ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28
    2011/11/19
    425
    6

َشیرهای آب گرم و سرد خودکار

بچه ها یه پروژه ای بود میخاستیم انجام بدیم.
    اصل پروژه اینه که این شیر آب گرم و سرد الکترونیکی بشه بطوری که دمای دلخواه ما از خروجی شیر آب دربیاد @ با صرف کمترین زمان // کسی نظر خاصی یا ایده خاصی داره؟
    [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]
    2012/02/14
    1,185
    73

پاسخ : َشیرهای آب گرم و سرد خودکار

سلام

من قبلا روی این موضوع فکر کردم .
    ببین اینکه آب در کمترین زمان ممکن به دمای مورد نظر ما برسه مستلزم مصرف انرژی زیادی هست که مصرف رو بالا میبره.(چه گرم و چه سرد کردنش)
    بعدش هم اگه میشه مشخص کن برای کاربرد خانگی می خوای یا صنعتی؟
    اگر برای خانگی می خوای که ما کلا با 3 نوع آب در خونه بیشتر سرو کار نداریم :
    1- آب سرد (آشامیدن و .....)
    2-آب گرم(در رنج 37-40 درجه برای حمام)
    3- آب متعادل (برای مصارف عادی)

پس کمتر در زندگی روزمره ما پیش میاد که مثلا آب با درجه 78 درجه یا 56 درجه و ... بخوایم و نهایتا به همون 3 نوع بالا ختم میشن.
    خوب برای پیاده سازی اون هم نیاز به صرف انرژی زیادی نداری :
    برای آب سرد کافیه به کمک یک دستگاه خنک کننده درجه آب رو به 1 تا 3 درجه کاهش بدی و وقتی به اون دما رسید اون وسیله رو از مدار خارج کنی.
    برای آب گرم هم یک سنسور دما داخل منبع آب گرم (یا بهتره بگیم مسیر خروجی آب آن) میذاری و دما رو اندازه می گیری . هر موقع دمای سنسور به اون رنجی که گفتم رسد یک شیر برقی رو که قبلا در مسر گاز ورودی به آب گرمکن گذاشتی رو غیرفعال میکنی و آب گرمکن خاموش میشه . تا موقعی که دوباره آب سرد بشه وشیر برقی دوباره فعال بشه.
    برای آب متعادل هم که نیاز به انجام کاری نداری.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/03/05
    3,251
    71

پاسخ : َشيرهاي آب گرم و سرد خودکار

فکر کنم منظور دوستمون اين باشه که دو شير برقي کار بگذاره به جاي شير اب گرم و سردي که در اختيار داره و بعد از تنظيم دماي مورد نظر در کمترين زمان اب خروجي رو در اون دما تنظيم کنه با تنظيم مقدار باز و بسته بودن شير هاي برقي
    ميتوني دو تا سنسور داخل لوله اب بگذاري و يک سنسور هم داخل خروجي (از سنسور هاي بدنه فلزي بايد استفاده کني براي کم کردن زمان پاسخ گويي) و با محاسبات ساده فيزيکي (روابط دماي تعادل) مقدار باز بودن هر شير رو بدست بياري
    البته به دليل متفاوت بودن فشار اب شير ها و .... مقداري خطا بوجود مياد که از طريق سنسور خروجي تحصيح ميشه
    2012/02/14
    1,185
    73

پاسخ : َشيرهاي آب گرم و سرد خودکار

نقل قول نوشته اصلی توسط RAZORBACK
    فکر کنم منظور دوستمون اين باشه که دو شير برقي کار بگذاره به جاي شير اب گرم و سردي که در اختيار داره و بعد از تنظيم دماي مورد نظر در کمترين زمان اب خروجي رو در اون دما تنظيم کنه با تنظيم مقدار باز و بسته بودن شير هاي برقي
    ميتوني دو تا سنسور داخل لوله اب بگذاري و يک سنسور هم داخل خروجي (از سنسور هاي بدنه فلزي بايد استفاده کني براي کم کردن زمان پاسخ گويي) و با محاسبات ساده فيزيکي (روابط دماي تعادل) مقدار باز بودن هر شير رو بدست بياري
    البته به دليل متفاوت بودن فشار اب شير ها و .... مقداري خطا بوجود مياد که از طريق سنسور خروجي تحصيح ميشه
    به نظر من نباید بوسیله شیر برقی مقدار آب خروجی رو با هم مخلوط کرد و از طریق کم و زیاد کردن مقدار آب سرد و گرم مقدار دمای آب خروجی رو به مقدار مطلوب رسوند چون در این صورت هزینه هرکدوم از اون شیر برقی های قابل تنظیم به 150 تا 200 هزارتومن میریه.
    در ضمن من در سیستمی که پیشنهاد کردم آب سرد و گرم رو برای رسیدن به دمای مطلوب مخلوط نمی کنم.(چون هم سیستم خیلی پیچیده و هم هزینه بر میشه) توی این سیتمی که من پیشنهاد دادم خروجی شیر آب یا آب 1 تا 3 درجه هست یا 37 تا 40 و یا آب معمولی. چون همونطور که گفتم آب توی دماهای دیگه مصرف خانگی نداره و فقط ما با همین رنج دما ها سر و کار داریم.

2011/11/19
    425
    6

ممنون بچه ها /آره مصرف خونگیه / همونطوری که دوسته خوبمون محمد م گفته هزینه هم خیلی مهمه تازه این برای یک شیره اگه بخاد مثلا در یک خونه ای که فرضا 5 جفت ازین شیر ها داشته باشد واقعا هزینش بالا میره /
    دوست عزیز میتونی ی کمی بیشتر توضیح بدی؟
    ببین ما قبلا فرض ما بر این بود که آب گرم ثابت باشه با کم و زیاد کردن آب سرد دمای آب کنترل بشه و به خروجی بیاد / یه چیز دیگه هم خیلی مهمه اینه که خروجی باید سرعت بالایی داشته باشد مثلا برای اینکه دمای 37 درجه بخواهیم بصورت آنی(در حد چند ثانیه ) خروجی فعال بشه.
    [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]
    2012/02/14
    1,185
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط MiLaD YazdanI
    ببین ما قبلا فرض ما بر این بود که آب گرم ثابت باشه با کم و زیاد کردن آب سرد دمای آب کنترل بشه و به خروجی بیاد / یه چیز دیگه هم خیلی مهمه اینه که خروجی باید سرعت بالایی داشته باشد مثلا برای اینکه دمای 37 درجه بخواهیم بصورت آنی(در حد چند ثانیه ) خروجی فعال بشه.
    نمیشه دمای آب گرم ثابت باشه و با آب سرد میزان دمای خروجی رو تنظیم کنیم. چرا ؟ چون در این صورت دمای آب گرم که دماش ثابته محدود میشه. ببین فرض کن دمای آب گرمت(که ثابت هم هست) 65 درجه باشه. در این صورت هیچ وقت نمی تونی دمای آب خروجی بیشتر از 65 درجه داشته باشی. در ضمن برای اینکه مقدار آب سرد رو کنترل کنی دوباره باید بیای از همون شیر های برقی گرون قیمت استفاده کنی.
    یک راه ساده هم برای اینکه دمای آب رو سریع بالا ببری اینه که بیای از آب گرمکن دیواری استفاده کنی که مخزن نداره و سریع می تونه دمای آب رو به 70 تا 85 درجه برسونه.(در حد چند ثانیه)

2011/11/19
    425
    6

آخه باید روی شیرها تغییرات حاصل بشه / اونطور که شما میفرمایی بصورت کلی روی آبگرمکن یا . .... کار کرد - آخه این موقعیت فراهم نیست. به نظر شما روی شیرها نمیشه تغییراتی حاصل کرد مثلا بصورت مکانیکی روی شیر آب سرد درجه بندی های درست کرد تا بشه دمای دلخواه خروجی بیاد؟
    2012/02/14
    1,185
    73

ببین شما باید ببینی با کدوم کار هزینه هات پایین تر میاد.توی یک خونه ممکنه 10 تا شیر آب وجود داشته باشه ولی قطعا یک آبگرمکن یا پکیج یا .... بیشتر وجود نداره. و اگه بخوای روی هر کدوم از این شیرها یک سیستم جدا کار کنی باید کلی هزینه کنی. ولی اگر همین کار رو روی منبع تولید آب گرم بذاری یک سیستم بیشتر نداری و هزینه هات خیلی میاد پایین.

2011/11/19
    425
    6

اون آبگرمکن ها مختص خونه های تک واحدست / برای پارتمانها از شوفاژ خونه و موتور خونه ..... منبع آب گرم حاصل میشه @
    2012/02/14
    1,185
    73

با این چیزی که گفتی من یک سوال برام بوجود اومد اونم اینکه تو می خوای از هر شیرآبی آب با دمای دلخواه بیاد بیرون؟ حتی توی یک واحد از یک مجتمع؟

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28