اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال دوربین به ARM و نمایش تصویر روی LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال دوربین به ARM و نمایش تصویر روی LCD

با سلام

من می خواهم تصویر دوربین رو روی LCD رنگی نمایش دهم ، دو مدل دوربین پیدا کردم که فایل های راه اندازی این دوربین و نمایش تصویر روی LCD توسط میکروهای STM در لینک ضمیمه شده است ، اما من می خواهم با میکرو های Atmel این دوربین رو راه اندزای کنم
    به نظرم با مطالعه سورس های ضمیمه شده توسط خود فروشگاه بتوان با Atmel نیز راه اندازی نمود اما من با برنامه نویسی میکرو های STM آشنا نیستم
    اگر این دو دوربین هم نشد دوربین موبایل هم فکر کنم خوب باشه ؟؟؟

http://www.kavirelectronic.ir/eshop/product.php?id_product=1200079
    http://www.kavirelectronic.ir/eshop/product.php?id_product=1200023

ممنون
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : اتصال دوربین به ARM و نمایش تصویر روی LCD

سلام
    من هم سوال مشابهی دارم و اگر می توانید کمک کنید!
    یک دوربین دارم و با اعمال یک پالس به آن دستور عکس گرفتن از یک شی را صادر میکنم و حالا میخواهم با استفاده از میکرو آن را درون یک حافظه ذخیره کنم و سپس روی یک ال سی دی 4.3 اینچی نمایش دهم. اگر می توانید یک راهنمایی کلی کنید.
    با تشکر

دیدگاه

سلام

کسی نبود ؟
      دوربینش راه اندازی شده ولی با ATmega64 و STM
      یعنی نمیشه با AT91 راش انداخت ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
        سلام

کسی نبود ؟
        دوربینش راه اندازی شده ولی با ATmega64 و STM
        یعنی نمیشه با AT91 راش انداخت ؟
        کد هاشو که دارید
        تبدیلش کنید به AT91
        با تبدیل رجیستر ها میتونید از کدش استفاده کنید

دیدگاه

سلام

بله ولی مشکل همینه !!!!!!
          که چطوری تبدیل کنم ؟؟؟ چون با STM که کار نکردم و با رجیستر هاش آشنا نیستم ، برای همین از دوستان STM کمک می خواهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
            سلام

بله ولی مشکل همینه !!!!!!
            که چطوری تبدیل کنم ؟؟؟ چون با STM که کار نکردم و با رجیستر هاش آشنا نیستم ، برای همین از دوستان STM کمک می خواهم
            خوب مگه کد AVR اینو نداری؟از اون استفاده کن اگه نمیتونی رجیستر هاشو بخونی

دیدگاه

سلام به همه دوستان
              من دو تا پیشنهاد دارم :
              1. اگه بخواین دوربینو مستقیم به ARM وصل کنین اصلا نتیجه جالب نیست چون توابع مورد استفاده شما کاملا نرم افزاری هستند و به نسبت وقتی که برای نوشتن سورس میکنین نتیجه اصلا جالب نیست خوب اینجاست که میتونین برین از ssd1928 استفاده کنین که خودش هم دوربینو راه میندازه هم mmc بهش وصل میشه و از همه مهمتر یه دونه lcd 3.5 هم بهش وصل میشه :wow: (هنوز مونده) تا 80Mhz هم به صورت سخت افزاری این کار ها رو میکنه و هم به صورت 8 بیتی هم به صورت 16 بیتی میتونین کنترلش کنین ( یعنی با یه دونه mega8 هم میشه ) راستی اگه یکم رو رجیستراش کار کنین واستون عکس میگره و با فرمت jpg واستون رو mmc ذخیره میکنه
              با 80Mhz سخت افزاری میشه کارهای پردازش تصویر سطح پایین رو انجام داد :surprised:

فقط یه نکته :داخل ایران پیدا نمیشه (خوب این که واسه ما الکترونیکی ها یه موضوع عادی شده دیگه) اگه dhl کنین یا به جوان الکترونیک سفارش بدین این بردی سایتشو گذاشتم فکر کنم زیر 100 تومن در بیاد (فکر کنم ها)

http://www.techtoys.com.hk/Displays/SSD1928EvalRev2B/SSD1928%20Eval%20Rev2B.htm

2. با این میکروهایی که ما کار میکنیم بهتر از این نوع دوربین استفاده کنیم:
              http://www.linksprite.com/article/shownews.php?lang=en&id=36
              خروجیش سریال با mega8 هم راش انداخته

ولی مورد اول بهتره

موفق باشین :bye
              ARM....

دیدگاه

ببخشید از همین دوربین های دارای درایور که می توانیم به میکرو بزنیم دوربینی هست که کیفیت چند مگا پیکسلی داشته باشد
                اگر باشد معرفی کنید ببینم جوان الکترونیک برایم می آورد یا خیر! خیلی نیاز دارم!
                با تشکر

دیدگاه

دقیقا دوریبن 1.3mb رو ساپورت میکنه
                  http://www.techtoys.com.hk/ همه چیزش موجود از دوربین 1.3mb تا lcd 3.5 فقط یه نکته این IC یه جورایی جدید و سورس واسش کمه ولی دیتا شیت رو که خوندم سخت نبود و اینکه فقط lcd 3.5 رو راه میندازه البته اگه برنامه نویسیت قوی باشه میتونی از ssd1963 استفاده کنی که کارش فقط درایو کردن lcd که تا 7 اینچ رو ساپورت میکنه :wow: بعد تصویر رو از ssd1928 بخونی و با ssd1963 نمایش بدی ولی باید این وسط یدونه arm قوی مثل stm32 بذاری تا تصویر زنده داشته باشی

پیشنهاد :
                  اول همون بردی که تو همون انجمن گذاشتم بخر چون اگه ic خامشو بگیری نمیتونی pcb بزنی چون یه سری قطعات ریز داره که پیدا نمیشه
                  راستی اگه خواستی وارد کنی به منم بگو شاید منم بخوام

اینم میلم : msf.amh@gmail.com

موفق باشی
                  ARM....

دیدگاه

سلام مهندسا
                    من با at91sam7s64 تونستم با ov7670 جواب بگیرم و تصویر رو lcd بیارم :wow:
                    ولی چند تا مشکل
                    1: کیفیت تصویر جالب نیست!
                    2: میکرو گه گاه نمیدونم چرا هنگ میکنه البته فکر کنم از lcd باشه چون lcd سفید میشه!
                    3:فریم ریت پایینه البته دوربین رو با fifo رو من خریدم که اون باعثشه میشه بالا برد!

حالا نمیدونم کدوم رجیستر ها رو باید دستکاری کنم تا تصویر دریافتی بهتر باشه :angry:
                    کمکم کنید
                    برای آنکه کاری امکان پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو

دیدگاه

سلام

اگر ممکنه یه توضیحی روی برنامتون و روند کارتون بدید ، اگر برنامه و یا شماتیک و سورس رو هم لطف کنید که دیگه آخرشی داداش !!!

ممنون

دیدگاه

برنامه اینطور نوشته شده
                        یه اینتراپت برای vsync گذاشتم که وقتی اولین تریگ اومد wren رو فعال میکنه و دومی اومد wren رو غیر فعال میکنه و اینتراپت رو هم غیر فعال میکنه
                        تا اینجای کار یعنی ما یه فریم از تصویر رو توی dram داریم یعنی همون al422
                        بعد تنظیمات lcd انجام میشه مثل نوشتن رجیسترها و تنظیم پورت دیتا به عنوان ورودی که al422 و میکرومون نسوزه
                        و بعد به al422 کلاک میدم و بعد به lcd که پیکسل ها و تو lcd میاره!
                        این روال هی تکرار میشه
                        و با این روال سرعت رفرش lcd خیلی پایینه
                        من 74lvc10 نتونستم پیدا کنم البته تو زنجان :sad:
                        ولی اگه بود تصویر lcd خیلی بهتر میشد
                        برنامه رو بهینه کردم میگذارم استفاده کنید :icon_razz:

دیدگاه

ssd1928 رو کویر الکترونیک اورده به قیمت 18 تومان!

دیدگاه

آی سی جالبی به نظر میاد
                            ولی راه اندازی اون به نظر مشکل میاد و دردسرش به نظرم زیاد باشه :cry:
                            اینطور نیست؟

دیدگاه

نه ... اصلا
                              به نظرم خیلی راحتر از راه اندازی یه lcd و دوربین و نمایشش رو lcd هستش ... فقط کافی یه پیکربندی و ارسال commnd رو واسه این ic انجام داد تا یه lcd 3.5 با دوربین 1.3mpix و mmc و... رو واست راه بندازه ( هلو... :biggrin: )

فقط به نظرم برد مناسب برای این ic ظراحی کردن کار سختیه ... من واسه ssd1963 طراحی کردم تا lcd 7 رو راه اندازی کنم ولی هنوز نتونستم راش بندازم
                              :cry2:
                              ARM....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X