اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت کسینوس فی متر با avr و زبان c/تا عید91 تموم نشده کمک کنید!! جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت کسینوس فی متر با avr و زبان c/تا عید91 تموم نشده کمک کنید!! جدید

سلام
    من یه پروژه دارم که قراره از یک طرف به میکرو یک موج بدم تا میکرو کسینوس فی شو بسنجه
    از طرفی میخوام با یک key pad مقداری رو بعنوان کوسینوس فی مشخص کنم تا میکرو بیاد موج ورودی رو با مقداری که من دادم بسنجه اگر کسینوس فی موج از مقداری که من دادم کمتر بود :question: میکرو به نسبت این اختلاف موجی رو تولید کنه تا بدمش به تریگر یک تریستور یا ترایاک تا تریسور (یاترایاک) مقداری خازن وارد مدار کنه :question: تا کسینوس فی موج به مقدار دلخواه من که همان مقدار مشخص شده از طریق keypad هست برسه
    لطفا تا عید تموم نشده کمک کنید
    بین اون علامت سوال ها رو اگه میشه بیشتر توضیح بدید که چجورری باید درست کرد

پاسخ : مشکل در ساخت کسینوس فی متر با avr و زبان c/تا عید91 تموم نشده کمک کنید!! جدید

منظور اینه که خازنهایی که قراره وارد مدار بشوند هرکدام با یک ترایاک سری شده و هر وقت قرار بود مقداری خازن اضافه بشه یک ولتاژ به یکی از گیتهای ترایاک اعمال بشه تا خازن از طریق ترایاک وصل بشه . هر خازنی با یک تریاک سری شده و یک سر این مجموعه به فاز و دیگری به نول وصل میشود برای خارج کردن یک خازن کافیست که ولتاژ گیت ترایاک مربوطه صفر بشه.
    برای فرمان دادن از میکرو از اپتو ترایاک استفاده میشود پس به ازای هر خازن یک تریاک و یک اپتو ترایاک و یک پین از پورت خروجی میکرو لازمه. یک چیزی شبیه روشن و خاموش کردن چند تا لامپ مستقل از هم.

دیدگاه

پاسخ : مشکل در ساخت کسینوس فی متر با avr و زبان c/تا عید91 تموم نشده کمک کنید!! جدید

با سلام
      در رابطه با محاسبه کسینوس فی :
      نوشته اصلی توسط طراح
      اگر شکل موج های سینوسی شما دارای مقدار dc نباشد و از نظر دامنه هم دارای مقدار مناسبی باشد، می توانید برای هر یک از مدارات آشکار ساز عبور از صفر یا Zero crossing detector استفاده کنید و با فرمان یکی از آنها یک تایمر شروع به شمارش کند و دومی تایمر را متوقف کند و با اطلاع از این اختلاف زمانی و فرکانس موج سینوسی، اختلاف فاز قابل محاسبه است. اختلاف فاز بر حسب رادیان برابر زمان اندازه گیری شده ضرب در فرکانس ضرب در 2pi خواهد بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X