اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از سنسورهای sharp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از سنسورهای sharp

سلام دوستان. من برای روبات میکرو موسم میخوام از سنسورهای sharp - GP2D120 - استفاده کنم. میخواست از دوستان خواهش کنم اگر کسی میدونه از این سنسورها چه طور میشه استفاده کرد و مدار اونها به چه صورتی هستش ...
    اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای هم در مورد سنسورهای مورد استفاده در این روبات دارن بگـــــن.
    خیلی ممــــــــــــنون

پاسخ : استفاده از سنسورهای sharp

این سنسور یه خروجی آنالوگ غیر خطی داره میتونی اونو با adc میکرو بخونی
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      ما خروجی GP2D12 به ADC وصل کردیم بعد با سعی و خطا به یک معادله رسیدیم. نحوه کار به این شکل بود که در فاصله های مختلف عدد ADC رو می خوندیم
      با استفاده از درون یابی (درس محاسبات عددی) به یک معادله درجه چند رسیدیم. اینطوری فاصله سنجی کردیم

دیدگاه

شما میتونید با پروتئوس شبیه سازی کنید. داخل دیتاشیت هم کامل توضیح داده شده! حتما بخونید.

دیدگاه

ممنون از همه ی دوستان. آیا از سنسورهای IR (مادون قرمز) هم میشه استفاده کرد؟ اگه میشه چه طور میتونم فاصله رو تنظیم کنم؟ ینی بگم مانع در فاصله مثلا 10cm رو تشخیص بده ...

بازهـــــــــــم از همه ممنـــونـــــــم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X