید حتما سیم کشی بشه بیرون من مطمن نیستم اگه سنسور داخل دستگاه با درب بسته باشه دمای اتاق رو داشته باشه .
                            غیر ممکنه سنسور در داخل دستگاه بسته بتونه دمای محیط رو بده! مگر اینکه یه راهی براش ایجاد کنید تا همیشه در معرض هوای محیط باشه.
                            من خودم یه 15 متری سیم کشیدم. خوبم جواب داد(هر چند استاندارد نبود) :biggrin:

بدرود . . .

دیدگاه

یه نگاه به اینجا بندازین

http://www.honeywell-thermostat.com/
                              نمی دونم اینها چکار کردن!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X