اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه چی بسازم!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه چی بسازم!!!!!

سلام به همه
    اقا برای پروژه کارشناسی چی بسازم؟
    تقریبا دو یا سه ترم وقت دارم و دوست دارم از ARM هم استفاده کنم موضوع مهم نیست فقط باید ببینم میتونم از پسش بر بیام یا نه
    کمک کنید گیر کردم
    ممنون

پاسخ : پروژه چی بسازم!!!!!

یه avi player به همراه یه سیستم عامل کوچک و اینترفیس جذاب

دیدگاه

بزن توی کار مدل
      هلیکوپتر یا زیر دریایی یا ... مدل
      http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

به نظر من میتونی روی همون avi پلیر که اقا شهریار گفتن یا وب سرور کار کنی
        نزن تو کار مدل که بیچاره میشی روی قسمت های مکانیکیش و الکی کارت زیاد میشه

دیدگاه

آقا ممنون از همتون

خیلی دوست دارم سمت این جور پروژه ها بیام و کما بیش اطلاعاتی تو این ضمینه دارم و با AVR یه امپلی فایر دیجیتال با چنتا امکانات ساختم ولی تکمیل ش نکردم فقط اینده ش رو نمیدونم چه طوریه این AVI Player مثلا اگه من این پروژه رو بسازم با یکی که مثلا یه ربات اتش نشانی یا یه همچین چیزی بسازه قدرت کدوم بیشتره تو استخدام تو شرکت ها و... ؟ یکجور رزومه می خوام باشه (ولی هدف اصلیم این نیست) اخه خیلی ها ربات رو بیشتر میشناسند تا AVI Player !!!! نظر شما چیه در مورد اخرین جمله؟

AVI Player رو خیلی دوست دارم بسازم البته اگه بتونم و یه مدت یکم روش کار میکردم خیلی کم ، یه پروژه ای هست که میشه تکی انجام داد و مثل ربات و مدل سازی حتما نباید یه تیم باشیم
          احتمال زیاد تکی کار کنم و این منو محدود میکنه که ربات و مدل سازی باید تیم باشیم و این دو نوع پروژه هزینه زیاد دارند بر خلاف AVI Player

میشه یکم در مورد مدل سازی بیشتر توضیح بدین؟
          منطور از "وب سرور" چیه؟
          اگه به خوام یه کار جدید بکنم شما چی رو پیشنهاد میکنید؟
          تو رو خدا ناراحت نشین از حرفام ها فقط می خواهیم بحث کنیم در مورد پروژه

دیدگاه

اگر به فکر استخدام هستی از فکر ربات اتش نشان و ... بیا بیرون! چون تاثیری ندارن
            فقط ربات های صنعتی مد نظر شرکت ها هست(اونم نه همه ی شرکت ها) که هزینه بسیار زیادی دارند
            منظور از وب سرور یک دستگاه هست که یه صفحه وب رو بتونه روی بستر شبکه محلی یا اینترنت هاست کنه
            مثلا شما یه دستگاه کنترلر ابیاری و ... میسازی طرف دوست داره بیاد از تو خونش جدول زمان بندی ابیاری و ... کنترل کنه و میزان رطوبت و دما و ... و در مراحل بالاتر حتی تصویر یک دوربین که به کنترلر متصله رو به صورت انلاین ببینه (از طریق بستر اینترنت)
            مثال سادش صفحه کانفیگ مودم های adsl و اکسس پوینت ها و ... هست
            تو این پروژه میتونی از arm استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
              آقا ممنون از همتون

خیلی دوست دارم سمت این جور پروژه ها بیام و کما بیش اطلاعاتی تو این ضمینه دارم و با AVR یه امپلی فایر دیجیتال با چنتا امکانات ساختم ولی تکمیل ش نکردم فقط اینده ش رو نمیدونم چه طوریه این AVI Player مثلا اگه من این پروژه رو بسازم با یکی که مثلا یه ربات اتش نشانی یا یه همچین چیزی بسازه قدرت کدوم بیشتره تو استخدام تو شرکت ها و... ؟ یکجور رزومه می خوام باشه (ولی هدف اصلیم این نیست) اخه خیلی ها ربات رو بیشتر میشناسند تا AVI Player !!!! نظر شما چیه در مورد اخرین جمله؟

AVI Player رو خیلی دوست دارم بسازم البته اگه بتونم و یه مدت یکم روش کار میکردم خیلی کم ، یه پروژه ای هست که میشه تکی انجام داد و مثل ربات و مدل سازی حتما نباید یه تیم باشیم
              احتمال زیاد تکی کار کنم و این منو محدود میکنه که ربات و مدل سازی باید تیم باشیم و این دو نوع پروژه هزینه زیاد دارند بر خلاف AVI Player

میشه یکم در مورد مدل سازی بیشتر توضیح بدین؟
              منطور از "وب سرور" چیه؟
              اگه به خوام یه کار جدید بکنم شما چی رو پیشنهاد میکنید؟
              تو رو خدا ناراحت نشین از حرفام ها فقط می خواهیم بحث کنیم در مورد پروژه
              وب سرور:مودم adsl رو دیدید؟وقتی که میخواید تنظیمش کنید وصلش میکنید به کامپیوتر از طریق شبکه و یه ip میدید به یه مرورگر و یه صفحه باز میشه
              در واقع اصلش اینه که یه دستگاه بسازید که بتونه به شبکه وصل بشه و کامپیوتر های شبکه از قابلیت های اون استفاده کنند
              حالا میتونه دو سه تا صفحه html باشه که مثل یه سایت عمل بکنه
              اما جالبتر میتونه این باشه که وسایلی رو با همون دستگاه از طریق شبکه کنترل کنید
              یا مثلا چند تا حافظه مثل کارت sd یا دست بالاتر مثل hard رو وصل کنید تا همه از اطلاعاتش تو شبکه استفاده کنند
              در کل ایده های زیادی میشه در موردش زد ولی اصل کارش اینه که این وسیله الکترونیکی به شبکه متصل میشه و از طریق کامپیوتر میشه یه کارایی باهاش کرد
              ---------------
              اگه بتونید avi player رو با یه rtos (سیستم عامل بی درنگ) همراه کنید و یه چیزی مثل mp4 درست کنید کار جالبی میشه مثل این که یکی از اعضای سایت با pic درست کردند:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37852.0
              ---------------
              در مورد ربات هم نظری ندارم البته از اونجایی که پروژه قراره مثلا برقی بشه توصیه میکنم اگر تو قسمت رباتیک فعالیت میکنید ربات هایی رو انتخاب کنید که الکترونیک و برنامه نویسیش مهم باشه
              مثلا ربات هایی که پردازش تصویر دارند یا طراحی مداراتش کار به خصوصیه یا مثلا الگوریتمش خیلی مهمه
              مثال صنعتی اون رو نمیدونم ولی مسابقه ایش میشه ربات های فوتبالیست - پرنده - امدادگر و مین یاب اتوماتیک
              در نقطه مقابل این ربات ها ربات های کنترل از راه دور هستند مثل جنگجو که توصیه نمیکنم
              ---------------
              در مورد کار جدید:به وسایل الکترونیکی دور و ورتون نگاه کنید
              احتمالا دلتون میخواد که یکی از اون ها رو اونطوری که میخواید به کارشون بندازید یا وسیله ای بسازید که مثل اونا عمل کنه
              بهترین چیزی که میشه تو خونه ازش ایده گرفت به نظر من کامپیوتره
              برید تک تک اجزاش رو نگاه کنید ببینید چی کار میشه کرد...
              چند تا ایده که به ذهنم رسید:
              یه وسیله بسازید که به مانیتور وصل بشه و تصویر نشون بده
              به پرینتر وصل بشه و با کارت sd یه فایل رو پرینت کنه
              هارد کامپیوتر و dvd درایو رو راه اندازی کنید
              و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
                احتمالا دلتون میخواد که یکی از اون ها رو اونطوری که میخواید به کارشون بندازید یا وسیله ای بسازید که مثل اونا عمل کنه
                در مورد این حرف با اقا شهریار کاملا موافقم
                واقعا نیاز مادر اختراع هست(حالا شایدم پدرشه! :mrgreen: :mrgreen

دیدگاه

گر به فکر استخدام هستی از فکر ربات اتش نشان و ... بیا بیرون! چون تاثیری ندارن
                  فقط ربات های صنعتی مد نظر شرکت ها هست(اونم نه همه ی شرکت ها) که هزینه بسیار زیادی دارند
                  منظور از وب سرور یک دستگاه هست که یه صفحه وب رو بتونه روی بستر شبکه محلی یا اینترنت هاست کنه
                  مثلا شما یه دستگاه کنترلر ابیاری و ... میسازی طرف دوست داره بیاد از تو خونش جدول زمان بندی ابیاری و ... کنترل کنه و میزان رطوبت و دما و ... و در مراحل بالاتر حتی تصویر یک دوربین که به کنترلر متصله رو به صورت انلاین ببینه (از طریق بستر اینترنت)
                  مثال سادش صفحه کانفیگ مودم های adsl و اکسس پوینت ها و ... هست
                  تو این پروژه میتونی از arm استفاده کنی
                  وب سرور:مودم adsl رو دیدید؟وقتی که میخواید تنظیمش کنید وصلش میکنید به کامپیوتر از طریق شبکه و یه ip میدید به یه مرورگر و یه صفحه باز میشه
                  در واقع اصلش اینه که یه دستگاه بسازید که بتونه به شبکه وصل بشه و کامپیوتر های شبکه از قابلیت های اون استفاده کنند
                  حالا میتونه دو سه تا صفحه html باشه که مثل یه سایت عمل بکنه
                  اما جالبتر میتونه این باشه که وسایلی رو با همون دستگاه از طریق شبکه کنترل کنید
                  یا مثلا چند تا حافظه مثل کارت sd یا دست بالاتر مثل hard رو وصل کنید تا همه از اطلاعاتش تو شبکه استفاده کنند
                  در کل ایده های زیادی میشه در موردش زد ولی اصل کارش اینه که این وسیله الکترونیکی به شبکه متصل میشه و از طریق کامپیوتر میشه یه کارایی باهاش کرد
                  اره دیدم !!!!!، اتفاقا اولین بار که دیدم این مودم ها چه طوری تنظیم میشه اول خیلی خیلی حال کردم دوم اینکه خیلی خیلی خیلی تعجب کردم که چه طوری این کار رو کردن!!!!!!

خیلی خوب و البته شدید کاربردی هست احتمال خیلی زیاد رو این کار کنم واقعا خوشم اومد واقعا ممونم ازتون اللخصوص جناب آقای RAZORBACK ،دنبال یه چیز خوب بودم گیر کرده بودم

اگه میشه اصطلاح انگلیسی این وب سرور چی میشه یه اطلاعات اولیه می خواستم برای شروع

بهترین چیزی که میشه تو خونه ازش ایده گرفت به نظر من کامپیوتره
                  برید تک تک اجزاش رو نگاه کنید ببینید چی کار میشه کرد...
                  چند تا ایده که به ذهنم رسید:
                  یه وسیله بسازید که به مانیتور وصل بشه و تصویر نشون بده
                  به پرینتر وصل بشه و با کارت sd یه فایل رو پرینت کنه
                  هارد کامپیوتر و dvd درایو رو راه اندازی کنید
                  و ...
                  این مورد که خیلی زیاد (ار بچه گی :biggrinمثل HD Player ها و AV Receiver یا همون امپلی های خونه گی که بهشون کابل HDMI و SPDIF و... می خوره و انواع و صدا (DTS,DTS HD,TruHD،Master Audio ) و تصویر که لپتاب یا PC پخش میکنه و از طریق کابل HDMI به این دستگاه ارسال میشه و دیکود میکنه و پخش میکنه مثل مدل VSX-920 پایونر که یه چیز خارقلعادس و البته یه همپین چیزی رو خواستم بسازم البته با AVR تا یه جاهای رو هم رفتم ولی نمیدونم چرا فکر میکنم اینده نداره یعنی کاربردی نیست و بعد از ساخت باید یه دستگاه صنعتی ساخت و فروخت ولی خیلی چیزها بهم یاد داد طوری که هر قسمت یک پروژه شد برام البته چیز هایی که شما مثال زدید کاربردی هستند
                  اینم یه فیلم ازش که رو برد برد هست ولی اخرین تغییرات تو این فیلم نیست و قرار بود خیلی امکانات رو ش بیاد ولی نشد یعنی ادامه ندادمش
                  http://www.4shared.com/video/Sv4Sakvn/My_AMP.html

http://www.pioneerelectronics.com/PU...specifications

واقعا ازتون ممنون

دیدگاه

میتونین از عباراتی مثل عبارت زیر برای جستجوی رفرنس های انگلیسی استفاده کنید
                    arm7 based webserver
                    build webserver with arm7
                    یا ...

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      من پروژه ام روبات آتش نشان بود ولی حالا فکر می کنم چرا پروژه بهتری انجام ندادم چرا یه کار تکراری رو انجام دادم
                      در هر صورت من مطالب خیلی زیادی از همون پروژه یاد گرفتم
                      ولی اگر یه نوع آوری یا یه کار جدید بود برام خیلی بهتر بود حتی شاید خودم می تونستم یه سرمایه ای جور کنم یه کاری راه بیندازم
                      در هر صورت به هیچ وجه پروژه رو نپیچونید و سعی کنید یه کار مفید و فایده دار باشد حتی اگر گروهی شد و حتما سعی کنید به هیچ وجه تکراری نباشد
                      بلکه یه نوع آوری باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.reza
                        سلام دوست عزیز
                        من پروژه ام روبات آتش نشان بود ولی حالا فکر می کنم چرا پروژه بهتری انجام ندادم چرا یه کار تکراری رو انجام دادم
                        در هر صورت من مطالب خیلی زیادی از همون پروژه یاد گرفتم
                        ولی اگر یه نوع آوری یا یه کار جدید بود برام خیلی بهتر بود حتی شاید خودم می تونستم یه سرمایه ای جور کنم یه کاری راه بیندازم
                        در هر صورت به هیچ وجه پروژه رو نپیچونید و سعی کنید یه کار مفید و فایده دار باشد حتی اگر گروهی شد و حتما سعی کنید به هیچ وجه تکراری نباشد
                        بلکه یه نوع آوری باشد
                        ممنون از راهنماییتون
                        من به امید خدا می خوام رو این وب سرور کار کنم بنظر شما تکراری هست؟ چون زیاد در جریان انجام پروژه نبودم و فقط برای خودم کار میکردم نمیدونم
                        اگه شما دوباره بخواهید یه پروژه انجام بدید چی درست میکنید؟

دیدگاه

سلام
                          اگر دنبال کار ناب و تمام عیار هستید
                          می تونید روی microsoft kinect کار کنید یعنی این وسیله را به میکرو برای مقاصد human interface استفاده کنید
                          اگر دنبال یک چیز بی نظیر هستید از دسته ی nintendo wii استفاده کنید

طرح ۱۰۰ تشکر برای شروع آموزش اتصال nintendo wii به AVR
                          میتوانید در این طرح شرکت کنید تا شروع به آموزش تخصصی کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ShahiMV
                            سلام
                            اگر دنبال کار ناب و تمام عیار هستید
                            می تونید روی microsoft kinect کار کنید یعنی این وسیله را به میکرو برای مقاصد human interface استفاده کنید
                            اگر دنبال یک چیز بی نظیر هستید از دسته ی nintendo wii استفاده کنید

طرح ۱۰۰ تشکر برای شروع آموزش اتصال nintendo wii به AVR
                            میتوانید در این طرح شرکت کنید تا شروع به آموزش تخصصی کنم
                            بنظر میاد خیلی درسر داشته باشه میترسم نتونم تمومش کنم

راستی برای وب سرور از چی ARM استفاده کنم؟
                            نظر خودم رو LPC2368 و LPC1768 هست شما چی رو پیشنهاد میکنید؟
                            من فکر میکنم به یک سیستم عامل هم نیاز هست درسته؟

دیدگاه

من خودم زیاد وقت نکردم رو ارم کار کنم! یه مقدار تابستون کار کردم دیگه درس و مدرسه اجازه نداد :cry2: :cry2:
                              طبق اون چیزی که یادمه از ارم های اتمل با یه ای سی واسط به شبکه وصل میشدن
                              سیستم عامل ضروری نیست! مگه مودم adsl سیستم عامل داره!!!؟؟؟؟
                              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X