اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایور استپ موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایور استپ موتور

سلام
    من دارم روی پروژه طراحی درایور برای stepper motor کار میکنم از یه مداری که توی نت بود دارم استفاده میکنم که توش از ir2104 استفاده شده وقتی توی پروتیوس میبندمش میبینم که ماسفت هاش اصلا در تمام موارد توی حالت قطع هست. به نظرتون مشکل کارم کجاست ؟؟؟/

پاسخ : درایور استپ موتور

اگر ممکنه مدارشو در اینجا قرار دهید
    من مدار و برنامه راه اندازی استپ موتور را با L293 ; L298 و ULN2003 که در عمل تست شده را دارم اگر تمایل دارید در اینجا قرار می دهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen diod
      اگر ممکنه مدارشو در اینجا قرار دهید
      من مدار و برنامه راه اندازی استپ موتور را با L293 ; L298 و ULN2003 که در عمل تست شده را دارم اگر تمایل دارید در اینجا قرار می دهم
      مهندس اگر این کار رو انجام بدید در حق همه ی ما لطف بزرگی رو کردید.
      زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
      امتحان ریشه هاست
      ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
      زندگی چون پیچک است
      انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

شرمنده من مسافرتم به کامپیوترم دسترسی ندارم بعد 13 فروردین حتما ارسال می کنم
        با کدام درایور راحتر هستید برای شما بفرستم البته با L6203 هم جواب گرفتم
        هم با استپر 4 سیمه و هم 5 سیمه

دیدگاه

با سلام
          راه اندازی استپر موتور با L298 و L293 را در اینجا قرار دادم و با 4 عدد کلید که با فشردن آن هر کدام از موتور ها به چپ و راست می چرخد
          این مدار در نرم افزار proteus درست کار نمی کند ولی در عمل صد در صد با انواع مختلف استپر تست شده برنامه آن با زبان بیسیک می باشد و نیز شما با تغییر 1 در برنامه می توانید استپر خود را به صورت تمام پله و نیم پله تغییر دهید
          موفق باشید
          http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://mohsengsm.persiangig.com/document/Stepper%20With%20Driver.rar

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X