ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: adsl

 1. #1
  2007/09/03
  39
  0

  adsl

  سلام
  كسي ميتونه شرحي از adsl به من بده وبگه آيا adsl هم به خط تلفن وصل مي شه اساسا فرقش با dialup چيه :angry:
  مهرت به اتفاق ملاحت جهان گرفت آري به اتفاق جهان مي توان گرفت
 2. #2
  2006/10/07
  تهران
  888
  20

  پاسخ : adsl

  به خط تلفن وصل میشه ولی بدون اشغالی
  A-Hosseini
 3. #3
  2005/12/28
  تبريز
  4,230
  1,211

  پاسخ : adsl

  فرقش اینه که شما پهنای باند خط رو زیاد میکنی (از محابرات) واسه همین وقتی وصل میشه هم میشه دیتا فرستاد و هم با تلفن صحبت کرد.
 4. #4
  2007/05/29
  ایران
  757
  12

  پاسخ : adsl

  با سلام
  منبع: Persian Networks
  آشنايي با فناوري ADSL

  با گسترش كاربرداينترنت در سراسر جهان و نفوذ ابزارهاي ارتباط با اينترنت به تمام بخش*هاي زندگيبشري، امكانات و فناوري*هاي استفاده از اينترنت و ابزارهاي آن نيز به شكل چشم*گيريدر حال تغيير و تحول است و روزانه ابزارهاي جديدي براي استفاده كارآمدتر و سريع*تراز اينترنت به عنوان بستري براي استفاده از آخرين فناوري*هاي روز به كاربران ارايهمي*شود. شايد بتوان يكي از دلايل اين مسئله را تاثير استفاده از اينترنت به عنوانابزاري براي رشد و توسعه كشورها دانست.

  به همين خاطر است كه ميزان استفادهاز اينترنت توسط افراد يك جامعه به عنوان شاخصي براي ميزان رشد و پيشرفت كشورها درنظر گرفته مي*شود و هر چه ميزان استفاده از اينترنت توسط افراد و سازمان*هاي يككشور بيشتر باشد، آن كشور توسعه*يافته*تر خواهد بود. چه آن كه، دسترسي سريع بهاطلاعات به عنوان كليدي*ترين عامل در عصر حاضر هميشه مورد توجه افراد و سازمان*ها وموسسات بوده است.

  بر اين اساس، استفاده از ابزارهاي كارآمد براي اتصال بهاينترنت و بهره*گيري از امكانات اينترنت براي دسترسي بسيار سريع به آخرين اطلاعات ودانش روز امري بسيار ضروري است. استفاده از فناوري ADSL كه براي برقراري ارتباطپرسرعت و بدون قطعي با اينترنت، طراحي و در اختيار كابران قرار گرفته است، مي*تواندبه خوبي پاسخ*گوي نيازهاي ياد شده باشد و سهولت دسترسي مداوم به اينترنت را برايكاربران با سرعت قابل ملاحظه*اي فراهم سازد.

  با بهره*گيري از فناوري( ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line كاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده ازيك خط تلفن، كامپيوتر و مودم ADSL بدون مشغول كردن خط تلفن، به صورت دايم و باسرعتي بالا به اينترنت متصل شوند. به سخني ديگر، با استفاده از اين فناوري، امكاناستفاده*ي دو منظوره از يك خط تلفن فراهم مي*گردد تا ضمن استفاده از خط تلفن برايمكالمه*هاي تلفني، از آن براي برقراري ارتباط پرسرعت و بدون قطعي با اينترنت و بدونهزينه*ي پالس تلفن بهره جست.

  در حقيقت، با استفاده از اين فناوري، مي*تواناز يك خط تلفن افزون بر انتقال صوت، براي انتقال داده نيز استفاده كرد تا ضمن اينكه خط تلفن به صورت عادي براي كاربردهاي مكالمه و ارسال و دريافت نمابر مورداستفاده قرار مي*گيرد، براي انتقال داده نيز به كار گرفته شود. افزون بر امكاناستفاده دو منظوه از يك خط تلفن، آنچه كه اين فناوري را از ديگر فناوري*هاي اتصالبه اينترنت متمايز ساخته، سرعت بالاي آن است. به گونه*اي كه مي*توان با استفاده از ADSL با سرعتي تا 40 برابر بيشتر از اتصال از طريق شماره*گيري تلفني به اينترنتمتصل شد.

  در توضيح اين فناوري و استفاده دو منظوره از يك خط تلفن بايد گفت،اساس اين فناوري بر مبناي استفاده از فضاي خالي سيم*هاي مسي تلفن قرار دارد. بدينترتيب كه سيم مسي تلفن همانند لوله*اي*ست كه هنگام استفاده از تلفن براي مكالمه*هايصوتي، تنها قسمت اندكي از فضاي آن به كار گرفته و مشغول مي*شود.

  بر اين اساس، به سادگي مي*توان از فضاي استفاده نشده سيم مسيخط تلفن براي كاربردهاي ديگر همچون انتقال داده*ها آن هم با سرعت بالا و هم*زمان باانتقال اطلاعات صوتي بهره گرفت. نكته*ي جالب توجه آن كه براي اين كار تنها استفادهاز يك دستگاه مودم ADSL و يك دستگاه تفكيك*كننده Splitter كافي*ست و كاربران نيازيبه استفاده از تجهيزات پيچيده و خاضي براي اين منظور ندارند و تنها با به كارگيرياين دو و اتصال آنها به رايانه و خط تلفن مي*توانند به سادگي به ارتباط پرسرعت بااينترنت دسترسي يابند. نصب و راه*اندازي اين فناوري به سهولت انجام مي*شود و پس ازبه كارگيري آن، نيازي به شماره*گيري براي اتصال به اينترنت وجود ندارد و با روشنكردن دستگاه كامپيوتر، به طور مستقيم اتصال به اينترنت نيز برقرار خواهد بود.

  در حال حاضر، فناوري ADSL امكان دريافت داده*ها را با سرعتيتا حد 8 Mbps و ارسال داده*ها را با سرعتي تا حد 1 Mbps فراهم مي*آورد كه بي*گمانبا پيشرفت دانش و فناوري روز و با توجه به اين كه فناوري ADSL به سرعت در حالپيشرفت و فراگير شدن است، امكان افزايش اين سرعت*ها نيز وجود دارد.

  گفتني*ست،استفاده از راهكار اينترنت پرسرعت (ADSL)، بستر بسيار مناسبي را براي استفاده ازآخرين امكانات و فناوري*هاي روز دنيا فراهم مي*سازد و كاربران به دليل ارتباطپرسرعت و دايمي با اينترنت مي*توانند از مجموعه*ي خدمات تكميلي ADSL همچون امكانمشاهده فيلم*ها و برنامه*هاي تصويري درخواستــي از طريق اينتـــرنت و تلويزيــــونخانگي (Video on Demand)، امكان استفاده از بازي*هاي اينترنتي (Gaming) و ... بهرهگيرند.
  کمتر سخن گویم
  بیشتر عمل کنیم
 5. #5
  2008/03/01
  1
  0

  پاسخ : adsl

  ADSL چيست ؟
  ADSL يا خط ديجيتالي نامتقارن، به نوعي ارتباط پرسرعت ديتا جهت دسترسي به اينترنت و يا پخش ويدئويي اطلاق مي گردد که از طريق خطوط تلفن معمولي انجام مي پذيرد. ADSL درواقع يکي از انواع خدمات و محصولات xDSL مي باشد که به منظور انتقال پرسرعت ديتا تا Mbps 2 بر روي سيم تلفن مسي موجود در شبکه تلفني (PSTN) طراحي گرديده است.


  مزاياي استفاده از سرويس ADSL
  • دسترسي به اينترنت پرسرعت
  • اتصال دائم به اينترنت
  • استفاده همزمان از اينترنت و تلفن
  • حق اشتراک ثابت ماهانه
  • نصب سريع و آسان

  ADSL شيوه اي نوين براي برقراري ارتباط با اينترنت
  تکنولوژي جديد ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) با ارتقاء امکانات خطوط تلفن آنالوگ، انتقال پرسرعت داده ها را همزمان با انتقال صوت امکان پذير نموده است. در روش ADSL (خط ديجيتالي نامتقارن مشترک) برخلاف روش Dialup موجود، سيگنالهاي ديجيتالي به صوتي تبديل نمي شوند و کانال انتقال Data از Voice کاملا" مجزا مي باشد. بنابراين کاربر بدون نياز به خط تلفن جديد حين ارتباط با اينترنت قادر به برقراري مکالمات تلفني نيز خواهد بود.

  ارتباطي پرسرعت با اينترنت
  روشADSL آينده روشن، ارتباط با اينترنت را با سرعتي تا 30 برابر روشهاي Dialup براي کاربران امکان پذير نموده است که البته ميزان سرعت به نسبت تعداد کاربران محلي online از 64Kb/s تا Mb/s 1 متغير مي باشد. سرويس ADSL باتوجه به سرعت بالاي ارتباط (در مقايسه با سرويس هاي Dialup) و هزينه مناسب (در مقايسه با سرويس هاي پهن باند موجود) راه کاري ايده آل براي کاربران خانگي پرمصرف و کاربران تجاري (داراي شبکه داخلي) مي باشد.

  اتصال دائمي به شبکه اينترنت
  در روش ارتباطي ADSL کامپيوتر يا کل شبکه داخلي شما در اتصال دائم با شبکه جهاني اينترنت مي باشد. بدون انجام شماره گيري، بدون شنيدن بوق اشغالي و بدون اتلاف وقت جهت برقراري ارتباط، فقط با روشن کردن کامپيوتر به دنياي اينترنت قدم بگذاريد. با بهره گيري از سرويس ADSL در عصر پرسرعت تبادل اطلاعات وقت و هزينه هاي خود را بيهوده هدر نمي دهيد.

  بدون هزينه هاي تلفن و هزينه هاي پنهان
  باتوجه به تقسيم خط تلفن به دو بخش انتقال Voice و Data توسط تکنولوژي ADSL ، برقراري ارتباط با شبکه اينترنت بدون پرداخت هزينه تلفن ميسر گرديده است. با سرويس ADSL بدون هيچ نگراني از پرداخت هزينه هاي سنگين تلفني و تنها با پرداخت حق اشتراک ثابت ماهانه، صرفنظر از ميزان استفاده، از اتصالي مطمئن به اينترنت لذت ببريد.

  راه اندازي سريع و آسان
  راه اندازي سرويس ADSL در مقايسه با ارتباط بي سيم نقطه به نقطه، P2P و Leased Line بسيار سريعتر و ساده تر بوده و ظرف مدت کوتاهي توسط شركت آينده روشن انجام مي گيرد. با تکنولوژي ADSL کامپيوتر شما در اندک زماني به عضوي از شبکه اينترنت مبدل مي نمايد.

 6. #6
  2011/09/20
  بجنورد
  973
  51

  پاسخ : adsl

  من نمی خوام مثل دوستان یه صفحه توضیح بدم فقط یه توضیح مختصر می دم امیدوارم از اصل قضیه سر در بیاری
  دیدی یه سری سوت هست که ما صداشو نمیشنویم ولی سگا صدای اون سوتو می شنون adsl هم از این خاصیت استفاده می کنه میاد از فرکانسهایی که ما نمی شنویم استفاده می کنه و در نتیجه با اینکه از خط تلفن استفاده میکنه ولی خطرو اشغال نمی کنه :agree:

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
  [hr]
 7. #7
  2010/07/13
  تهران
  1,282
  20

  پاسخ : adsl

  ميگم دقت کردي آخرين ارسال اين پست واسه 4 سال پيشه ؟؟؟؟؟؟ oo: oo:

  :mrgreen: :mrgreen:
  AV Maziton 100
  Render By Artlantis Studio
  [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]
 8. #8
  2011/09/20
  بجنورد
  973
  51

  پاسخ : adsl

  آره من برای کسی که این تاپیکو زده ننوشتم برای همه است

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
  [hr]
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوعات مشابه

 1. adsl
  توسط mobilen8 در انجمن كامپيوتر ، اينترنت و علوم مرتبط
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014/02/08, 18:28
 2. networking with adsl
  توسط hd_uni_pro در انجمن شبکه
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 2012/12/29, 12:43
 3. ADSL TO WIRELESS
  توسط milad_arm در انجمن كامپيوتر ، اينترنت و علوم مرتبط
  پاسخ: 30
  آخرين نوشته: 2010/10/09, 01:29
 4. ADSL
  توسط hasan110 در انجمن شبکه
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2008/11/19, 06:19
 5. نصب ADSL
  توسط yavar133 در انجمن نرم افزار
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2008/06/15, 15:28

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •