اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال در مدار کنترل از راه دور مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال در مدار کنترل از راه دور مادون قرمز

به نام خدا
    من این مدار کنترل از راه دور را از سایت رشد گرفتم وساختم ولی متاسفانه مدار مشکل دارد
    وخروجی هیچگاه صفر نمیشود حتی قبل از این که شستی را فشار دهیم
    من فکر میکنم مدار اشکال دارد از دوستان خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید که کجای مدار ایراد دارد
    (یا اینکه مقدار رنج المان ها را اشتباهی نوشته اند)

پاسخ : اشکال در مدار کنترل از راه دور مادون قرمز

اگر منظور شما خروجی گیرنده باشد امکان دارد که پایه تریگر شما اتصال کوتاه شده باشد یا بخشی از مدار یا سنسور سه پایه گیرنده شما سوخته باشد
    (ظاهر مدار که صحیح می باشد)

دیدگاه

می خوای یه مدار بهتر و کاردرست تر بهت بدم؟
      اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

نیکی و پرسش
        A-Hosseini

دیدگاه

حتما در اولین فرصت. :smile:
          اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

به این تاپیک بیاید. :smile: :smile:

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              شما بهتره چند قسمت رو تو مدارتون چک کنید
              اولا ولتاژ پایه trig رو اندازه بگیرید اگر صفر باشه خروجی اصولا باید یک باشه اگه مدار درست بسته شده باشه و اگه یک باشه یعنی 5 ولت خروجی باید صفر باشه
              دوما باید با زدن شستی جلوی گیرنده ولتاژ پایه 1 رو چک کنید ببینید تغییر میکنه با فعال شدن فرستنده در صورت درست بودن مقدار فرکانس(بسته به نوع سنسور گیرنده بین 36 تا 40 کیلو هرتز) پایه یک باید ولتاژش کم بشه.
              اگه کم نشد یا فرکانس مشکل داره یا سنسور گیرنده درست بسته نشده
              به نظر من بهتره اول سنسور رو به تنهایی ببندید و از تاثیر فرستنده روی سنسور مطمئو شید بعدا مدار 555 رو ببندید
              موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X