ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2012/01/17
    37
    0

مشكل با سنسور cny70

سلام به همه دوستان

آقا من هر كاري كردم اين cny70 درست كار نكرد كه نكرد

روي بردي كه طراحي و چاپ كرده ام كه 7 تا CNY70 دارم كه همه سنسورها ، به جز يكيش درب و داغون و كلا عجيب دارن كار ميكنن

اولش فكر كردم برد رو اشتباهي طراحي كردم و برد مشكل داره ولي الان با برد بورد هم يه تست زدم و 100 بار چك كردم كه ببينم درست بوده يا نه، حتي اين بار از يه پتانسيومتر 50k به جاي مقاومت گيرنده ، استفاده كردم

ولي اختلاف ولتاژم خيلي كمه ، مثلا پتانسيومتر رو طوري تنظيم ميكنم كه تو زمينه سفيد 1 ميده ، وقتي ميبرم رو سياه تقريبا ميشه 1.65 ، اختلاف وجود داره ولي خيلي كمه

بنظر مهندسان عزيز چه ايرادي ميتونه داشته باشه؟؟

نكته : گيرنده رو معكوس باياس كردم ، و از مقاومت هاي 330 كيلو - 38 كيلو - و در آخر پتانسيومتر 50k هم استفاده كردم ولي جواب نداد كه نداد
    2010/09/18
    217
    2

پاسخ : مشكل با سنسور cny70

دوست عزيز سنسورهاي CNY70 نمونه تقلبي تو بازار داره! احتمال داره که نوع تقلبي باشه! بعدشم به فاصله بستگي داره. البته رنگ زمينه هم مهمه (براق بودن رنگ)! براي اطمينان از روش باياس صحيح هم از فرستنده و گيرنده جدا استفاده کنيد و ببنيد جواب ميده!؟؟

2010/05/29
    279
    3

سلام دوست عزيز
    اين مشکل يکي از دوستانم پيدا کرده بود. مدارش درست بوده و هيچ مشکلي هم نداشت
    اختلاف ولتاژ سطح سفيد و سياه هم در حد 0.9 ولت بود
    خيلي باهاش کار کرديم که درست شه اما نشد
    تنها چيزي که مي تونم بگم اينه احتمالا نوع بي کيفيت چيني وارد بازار شده که دست ما رو تو حنا گذاشته :angry:
    2012/01/17
    37
    0

دوست عزيز سنسورهاي CNY70 نمونه تقلبي تو بازار داره! احتمال داره که نوع تقلبي باشه! بعدشم به فاصله بستگي داره. البته رنگ زمينه هم مهمه (براق بودن رنگ)! براي اطمينان از روش باياس صحيح هم از فرستنده و گيرنده جدا استفاده کنيد و ببنيد جواب ميده!؟؟
    سلام
    مرسي بابت پاسخ گويي

فاصله رو حتي از 3 ميلي متر هم كم كردم ولي باز جواب نداد ، از حدود 7 ميلي متر تا 2 ميلي متر يكي يكي تست زدم فرق داشت ولي در حد چند صدم ولت

بهترين جوابي هم كه داد اختلاف ولتاژش در حد 0.60 ولت در 3 ميلي متري بود
    نوع كاغذ هم A4 معمولي استفاده كردم كه با ماژيك مشكي ، يه مسير كشيدم و دارم با اون تست ميكنم

فرستنده و گيرنده جدا در اختيار ندارم ، ولي مطمئنم كه در باياسش هيچ مشكلي ندارم

سلام دوست عزيز
    اين مشکل يکي از دوستانم پيدا کرده بود. مدارش درست بوده و هيچ مشکلي هم نداشت
    اختلاف ولتاژ سطح سفيد و سياه هم در حد 0.9 ولت بود
    خيلي باهاش کار کرديم که درست شه اما نشد
    تنها چيزي که مي تونم بگم اينه احتمالا نوع بي کيفيت چيني وارد بازار شده که دست ما رو تو حنا گذاشته
    سلام
    مرسي دوست عزيز بابت پاسخ گوييتون
    من به جاي مقاومت گيرنده ، يه پتانسيومتر 50k گذاشتم و كلي تست كردم و بهترين نتيجه اي كه تونستم بگيرم اختلاف ولتاژ 0.60 ولت بوده

البته اينم بگم از 7 تا سنسوري كه توي مدارم دارم ، يكيش اختلافي در حد 1.5 ولت ميده ، 3 تاش كلا هم در زمينه سفيد و هم سياه 5 ولت ميده ، اصلا معلوم نيست چرا اينطوريه

مدارم هم ايرادي نداره ، چون همونطور كه گفتم با برد بورد هم تست كردم باز همونطوري بوده

آيا روشي براي شناخت اينكه قطعه اصله يا نه وجود داره ؟؟؟ يا حتما بايد بگيريم بياريم باياس كنيم بعد بفهميم؟؟؟
    2010/05/29
    279
    3

سلام آقا مهرداد
    تا اونجا که مي دونم راهي براي تشخيص تقلبي و اصل نيست
    راستش من که با اين وضع ديگه از CNY70 استفاده نميکنم
    همون 5mm قديمي بهتره!!!
    2010/09/18
    217
    2

من نميدونم شما تهران هستين يا نه! ولي ميتونيد نمونه CNY70 رو از يک مغازه بخريد و تست کنيد در صورت جواب دادن بقيه رو هم از اونجا تهيه کنيد.
    2011/03/03
    گلپايگان
    98
    0

سلام
    از مارک بقلش ميشه تا حدي تقلبي و اصل بودنش را ميشه فهميد من توي 2 تا از روباتم CNY استفاده کردم که به غلط کردن افتادم ولي تغيير ولتاژش خوب بود حداقل 2 ولت بود مقاومت گيرنده اش هم 60 کيلو گذاشتم در ضمن مقاومت را به پايه زمين گيرندش زده بودم فاصلش هم 7 ميل بود .
    دم مسابقه دستم گذاشت تو حنا يکش سوخت با هزار دردسر عوضش کرديم رفت رو پيست روبات گيج مي زد سه تا خطا کرد و حذف شد بعد که برسيش کرديم ديديم که يکي ديگشم سوخته بوده .
    خيلي بد طراحي شدن من پيشنهاد ميکنم از اي آر 3 ميل استفاده کني دقتش بالاست و کار کردن باهاش راحتر است وبا يه مقاومت 10 کيلو جواب ميده اينقدر قر و فر هم نداره فقط بهترين حالتش در فاصله هاي بيشتر از 1.30 سانتيمتر است کمتر از 1 تغيير ولتاژش کم ميشه يادت باشه که دور فرشتندش را وارنش ببنديد
    اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست.(شهید چمران)
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    516
    95

کسانی که با مادون قرمزو سنسور ها مشکل دارن این تاپیک رو بخونن مشکلشون صد در صد حل میشه
    http://www.iranled.com/forum/thread-23506.html
    مدت هاست نیستم
    2011/04/24
    17
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرداد_
    سلام به همه دوستان

آقا من هر كاري كردم اين cny70 درست كار نكرد كه نكرد

روي بردي كه طراحي و چاپ كرده ام كه 7 تا CNY70 دارم كه همه سنسورها ، به جز يكيش درب و داغون و كلا عجيب دارن كار ميكنن

اولش فكر كردم برد رو اشتباهي طراحي كردم و برد مشكل داره ولي الان با برد بورد هم يه تست زدم و 100 بار چك كردم كه ببينم درست بوده يا نه، حتي اين بار از يه پتانسيومتر 50k به جاي مقاومت گيرنده ، استفاده كردم

ولي اختلاف ولتاژم خيلي كمه ، مثلا پتانسيومتر رو طوري تنظيم ميكنم كه تو زمينه سفيد 1 ميده ، وقتي ميبرم رو سياه تقريبا ميشه 1.65 ، اختلاف وجود داره ولي خيلي كمه

بنظر مهندسان عزيز چه ايرادي ميتونه داشته باشه؟؟

نكته : گيرنده رو معكوس باياس كردم ، و از مقاومت هاي 330 كيلو - 38 كيلو - و در آخر پتانسيومتر 50k هم استفاده كردم ولي جواب نداد كه نداد
    دوست عزیز
    مقاومت فرستنده رو 100 اهم برای 5. سانت و مقاومت گیرنده رو 18 کیلو بذار . این رو مدار ما جواب داده
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    516
    95

سلام شما این مدار رو برای چی میخوای ربات مسیر یاب؟ من مدار عملی و بسار ساده تری براش دارم بدون آی سی 0-1 میده و هیچ حساسیتی هم نداره
    درضمن از این سنسور استفاده نکن بیا از همین 5میلی متری های عادی بزار براش خیلی بهتره

اگه فراموش کردم بیام سربزنم یا پست رو گم گردم این ایمیل شخصی منه abbasalifix@yahoo.com فقط از طریق مسنجر!
    مدت هاست نیستم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16