اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

cnc چوب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

cnc چوب

سلام.
    کسی می دونه برای کار روی چوب چه سرعتی برای اسپیندل نیازه؟
    و رنج قیمتش چنده؟

پاسخ : cnc چوب

دور بسیار بالا برای اسپیندل در تراش چوب موجب سوختن چوب می شود و بنابراین انتخاب دور بهینه بستگی به نوع موتورهای مورد استفاده برای حرکت محورها(استپر موتور یا سرو موتور) و در نتیجه سرعت پیشروی دستگاه دارد، به نحوی که سطح چوب حالت سوختگی پیدا نکند.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ممنون
      فرمول خاصی بین سرعت پیشروی و سرعت اسپیندل برقراره؟مثلا برای 20mm/s چه سرعت اسپیندلی مناسبه؟

دیدگاه

بسته به شکل و مشخصات فیزیکی ابزار و جنس چوب این دور می تواند متفاوت باشد. اما با توجه به سرعت معمول ابزارهای مرتبط با چوب که معمولا کمتر از چندهزار RPM است به نظر می رسد موتورهای معمول با دور حداکثر 2800RPM برای این منظور کافی باشد. اطلاعات دقیق تر را می توانید با بررسی مشخصات CNC های تجاری چوب جستجو کنید.
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

با عرض سلام
          با عرض پوزش از جناب مهندس کی نژاد
          منظورتون از چوب چی هست؟چوب یا ام دی اف؟همان طور که تور دستگاههای فرز میبینید یک اینورتور برای افزایش دور هست که دور رو حتی تا 24000 دور میرسونه سوختن چوب بستگی خیلی زیادی به ابزار داره نوع برنامه و سرعت پیشروی داره .اسپیندل میتونه اب خنک یا هوا خنک باشه اگه قصد خرید دارید برای من پیغام خصوصی بزارید تا مشاوره کامل رو بدم معروفتین نوع آن HSD ایتالیاست که چین هم تونسته شبیه اون رو بزنه بغیر از TOOL CHANGE ولی من این نکته رو بگم اکثر اپراتور هایی که من دیدم با دور 18000 کار میکنند به نظر من دور 2800 خیلی کمه البته بستگی داره کاره شما برش است یا سه بعدی ابزارتون end mill هست یا ابزار V جنس ابزار و الماس های آن و...

دیدگاه

تجربه عملی من در بحث CNC در براده برداری از فلزات (بصورت خاص طلا) است که موتورهایی تا 60000rpm هم در آن بکار گرفته می شوند. در مورد چوب هم از آنجایی که موتورهای بکار گرفته شده در کارگاه های نجاری و چوب (که فاقد درایور هستند) معمولا دارای دورهای 1400 یا 2800rpm هستند، به نظر رسید که برای بخشی از کارهای مرتبط با چوب می توان از دور 2800rpm هم استفاده کرد. بدیهی است با افزایش سرعت پیشروی و میزان براده برداری و نوع ابزار و ... این مسئله می تواند متفاوت باشد.

دیدگاه

ممنون از هر دو دوست عزیز.
              هدف من منبت 3بعدی روی چوبه(نه MDF)

دیدگاه

راستی آقای mehrdad_416 صندوق دریافت شما پر بود نتونستم پیام خصوصی بفرستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adibiut
                  راستی آقای mehrdad_416 صندوق دریافت شما پر بود نتونستم پیام خصوصی بفرستم
                  دوست عزیز منبت روی چه شکلی میخواین انجام بدین پایه مبلی میخواین؟یا مثلا در آوردن یک شکل اسب بصورت تابلو برجسته ؟منبت روی چوب مشکلات خاص حودش رو داره از قبیل پریدن لبه های نازک بهمین دلیل باید از ابزار با قطر کم و دور بالا اسپیندل استفاده کنید ولی یک توصیه دارم از لحاظ مالی اینکه زمان ماشین کاری شما زیاده عمر اسپیندلتون و موتور هاتون حتما کمتر میشه چون جابجایی های کوچک رو باید انجام بده عمر ابزارتون هم حتما کم میشه ولی اگه کارهایی مثل پایه مبل میخوایین بزین دستگاههای CNC هست شبیه کپی تراش که دارای تعداد زیادی اسپیندل هست که از لحاظ زمان ماشین کاری و تعداد کار زده شده بصرفه هست.صندوق پستی هم خالی کردم در خدمتم

دیدگاه

دستگاه سی ان سی از اصلی ترین دستگاه های کارگاه نجاریه اما قیمتش بالاست. ما برای کارگاه خودمون از سی ان سی آمل برش تهیه کردیم که قسطی هم پرداخت کردیم. اگه خواستین میتونین سر بزنین که هنوز قسطی می فروشن یا نه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X