اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی منبع تغذیه برای ولتاژها و توانهای کم با pspice

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی منبع تغذیه برای ولتاژها و توانهای کم با pspice

خسته نباشید بچه ها
    چند تا راهنمایی واسه این پروژه میخواستم ، تازه درس الکترونیک 1 شروع کردم و با pspice زیاد آشنایی ندارم

یه همچین منبع تغذیه ای میخوام طراحی کنم که ولتاژ ورودی با ترانس کم بشه و پس از یکسو شدن با خازن فیلتر بشه

یکی این که توی rectifier مون چجوری یکسو کنم ؟ ترجیحا با دیود 1N4007
    و اینکه ترانسفورماتور مورد نظر گفته شده که K3019PL_38 که توی کتابخانه eval باید باشه که من اصلا این کتابخانه را ندارم ، چیکار باید کرد ؟

پاسخ : طراحی منبع تغذیه برای ولتاژها و توانهای کم با pspice

مطلوب مسئله هم ایناست :

حد پایین ولتاژ دو سر خازن ؟

با فرض حداکثر ریپل مجاز 4 ولت پیک تو پیک مقدار حداقل طرفیت خازن ؟ مقدار متوسط ولتاژ دو سر خازن ؟

یکسو ساز از نوع پل و غیر ایده آل است ، تعداد دور لازم برای ثانویه ترانس ؟

ضمنا برای چلوگیری از مشکل گره شناور یک مقاومت بزرگ بین گره مبنا و یکی از گره های طرف اولیه قرار دادیم و برای اتصال سیم منبع به طرف اولیه هم به دلیل ایده ال بودن سیم پیچها یک مقاومت کوچیک قرار دادیم

دیدگاه

تا اینجا هم گرافیکش طراحی شده از اینجا به بعدشا کمک کنید لطفا

دیدگاه

با سلام :
        اینکه کاری نداره : ورودی ترانس مورد نظر را با 4 تا دیود (دیود پل) یکسو میکنیم و توسط خازن ظرفیت بالا صاف میکنیم

تموم شد رفت

اون ترانسی که گفتید را اگه پیدا نشد با داشتن ولتاژ و جریان خروجی میشه سفارش داد تا براتون درست کنن
        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

پاسخ : طراحی منبع تغذیه برای ولتاژها و توانه&

همونجوری که تو عکس اول معلومه به جای rectifier از دیود پل استفاده شده اونجایی که نوشتم مشکل اینجاست مشکل همونجوری که گفتم توی انتخاب ترانس K3019PL_3c8 هست که توی اورکد نیست قصد ساختشم ندارم مسئله
          حد پایین ولتاژ دو سر خازن ؟
          با فرض حداکثر ریپل مجاز 4 ولت پیک تو پیک مقدار حداقل طرفیت خازن ؟ مقدار متوسط ولتاژ دو سر خازن ؟
          یکسو ساز از نوع پل و غیر ایده آل است ، تعداد دور لازم برای ثانویه ترانس ؟
          ایناست !!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X