اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چهار تا pwm در یک میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چهار تا pwm در یک میکرو

با سلام من میخوام چهار تا موتور دی سی رو با pwm سرعتشو کنترل کنم با ولوم حالا میخوام ببینم از چه میکرویی لطفا توضیح اجمالی هم بدید در مورد برنامه

پاسخ : چهار تا pwm در یک میکرو

با سلام
    خوب اگه منظورتون میکرویی هست که چهار تا کانال pwm داشته باشه مثلا میتونید از مگا 16 استفاده کنید (البته رزولوشنشون با هم برابر نیست چون تایمر ها 8 بیتی و 16 بیتی هستند) اما یه مسئله هست اینکه آیا همین چهار کانال برای چهار موتور کفایت میکنه یا نه چون اگه بخوایید کنترل تو دو جهت روی هر موتور داشته باشید برای هر موتور 2 تا pwm میخوایید یا اینکه حالا با یه روش سخت افزاری با همون 4 تا این کار بکنید!؟
    یا شاید با pwm نرم افزاری بشه کاریش کرد(من با این کار نکردم نمیدونم تا چند تا میشه از میکرو خاص انتظار داشت).

در مورد ولوم هم میتونید از adc برای تبدیل مقدار آنالوگ به دیجیتال استفاده کنید.

دیدگاه

موتور ها در یک جهت هستند و تغییر جهت ندارند
      خروجی pwm ها کدام پایه ها هستند
      یه توضیح در مورد برنامه نویسی هم میدید

دیدگاه

منم یه بار به چهر تا نیاز داشتم
        از delay استفاده کردم
        و نتیجه عالی بود
        ضمنا شما باید بتونید از آیسی ne555e برای این کار استفاده کنید

دیدگاه

سلام

اکثریت میکرو کنترولر ها تایمر 0 1 2 رو دارن تایمر 0 که PWM نداره ولی تایمر 1 دوتا PWM 8 یا 9 یا 10 بیتی داره
          تایمر 2 هم یدونه PWM 8 بیتی داره
          بعضی از میکرو کنترولر ها هم تایمر 3 دارن که تایمر 3 دوتا PWM داره

پس 5 تا PWM دارید الان باید میکرویی رو پیدا کنید که تایمر 3 و 1 داشته باشه

دیدگاه

دوست عزیز در مورد میکروی قابل استفاده می تونید از مگا48 استفاده کنید که 6 تا pwm داره.
            در مورد مگا16 هم پایه های pwm به ترتیب 4،18،19 و 21 هستند.
            در مورد برنامه نویسی هم در سایت پروژه و مثال زیاد هست. اگر نتونستید از اونها استفاده کنید بفرمایید تا یه برنامه ساده رو براتون بزارم.
            موفق باشید
            چرا ناراحتی پاتریک!
            + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
            ------------------------------------------------------------------------------------------------------
            تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
            ------------------------------------------------------------------------------------------------------
            محصولات

دیدگاه

با سلام و تبریک سال نو به دوستان و اساتید
              آقا من با مگا 32 میخوام کار کنم
              در معرفی تایمر ها در بسکام برای دو تا pwm تایمر 1 چه کا ر باید بکنیم اگر ممکنه با یه برنامه ساده مثال بزنید
              اینم برای عید :applause: :wow: :applause: :wow: :applause: :wow:

دیدگاه

با سلام.
                منم به نوبه خودم عید رو به تمام دوستان تبریک میگم.
                خوب دوست عزیز در مورد مثالی که گفتی من در اینجا یه چیز خیلی ساده براتون می زارم.در این مثال تایمر 1 در حالت pwm 10 بیت قرار داده شده و چون اون رو به پایه فعال ساز l298 دادم برای چپ گرد و راست گرد بودن موتور هم از پایه های b.4 و b.5 استفاده کردم.
                اینم برنامه :
                [left]
                کد:
                $regfile = "m32def.dat"
                $crystal = 1000000
                '------------------------
                Config Portb = Output
                Config Portd = Output
                Enable Interrupts
                Config Timer1 = Pwm , Pwm = 10 , Prescale = 1 , Compare A Pwm = Clear Up
                Enable Timer1
                Start Timer1
                '------------------------
                Do
                 Pwm1a = 1
                 Set Portb.4
                 Reset Portb.5
                Loop
                End
                اگر بخوای اطلاعات بهتری هم بدست بیاری به help نرم افزار رجوع کن که بهترین منبعه.
                بازهم اگر سوالی بود در حد توان در خدمتم.
                چرا ناراحتی پاتریک!
                - از دیدنش ناراحت شدی؟
                + نه
                پس چی ناراحتت کرده
                محصولات

دیدگاه

خیلی ممنون ولی من با تایمر 3 هم میخوام کار کنم ولی توی help چیزی نیاورده اگر در مورد اون هم توضیحی بدید ممنون میشم

دیدگاه

دوست عزیز شما گفتی میکروکنترلر انتخابیت مگا 32 هستش.حالا این تایمر 3 کجاست که من تاحالا ندیدم ؟
                    چرا ناراحتی پاتریک!
                    - از دیدنش ناراحت شدی؟
                    + نه
                    پس چی ناراحتت کرده
                    محصولات

دیدگاه

میدونی چون که توی دیتاشیت نوشته بود چهار تاpwm دارد مگا 32 به خاطر همین گفتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X