اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لامپ هالوژنی 20 ال ای دی دار سوزنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لامپ هالوژنی 20 ال ای دی دار سوزنی

سلام بچه ها من این مدار رو توی پروتئوس که میبندم ال ای دی ها 1 ثانیه روشن هستند و 3 الی 4 ثانیه خاموش میتونید بهم کمک کنید. ,ولی باید ال ای دی ها همیشه روشن باشه
    مطلب رو از اینجا برداشتم:
    www.dehnokit.blogfa.com

مدار داخلی لامپهای هالوژنی با 20 ال ای دی سوزنی (طبق درخواست آقا محمد)
    http://s2.picofile.com/file/7327920321/123.dsn.html

نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com

پاسخ : لامپ هالوژنی 20 ال ای دی دار سوزنی

آقا فرکانستو زیاد کن ... فکر کنم بخاطر کم بودن فرکانسته :job: :job: :job: :job:
    ندونستن كه عيب نيست ... اون نپرسيدنه كه عيب داره
    چي گفتماااا !! oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ابوالفضل محمودیان
      آقا فرکانستو زیاد کن ... فکر کنم بخاطر کم بودن فرکانسته :job: :job: :job: :job:
      میخوام با برق شهر کار کنه.
      50 هرتز
      barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

چرا خازن صافی نگذاشتی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RAZORBACK
          چرا خازن صافی نگذاشتی؟
          چون توی لامپهای هالوژنی خازن صافی نگذاشته.
          من میخوام همون مداری که توی لامپهای هالوژنی هست رو با پروتئوس چک کنم و جواب درست بگیرم ولی الان شمک میزنه ولی تو عمل چشمک نمیزنه من میخوام علت چشمک زدئنو بدونم
          barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
            میخوام با برق شهر کار کنه.
            50 هرتز
            سلام
            این مدار رو قبا طراحی کردم
            مشگلت هم توی خازن هاست...خازن نزاری.....روشن میشن ولی نورش آدم رو چشم درد میکنه...چون ریپل داره
            حالا شما این تایپیک که آموزش دادم رو بک نگاه بندار...امیدوارم مشگلت رو حل کنه
            روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43117.0
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام من میخام این مدار رو با 105 لامپ led ببندم.میخام بدونم به اون مقاومت ورودی دیگه نیازی هست اصلا واسه چیه و اینکه تو اکثر مدارها نیست و اگر هم هست با خازن موازی شده اگه کیشه اینایی که گفتم رو برام باز کنید با سپاس.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad naderi
                سلام من میخام این مدار رو با 105 لامپ led ببندم.میخام بدونم به اون مقاومت ورودی دیگه نیازی هست اصلا واسه چیه و اینکه تو اکثر مدارها نیست و اگر هم هست با خازن موازی شده اگه کیشه اینایی که گفتم رو برام باز کنید با سپاس.
                مقاومت برای کنترل جریان هست
                اگه نباشه پس از مدتی led ها درخشش خودشون رو از دست میدن.
                همیشه یک مقاومت بزار
                شما روی برد برد 105تا LED رو سری کن و یک مقاومت 150اهم 10وات یا 20 وات به یک سمت ولتاز سری کن باهش و ببین جواب میده و نورش خوبه!؟

ولی بازم مدار اصولی نیست...اصولیش دارای مدارات کنترل جریان و ولتاژ با دقتی هست.
                موفق باشید....
                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

مقاومت قبل از دیود با ولتاژ سری کنم؟
                  اگه میشه مدارات کنترل ولتاژ و جریان رو بگین اگه محاسبه هم داره توضیح بدین.و مقاومت وات بالا تلفاتش زیاده و حرارت زیادی تولید میکنه و این مشکلساز میشه.

دیدگاه

مقاومت قبل از دیود با ولتاژ سری کنم؟
                    اگه میشه مدارات کنترل ولتاژ و جریان رو بگین اگه محاسبه هم داره توضیح بدین.و مقاومت وات بالا تلفاتش زیاده و حرارت زیادی تولید میکنه و این مشکلساز میشه.
                    فرقی نداره...ولی مقاومت بعد از پل دیود باشه بهتره
                    از رگولاتور های ولتاژ و جریان استفاده کن..مثل دیود زنر و.....

\|/_\/_

دیدگاه

دو سر led ها 220 ولت میفته دیگه زنر واسه چی.منظورت اینه دو سر خازن 1 زنر هم بزارم اما ولتاژ مصرفی که 220 ولت هست اگه تعداد led ها کم بود مثلا 30 تا اون موقع 1 زنر 80 یا 90 میزشتم.220 مگه زنر داره یا اصلا زنر مخاد؟

دیدگاه

دو سر led ها 220 ولت میفته دیگه زنر واسه چی.منظورت اینه دو سر خازن 1 زنر هم بزارم اما ولتاژ مصرفی که 220 ولت هست اگه تعداد led ها کم بود مثلا 30 تا اون موقع 1 زنر 80 یا 90 میزشتم.220 مگه زنر داره یا اصلا زنر مخاد؟
                        اگه میخواین که 105 تا به هم سری کنید که من این روش رو تأیید نمیکنم.
                        چون اگه یکی بسوزه امکان داره همه خاموش بشه و هر مشگل دیگه....
                        پیشنهاد من اینه که سه تا 35تایی بهم متصل کنید .دیود زنر هم برای تثبیت ولتاژ بزارید.اینطوری مدار هم اصولی هست و هم دارای عمر بیشتر....
                        اگه فکر میکنین که اشتباه میکنم...بهتره خودتون امتحان کنید :rolleyes:

\|/_\/_

دیدگاه

فکر کنم اگه چند تا LED رو با هم سری کنیم مثلا 4 یا 5 تا بعد چند تا از این سری ها رو موازی کنیم بدیم به یه تغذیه سوییچینک این خوب باشه اینجا باز مشکل تغذیه و تقسیم آمپر بین هر کدوم از دسته های سری شده هست

دیدگاه

به نظر من میتونی چند تا از اون مداری رو که توی پست اول زدم رو با هم موازی کنید :agree:
                            barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

سلام.اون مقاومتاش چند واتن؟و اینکه چشمک زدن اون تو شبیه سازی به خاطر ریپل ولتاژته چون خازن نداره به نظر زنر هم داشته باشه با خازن بهتره من دنبال یه مدار اصولی هستم و قابل محاسبه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X