اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال : سیم با مقاومت پایین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال : سیم با مقاومت پایین

سلام
    من دنبال سیم با مقاومت بسیار پایین هستم. کمترین رنج این نوع سیم ها چه ولتاژ و جریانی رو تحمل میکنه؟ از کجا میشه تهیه کرد؟ من کل سیم فروش های امجد رو گشتم اما کسی نداشت...اغلب میگفتند پشت شهرداری داره، به جز اونجا از کجا میشه تهیه کرد؟
    شاد باشید.

پاسخ : سوال : سیم با مقاومت پایین

احتمالا بتونید از سیم های نیکروم یا همون سیم المنت استفاده کنید.
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

سلام
      آخه من نمی دونم از کجا بگیرم؟ الان یعنی هویه رو باز کنم و سیم هاش رو بر دارم؟ رنج تحمل ولتاژ و جریانش چقدره؟ اغلب این سیم ها دیدم در دستگاه هایی بوده که با برق شهر تغذیه میشده، نمیشه با دی سی راه انداختشون؟ یا سیم هایی از این حساس تر هم هستند؟
      شاد باشید.
      @};-

دیدگاه

از المنت بخاری برقی استفاده کن
        اساس کار این دستگاه ها مقاومت سلفی این سیم ها نیست و با dc هم کار میکنند و در واقع خوب سیم مقاومت دار هست و اینکه میبینین به صورت سیم پیچ میبندند به خاطر این هست که مقدار بیشتری سیم جا بشه داخل وسیله
        با تشکر

دیدگاه

المنت تو فروشگاهها راحت پیدا میشه ولی اینکه استفادش مشکلی ایجاد میکنه یا نه به طور 100 درصد نمی تونم چیزی بگم. گرون هم نیست شاید با 1000 تومن بتونید تا 10 سال سیم المنت استفاد ه کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
            المنت تو فروشگاهها راحت پیدا میشه ولی اینکه استفادش مشکلی ایجاد میکنه یا نه به طور 100 درصد نمی تونم چیزی بگم. گرون هم نیست شاید با 1000 تومن بتونید تا 10 سال سیم المنت استفاد ه کنید.
            سلام
            ممنون
            جای خاصی رو سراغ دارید که من برم بگیرم؟ والا کل امجد رو گشتم کسی نداشت!
            شاد باشید.

دیدگاه

بابا شهر ما هم که مقاومت هم پیدا نمیشه المنت هست!
              البته باید الکتریکی برید نه الکترونیکی
              با تشکر

دیدگاه

حق با ایشونه مغازه هایی که لامپ و کلید و سیم و ... یعنی کلا لوازم تاسیساتی می فروشند حتما باید داشته باشند.

دیدگاه

سیم های مخصوصی توی بازار هست که اهم کمی دارند و بعنوان شنت جریان در منابع تغذیه
                  استفاده میشن. من همیشه میخرم . باید برید زیر زمین امجد انتهای پاساژ . یکنفر الیدی پاور
                  میفروشه . داخل مغازه برید قرقره مقاومت روی زمین گذاشته. متاسفانه اسم مغازه یادم نیست :sad:
                  باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                    سیم های مخصوصی توی بازار هست که اهم کمی دارند و بعنوان شنت جریان در منابع تغذیه
                    استفاده میشن. من همیشه میخرم . باید برید زیر زمین امجد انتهای پاساژ . یکنفر الیدی پاور
                    میفروشه . داخل مغازه برید قرقره مقاومت روی زمین گذاشته. متاسفانه اسم مغازه یادم نیست :sad:
                    سلام
                    ممنون
                    حتما باز کنند سر میزنم...منظورتون از مقاومت شنت همون هایی هست که در صنعت و در منابع تغذیه استفاده میشه؟
                    شاد باشید.

دیدگاه

این سیم ها مقاومتشون متر بر اهمه . بطور مثال در ازای یک متر 50 میلی اهم میدن . حالا شما
                      میتونید اونو به مقادیر کوچیک تر تقسیم کنید و اهم دلخواه رو بدست بیارید .
                      بیشتر کاربرد این شنت ها برای کنترل جریان هستش . چون این سیم مقاومت از خودش نشون میده
                      پس افت ولتاژ هم روی خودش داره . اینها رو براحتی میتونید بر سر راه هر مدار الکترونیکی قرار دهید .
                      شما برای چه کاری نیاز دارید ؟

دیدگاه

یه سوال...یعنی این سیم ها داغ نمیشه؟...با برق دی سی نمیشه گرم بشند؟..من گرما میخوام ازشون! :sad:

دیدگاه

وقتی جریان زیادی عبور میکنه داغ میشه ولی نه خیلی . شما چه ولتاژ و جریانی میخواهی بدی و
                          چه مقدار گرما نیاز داری؟ برای چه کاری ؟ البته اگر سکرت نیست...

دیدگاه

بابا همون المنت رو بگیر دیگه! از اون گرم تر!؟
                            المنت خودش یه نوع سیم مقاومت داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                              وقتی جریان زیادی عبور میکنه داغ میشه ولی نه خیلی . شما چه ولتاژ و جریانی میخواهی بدی و
                              چه مقدار گرما نیاز داری؟ برای چه کاری ؟ البته اگر سکرت نیست...
                              میدونم با این جریان و ولتاژی که میدم محاله .... میخوام تا 40 درجه سانتی گراد گرم بشه....ولتاژم در حد 3 ولت و جریان در حد میلی آمپر....میدونم نمیشه....اما راهی هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X