اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

◄ ( راهنمایی ) ساخت : چراغ LED + منبع تغذیه شارژر موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

◄ ( راهنمایی ) ساخت : چراغ LED + منبع تغذیه شارژر موبایل

درود
    دوستان یه شارژر دارم برای گوشی سامسونگ بوده قبلا . روش نوشته شده :
    خروجی : 5.0 ولت / 0.7A آمپر

1. 0.7 آمپر آیا این مساوی است با 700MA میلی آمپر ؟؟؟

2. میخوام بهش لامپ LED وصل کنم ( برای روشن کردن کیبورد در شب و بعضا نوشتن در شب ) . در مورد ولتاژ و آمپر و وات این لامپ ها اطلاعی ندارم آیا یه دسته لامپ مانند چراغ های LED که جایی هالوژن ها اومدن هستند که بتونم با شارژر مربوطه فعالش کنم ؟ ( یعنی از لامپ تکی استفاده کنم یا یک دسته لامپ که در یک چراغ قرار گرفته ؟ )

◄ با باطری موبایل چطور؟
    باطری 3.7 ولتی .......... با این چطور میشه کارم .

..................
    ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ : ◄ ( راهنمایی ) ساخت : چراغ LED + منبع تغذیه شارژر موبایل

1. آره بر حسب میلی آمپر 700 میشه
    2. منظورت اینه که میخای یه چراغ روی میزی درست کنی با ال ای دی ؟ هزار تا راه داره یا ازین آماده ها تهیه کن.
    3.باتری موبایل هم 3.7 ولت با اون جریانش --- خوب الزاما بعد به مدت استفاده باید شارژ بشه دیگه ....دردسرش بیشتر از شارژر مسلما دیگه!
    [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MiLaD YazdanI
      1. آره بر حسب میلی آمپر 700 میشه
      2. منظورت اینه که میخای یه چراغ روی میزی درست کنی با ال ای دی ؟ هزار تا راه داره یا ازین آماده ها تهیه کن.
      3.باتری موبایل هم 3.7 ولت با اون جریانش --- خوب الزاما بعد به مدت استفاده باید شارژ بشه دیگه ....دردسرش بیشتر از شارژر مسلما دیگه!
      سلام
      آماده هم میشه ولی قصدم یه کاردستی بود .

لامپ های LED چند ولت هستن ؟ مشخصاتشون ... میخواستم .
      بنظر شما اگه یه لامپ 3 ولت و به باطری پر موبایل وصل کنیم . چه مدت زمان طول میکشه خالی شه ؟

الان برای اون شارژر ، چه کاریباید انجام بدم ؟ بیشتر دنبال یه چراغ با چند لامپ داخل هستم تا تک لامپ ..
      مثل : هالوژن ها در بازار هستن که داخل چراغ توکار قرار میگیرن . میخواستم بدونم چیزی که با 5 ولت و 700 میلی آمپر فعال بشه موجود هست ؟

.......
      ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

اون هالوژن هایی که شما میگین اگه اشتباه نکم 220 ولته ---یعنی یه مداری داره تو این بین که اون ال الی دی ها رو روشن میکنه //کار خاصی نداره شما چه قدر نور نیاز دارین؟ -- یه مدار چراغ رو میزی میتونین درست میکنین با هر چندتا ال ای دی که میخاین -- اون شارژر 700 میلی آمپر رو تحمل میکنه پس نسبتا برای تغذیه ال ای ها خوبه---- ال ای دی ها هم انواع مختلف داره ---- ولتاژ کاریشون هم از کمتر از 2 ولت شروع میشه تا 5.5 ولت ---توانی که هم مصرف میکنن خیلی کمه چرا که هر کدومش از 2 تا 20 میلی وات مصرف میکنن@
        [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MiLaD YazdanI
          اون هالوژن هایی که شما میگین اگه اشتباه نکم 220 ولته ---یعنی یه مداری داره تو این بین که اون ال الی دی ها رو روشن میکنه //کار خاصی نداره شما چه قدر نور نیاز دارین؟ -- یه مدار چراغ رو میزی میتونین درست میکنین با هر چندتا ال ای دی که میخاین -- اون شارژر 700 میلی آمپر رو تحمل میکنه پس نسبتا برای تغذیه ال ای ها خوبه---- ال ای دی ها هم انواع مختلف داره ---- ولتاژ کاریشون هم از کمتر از 2 ولت شروع میشه تا 5.5 ولت ---توانی که هم مصرف میکنن خیلی کمه چرا که هر کدومش از 2 تا 20 میلی وات مصرف میکنن@
          پس اگه هر لامپ 20 میلی امپر باشه میتونم 35 تا لامپ از اون شارژر بگیرم ؟
          اگه کمتر بشه روی عمر لامپ ها تاثیر نداره ؟ یا مثلا اگه یک لامپ باشه خود لامپ در اثر آمپر زیاد نترکه ! یا فقط با ولتاژ زیاد لامپ میترکه ..

منظورتون از مدار همون ترکیب سری و موازی هست یا همینها با مقاومت و ..... ؟
          البته چیز زیادی از مدار نمیدونم بهتره وارد نشیم ( خیلی کار میبره ! )

خیلی از شما ممنونم بخاطر وقتی که میگذارید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARTANIC
            پس اگه هر لامپ 20 میلی امپر باشه میتونم 35 تا لامپ از اون شارژر بگیرم ؟
            اگه کمتر بشه روی عمر لامپ ها تاثیر نداره ؟ یا مثلا اگه یک لامپ باشه خود لامپ در اثر آمپر زیاد نترکه ! یا فقط با ولتاژ زیاد لامپ میترکه ..

منظورتون از مدار همون ترکیب سری و موازی هست یا همینها با مقاومت و ..... ؟
            البته چیز زیادی از مدار نمیدونم بهتره وارد نشیم ( خیلی کار میبره ! )

خیلی از شما ممنونم بخاطر وقتی که میگذارید .

عزیز منظورم 20 میلی وات حداکثر بود -نه 20 میلی آمپر ! :surprised:

بعدش هم انقدی جریان هست که یک مدار چراغ LED درست کنی (تعدادشم خیلی زیاد :nice
            برا چی بترکه -- فکر کنم منظور از 700 میلی آمپر رو نمیدونی :question: این به این معنی نیست به اون LED جریان 700 میلی آمپر میره ---این یعنی حداکثر جریانی که میشه از این منبع تغذیه گرفت 700 میلی آمپر هستش-- حالا میخای 1 میلی آمپر ازین منبع بکش یا 500 میلی آمپر جریان بکش از این منبع --حداکثرش 700 میلی آمپر هست--- آره از همون خاصیت مدارهای سری و موازی استفاده میکنیم --- کار خاصی نداره ---شما تعداد LED یا همون مقدار نوری رو که نیاز داری رو بگو من تا مدارشو به صورت خیلی ساده بزارم اینجا.................

دیدگاه

پاور LED های نیم وات هم نور خوبی دارن فکر کنم 400 تومن باشه. من 3 تا از اینا رو سری کردم. خوبیشون اینه که هیتسینک نمیخوان
              حداکثر 120 میلی آمپر میدم بهشون ولی یکم زیادی گرم میشن. اگه میخوای چند ساعت روشن باشه جریان رو کمتر از 100 میلی بگیر. 4-5 تا موازی + مقاومت کمتر از 3 اهم
              شارژر های موبایل معمولا افت ولتاژ زیادی دارن و هیچ موقع تحمل 700 میلی آمپر رو برای مدت طولانی ندارن. شارژر سامسونگ 5v-0.7A با بار 190 میلی آمپر 2.5 ولت افت ولتاژ داشت این افت ولتاژ محاسبات رو سخت میکنه :biggrin:
              زندگی پر ز وجود است ولی ..
              ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

میتونی led ها رو دو تا دوا سری کنی و بعد هر چند تا که میخوای از این دسته های دو تایی رو موازی کنی بزنی به شارژر

دیدگاه

ممنون دوستان

یه طرح دارم بدین صورت : 20 عدد لامپ + همون شارژر

که محل نصبش میشه : بالای صفحه کشویی میز کامپیوتر

...........
                  به نظر شما نور LED از فاصله ای در حدود 10 سانتی ، زیاد تیز نیست برای این کار ؟
                  اگه از LED استفاده نکنم . چه چیزی میتونم جایگزین کنم که حجم زیادی نداشته باشه . مصرفش کم باشه . ضمنا شارژر هم بکشه .

دیدگاه

امتحان کن اگه تیز بود روی سقف یه کاغذ سفید بچسبون led ها رو هم رو به سقف نصب کن. نور غیر مستقیم فکر نکنم مشکلی داشته باشه.
                    ضمنا led ها رو از usb هم میتونید تغذیه کنید. البته باید جریان رو با مقاومت یا رگلاتور(LM317) محدود کنید و یه فیوز 0.5 آمپر هم بذارید (حداکثر جریانیکه میشه از هاب usb کشید 500 میلی آمپره ولی برای پورت های جلویی معمولا کمتره در هر صورت به راحتی میتونید 100 میلی آمپر جریان بکشید که برای کار شما کافیه )
                    زندگی پر ز وجود است ولی ..
                    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARTANIC
                      ممنون دوستان

یه طرح دارم بدین صورت : 20 عدد لامپ + همون شارژر

که محل نصبش میشه : بالای صفحه کشویی میز کامپیوتر

...........
                      به نظر شما نور LED از فاصله ای در حدود 10 سانتی ، زیاد تیز نیست برای این کار ؟
                      اگه از LED استفاده نکنم . چه چیزی میتونم جایگزین کنم که حجم زیادی نداشته باشه . مصرفش کم باشه . ضمنا شارژر هم بکشه .

led ها خیلی متنوع هستن بعضیا نور تیز دارن بعضی نور رو پخش میکنند
                      در ضمن برای این کار میتونین از led های smd استفاده کنید که به صورت نواری تو بازار موجود هستند و مقاومت و ..... رو خودشون رو نوارشون دارن کافیه فقط ولتاژ مناسب رو بهشون وصل کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X