ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2012/03/11
    12
    0

کمک براي ساخت يک مدار ساده

دوستاي گلم خسته نباشيد
    دوستان من تصميم دارم يه مداري بسازم که يه لامپ led 50w 12v رو با زدن يه کليد روشن کنه(با ميکرو avr)
    فکر کنم حدود 5 امپر جريان ميکشه
    چون تجربه زيادي تو الکترونيک ندارم خواهش ميکنم کمکم کنيد تا مدارشو طراحي کنم.(لامپاي led هم که خودتون ميدونيد گرونن.اگربسوزه مصيبته! )
    فکر ميکنم بايد از ترانزيستور واسه تامين جريانش استفاده کنم چون ميکرو نميتونه مستقيما اين جريان رو تامين کنه. :question:
    هم اکنون نيازمند ياري سبزتان هستيم! :nice:
    2011/11/19
    425
    9

پاسخ : کمک براي ساخت يک مدار ساده

ترانزیستور - رله - ......... کلی قطعات دیگه که میشه این جریانو ازش عبور داد@
    کاری نداره که -- نمیدونم چقد برنامه نویسی کردین! میدونین یا نه@ ولی با چند تا دستور خروجی یکی از پایه های آی سی رو میشه کنترل کرد(روشن - خاموش) از طرفی با دادن اون پایه به بیس یه ترانزیستور میشه کلکتور امیتر ترانزیستور را کنترل کرد(رو کلکتور هم یه رله) حالا اون طرف رله میخاد هر چی وصل باشه @
    2009/03/08
    750
    17

سلام وجو ميکرو ضروري هست؟

پست هاي متعددي هست تو سايت که مداري که شما لازم داريد هست يه کوچولو سرچ کني پيدا ميشه :applause:
    2012/03/11
    12
    0

ترانزيستور - رله - ......... کلي قطعات ديگه که ميشه اين جريانو ازش عبور داد@
    کاري نداره که -- نميدونم چقد برنامه نويسي کردين! ميدونين يا نه@ ولي با چند تا دستور خروجي يکي از پايه هاي آي سي رو ميشه کنترل کرد(روشن - خاموش) از طرفي با دادن اون پايه به بيس يه ترانزيستور ميشه کلکتور اميتر ترانزيستور را کنترل کرد(رو کلکتور هم يه رله) حالا اون طرف رله ميخاد هر چي وصل باشه @
    ممنمون از شما
    ميخام که از رله استفاده نشه.چون بهرحال مکانيکيه و ....
    بجاي رله از چي استفاده کنم که بشه به ميکرو وصلش کرد و جريان مورد نياز منو تامين کنه؟
    وجود ميکرو ضروري نيست
    ميخاستم بدونم بجاي ميکرو از ايسي 555 يا ايسي ديگه اي ميشه واسه اين کار استفاده کرد؟ چطوري؟بايد سرعت پالسشم قابل تنظيم باشه چون من ميخام بصورت چشمک زن روشن و خاموش بشه!
    2009/03/08
    750
    17

بله تا دلت بخواد
    مدارات 555 رو گوگل کن کلي پروژه گيرت مياد
    سرعتشم تنظم ميشه با يک پتانسيومتر و خازن ...سرعت شارژ و دشارژ و پالس خروجي رو تغيير ميدي :nice:
    2011/11/19
    425
    9

آره با 555 هم میشه - یه فرمول و یه مدار داره هر زمانی رو دلت بخاد با گذاشتن خازن و مقاومت تنظیم میکنی - یا اگه نه میخای متغیر باشه از پتانسیومتر استفاده میکنی------به جای رله میتونی از تریستور استفاده بکنی -- یا از ترانزیستورهای جریان بالا
    2012/03/11
    12
    0

مرسي.روش کار ميکنم
    دوستان اگر مدار عملي دارن ممنون ميشم در اختيارمون بذارن.+ مدار منبع تغذيه.مدار من بايد مثل يه ترانس عمل کنه و مستقيما به 220 وصل شه و درضمن کم حجم باشه
    2006/01/03
    يزد
    301
    23

سلام دوست عزيز
    يه نرم افزار هست که کلا مدارات مربوط به آي سي 555 رو ميتوني با اون طراحي کني
    اين هم آدرس سايتش
    http://www.electronics-lab.com/downloads/calculators/006/index.html
    براي افزايش جريان هم ميتوني به خروجي آي سي (pin3) دارلينگتون TIP122 بزاري با مقاومت بيس 10K
    موفق باشي :bye
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.
    2012/03/11
    12
    0

کسي ميدونه حد اکثر فرکانس خروجي ايسي 555 چقدر ميتونه باشه؟ :rolleyes:
    2022/08/20
    8
    5

سلاممن سوال رو دقیقا متوجه نشدم اگه منظورت برای یکبار خاموش و روشن کردن هست که میتونی از یه کلید استفاده کنی ولی قطعا منظورت این نیست چون به فکر همه میرسه
    ولی اگه منظورت اینه که به صورت مرتب خاموش و روشن بشه که میتونی عبارت مدار چشمک زن رو داخل گوگل سرچ کنی هم با ترانزیستور میشه هم با آی سی 555 و هم با رله
    بعضی از رله های جدید اصن قطعه مکانیکی ندارند و استفاده از اون ها هم راحته

فقط دقت کن که اگر میخوای از ای سی 555 استفاده کنی باید به جریان قابل عبور از ترانزیستور دقت کنی و در صورت نیاز از هیت سینک برای خنک سازی ترانزیستور استفاده کنی

دو روش بالا ( یعنی استفاده از ترانزیستور و آیسی 555 به همراه ترانزیستور ) فقط چشمک زنی ممتد به شما میده اگر به بعضی از چراغ قوه ها نگاه کنید حالت SOS دارند ( حالتی که چراغ قوه با کمک خط مورس یعنی خط و نقطه یک پیام رو میرسونه و در مواقع اضطراری به کمک فرد میاند این یعنی مدت زمان چشمک زدن و فاصله بین اون ها تنظیم میشه و یک پیام رو میرسونه ) که با کمک میکرو کنتلر ها باید انجام بگیره

موفق باشید .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12