اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ورودی وخروجی میکرو و سوال در مورد پایه ریست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ورودی وخروجی میکرو و سوال در مورد پایه ریست

با سلام
    من یک سوال برایم پیش امد
    ایا ما میتوانیم از یک پورت مثلا (b) هم به عنوان ورودی و هم خروجی استفاده کنیم ؟
    ایا ممکن است در بعضی مواقع که میکرو هنگ میکند یا خود به خود ریست میکند ناشی از نویز گرفتن پایه ریست باشد ؟ اگر جواب صحیح است چاره چیست ؟

پاسخ : سوال در مورد ورودی وخروجی میکرو و سوال در مورد پایه ریست

با سلام
    دوست عزیز اگه به دیتا شیت میکرو ها نگاهی بندازید پایه هایی که می تونند دو طرفه باشند رو اصطلاحا IO می گند پورت B با 8 تا پین هم IO هستش
    پایه RESET وقتی که در حدود ( فکر کنم ) 50 نانو ثانیه به زمین وصل باشه ری سیت میشه و وقتی باهاش کاری نداریم باید به VCC وصل باشه تامشکلی پیش نیاد منم قبلا ازمایش کردم وقتی این پایه شناور رها میشه بعضی وقت ها مسله سازه

موفق باشید

دیدگاه

به نام خدا
      با سلام
      ببخشید من در مورد سوال اول یک کم گیج زدم ما اگر بخواهیم در یک برنامه از یک پورت هم به عنوان ورودی وهم به عنوان خروجی استفاده کنم در اول برنامه چه طوری باید بنویسیم ؟
      مثلا :
      config portb = output
      config pinb.0 = input
      این طوری درسته ؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز :

ببینید ، آخرین وضعیتی که شما برای پورت تعریف کنید ملاک کامپایلر خواهد بود .
        لذا تنها راهی که به ذهنم میرسه که بشه از یک پورت هم به عنوان ورودی استاده کنید و هم خروجی اینه که هر جایی می خواستید ورودی باشه همون جا تعریف کنید ورودی و هرجا خواستید تعریف کنید خروجی یک چند خط قبلش تعریف کنید خروجی ! مثلاً :

config portb = input
        bitwait pinb.2 , reset
        print "key pressed"
        config portb = output
        portb.2 = 0

یا حتی بصورت بیتی هم میتونید اینکار را انجام دهید .مثلاً :
        config portb.3 = input
        config portb.3 = output

ضمناً از دستورات DDRB = 100010101 هم می توانید استفاده کنید که صفر برای تعریف ورودی و 1 برای تعریف خروجی است .

امیدوارم که کمکی کرده باشم :redface:

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پروشانی
          سلام دوست عزیز :

ببینید ، آخرین وضعیتی که شما برای پورت تعریف کنید ملاک کامپایلر خواهد بود .
          لذا تنها راهی که به ذهنم میرسه که بشه از یک پورت هم به عنوان ورودی استاده کنید و هم خروجی اینه که هر جایی می خواستید ورودی باشه همون جا تعریف کنید ورودی و هرجا خواستید تعریف کنید خروجی یک چند خط قبلش تعریف کنید خروجی !
          ممنون از راهنمایی شما
          ولی من منظورم این بود ایا میتوان که مثلا از پورت (b ) پایه b.0 به عنوان ورودی و پایه b.1 هم خروجی
          استفاده کرد ؟
          باز هم از راهنمایی شما متشکرم

دیدگاه

سلام
            دوست عزیز شما اگه به معماری سخت افزار پورت های avr دقت بکنی می فهمی که چرا در یک لحظه یک پین یا ورودیه یا خروجی
            ضمنا این موردی که شما می پرسی معنی نداره یعنی چی یه پایه در یک لحظه ورودی یا خروجی باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek:

دیدگاه

سلام :

خدمتتان عرض کردم که پورت را می توانید با دستور ddrb هم تعریف کنید

دیدگاه

رجیسترهای که کار تنظیم ورودی و خروجی پورت ها رو برعهده دارند میشه با دستورات بینی و یا بایتی تک تک یا همه اونا رو یه جا تنظیم کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X