اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سروو های داینامیکسل....

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سروو های داینامیکسل....

با سلام و عرض احترام خدمت همه ی دوستان ارجمند.
    دوستان با توجه به اینکه راجع به سرووهای داینامیکسل هم مطلب کمه (چه تو نت چه تو کتابا و ....) و هم اشخاصی که با این مدل سروو کار کرده باشند و اصلا اونو وارد کنن، محدودن، لذا این تایپیک رو ایجاد کردم تا همه ی دوستانی که در این زمینه کار کردند و اطلاعاتی دارند، لطف کنند و تشریف بیارن و تجربیاتشون رو در اختیار بنده و سایرین قرار بدند.

متشکرم.
    زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
    امتحان ریشه هاست
    ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!

پاسخ : سروو های داینامیکسل....

باز هم سلام.
    از دوستان عزیزی که با این موتورها کار کردند یا اطلاعات و تجربیاتی در این زمینه دارند، تمنا دارم ما رو هم یاری بفرمایند.

با تشکر فراوان.
    امتحان ریشه هاست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

سلام دوستان، سال نوتون مبارک.
      باز هم از دوستان و اساتید با تجربه در این زمینه استدعا دارم که لطف کنند و در این تایپیک حضور پیدا کنند.
      یک دنیا متشکرم.
      امتحان ریشه هاست
      زندگی چون پیچک است
      انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

با سلام مجدد خدمت همه ی دوستان گرامی.
        دوستان بنده تو دیتا شیت یکی از موتورهای داینامیکسل به اسم AX-12A راجع به نحوه ی کنترل این موتورها این مطلب رو دیدم:
        سیگنال فرمان: packetهای دیجیتال
        پروتکل: ارتباط سریال به صورت Half duplex Asynchronous

که با توجه به اینکه قبلا شنیده بودم که این موتورها با pwm کنترل میشند، برام جای سوال و ابهام شد، که بسیار متشکر میشم از دوستان با تجربه در این زمینه تا کمی در این مورد توضیح بدند، و اینکه منظور از پکیتهای دیجیتال برای کنترل این موتورها چیه؟
        و همینطور بسیار ممنون میشم که دوستان لطف کنند و راجع به نوع پروتکل ارتباطی این موتورها هم کمی توضیح بدند که منظور چیه؟!
        آیا این سرووها رو نباید مستقیما به میکرو زد؟!
        تمنا دارم از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند بنده و سایر دوستان رو یاری برسونند.

با تشکر فراوان.

امتحان ریشه هاست
        زندگی چون پیچک است
        انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

با سلام.
          دوستان جسارتا علاوه بر ابهاماتی که راجع به این موتور در ذهن بنده وجود داشت و در پستهای قبلی عرض شد، پیرامون موتورهای سروو چند تا سوال دیگه داشتم که بسیار متشکر میشم تا دوستان بنده رو یاری بفرمایند
          یکی اینکه همین موتورهای داینامیکسل رو آیا میشه سرعتش رو در یه جاهایی از برنامه کم و زیاد کرد؟!
          منظورم اینه که در برنامه ای فرضا ما چند تا شرط داریم که با تحقق هر کدوم از این شرطها یه تعداد موتور باید در زاویه های تعریف شدشون قرار بگیرند، منتها در تعدادی از شرطها ما میخوایم مثلا 2 تا سروو از مثلا 7 تایی که تو مدار مورد استفاده است، با سرعت بیشتر از اون دیفالتی که داره در زاویه قرار بگیرند و یا برعکس با سرعت کمتر از حرکت نرمالشون برن تو زاویشون...

حالا نمیدونم آیا سرووهای داینامیکسل رو میشه با برنامه نویسی همچین بلایی رو سرش آورد؟!
          که تو یه برنامه یه جاهایی با همون سرعت نرمال خودش موتورها حرکت داشته باشند، یه جاهایی با سرعت بیشتر و یه جاهایی با سرعت کمتر....

و سوال دومم اینه که آیا دوستان با موتورهای سرووی دیگه ای که از نظر قدرت و کار آیی در حد داینامیکسها و یا بالاتر باشند، و قابلیت کارکرد طولانیه 3 یا 4 ساله در مصارفی مثل صنعت خودرو داشته باشند، آشنایی دارند که بنده رو پس از ماهها از سر در گمی در بیارند؟!
          از لطف همه یک دنیا سپاسگذارم.
          امتحان ریشه هاست
          زندگی چون پیچک است
          انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

:-??...
            امتحان ریشه هاست
            زندگی چون پیچک است
            انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

دوستان داینامیکسل آشنای رباتیکی لطفا به یاری ما بیاند....
              امتحان ریشه هاست
              زندگی چون پیچک است
              انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

با سلام بر برادر pama عزیزم
                با توجه به ایام دیگه تبریک سال نو نداریم پس آرزو میکنم سال خوب و با موفقیتی رو پیش رو داشته باشی.
                نظر شخصییم اینکه خیلی داری وقتت رو روی داینامیکس میزاری البته داینامکس ها با ارزشند ولی نه به اندازه وقتت.من MG955 رو قبل عید خریدم که در جریان بودین، برنامم رو امروز یا فردا تمام میکنم؛ البته قسمت سروو برنامه رو جدا تست کردم مشکلی هم نداشتم.یعنی با قطع و وصل تغذیه در مدار با حضور میکرو مشکلی نداشتم. بدون میکرو که حرف حرف شماست و من بلد نیستم اون حرکت ناخواسته رو کنترل کنم.شما فرمودین با PIC کار میکنین که من کار نکردم وشرایط کاریش رو هم نمیدونم با این حال امیدوارم زودتر به هدفتون برسید. :read:
                *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 0121takpa
                  با سلام بر برادر pama عزیزم
                  با توجه به ایام دیگه تبریک سال نو نداریم پس آرزو میکنم سال خوب و با موفقیتی رو پیش رو داشته باشی.
                  نظر شخصییم اینکه خیلی داری وقتت رو روی داینامیکس میزاری البته داینامکس ها با ارزشند ولی نه به اندازه وقتت.من MG955 رو قبل عید خریدم که در جریان بودین، برنامم رو امروز یا فردا تمام میکنم؛ البته قسمت سروو برنامه رو جدا تست کردم مشکلی هم نداشتم.یعنی با قطع و وصل تغذیه در مدار با حضور میکرو مشکلی نداشتم. بدون میکرو که حرف حرف شماست و من بلد نیستم اون حرکت ناخواسته رو کنترل کنم.شما فرمودین با PIC کار میکنین که من کار نکردم وشرایط کاریش رو هم نمیدونم با این حال امیدوارم زودتر به هدفتون برسید. :read:
                  سلام از بنده است دوست من، بسیار متشکرم از توجهتون.
                  متشکرم، برای شما هم آرزوی سالی سرشار از موفقیت و سلامت دارم.
                  بله، متاسفانه زمان زیادی داره ازم گرفته میشه و به هیچ نتیجه ی خوب و واحدی هم نمیتونم برسم :angry:
                  من فقط میخوام یکی که با این موتورها آشناست و میدونه کارایی و خواصّشون چیه، لطف کنه و بیاد یه سری مطلب راجع بهش بگه که باز ما نریم و این موتورها رو با قیمت گزافشون بخریم، بعد مثل تاور پروها بعد از یک سال کار باهاشون بفهمیم که به دردمون نمیخورن.
                  همین.

و باز هم عاجزانه از دوستانم تقاضا دارم که اگر از این موتورها چیزی میدونن لطف کنن و در اختیار بنده قرار بدند.

من از روی ناچاری 2 روز کامل از صبح تا عصر رو وقت گذاشتم و رفتم توپخونه و جمهوری بلکه بتونم یه آماری از موتورهایی که به درد کار تو محیط خودرویی میخورن رو گیر بیارم که نتیجش فقط آشنا شدن با یه سروویی بود به اسم GWS که یه شرکت طرف قرار داد با ایران خودرو برای کار خودرویی این موتور رو از لاندا میگرفت ولی اینام خیلی گرونن!!
                  قیمت این موتور با گشتاور 44 کیلوش 170 تومنه که اصلا برای ما به صرفه نیست، ولی باز هم با این حال از دوستانی که با این موترها هم آشنایی دارند، متشکر میشم ما رو هم در جریان تجربیاتشون قرار بدند.
                  با تشکر فراوان.
                  امتحان ریشه هاست
                  زندگی چون پیچک است
                  انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

سوالات خود را از وارد کننده ی آن یعنی پیشروبات بپرسید

http://pishrobot.com

تلفن ۸۸۶۵۴۲۹۹
                    فکس ٨٨٦٧٦٦٧٢
                    نشانی
                    تهران، خیابان ولیعصر، پایینآ‌تر از میدان ونک، پلاک ۲۵۴۰ (١٢٦٤ قدیم)، ساختمان خورشید، طبقه ٣، واحد ٨
                    کدپستی ٧٤١٧٣ - ١٤٣٥٦
                    پست الکترونیک info@pishrobot.com
                    هرکه را اسرار حق آموختند
                    مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندسی رباتیک
                      سوالات خود را از وارد کننده ی آن یعنی پیشروبات بپرسید

http://pishrobot.com

تلفن ۸۸۶۵۴۲۹۹
                      فکس ٨٨٦٧٦٦٧٢
                      نشانی
                      تهران، خیابان ولیعصر، پایینآ‌تر از میدان ونک، پلاک ۲۵۴۰ (١٢٦٤ قدیم)، ساختمان خورشید، طبقه ٣، واحد ٨
                      کدپستی ٧٤١٧٣ - ١٤٣٥٦
                      پست الکترونیک info@pishrobot.com
                      سلام جناب مهندس.
                      یک دنیا از لطفتون سپاسگذارم.
                      امتحان ریشه هاست
                      زندگی چون پیچک است
                      انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X