اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در انتخاب سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در انتخاب سنسور

با سلام
    دوستان ما یه roll داریم مثل این :

حالا چیزی که من میخوام سنس کنم اینکه اولا شعاع roll چقدره تا با داشتن اون بتونم محاسبات لازم رو برای بیرون کشیدن نوار به اندازه مورد نیاز انجام بدم (برای داشتن کمترین پرتی (قیمت این roll بالاست)). دوم اینکه هر وقت نوار roll تموم شد یه خروجی داشته باشم .

با این تفاسیر به نظرتون من اینها رو چجوری و با چه سنسوری میتونم سنس کنم ؟

البته به نظر خودم امد که مثلا بیام ببینم دقتمون چقدره مثلا n سانتی متر بعد بیام ببینم این n سانت معادل ضخامت چند دور(مثلا m دور) هست بعد با داشت این ضخامت و تعداد دور و شمردن تعداد دور ها ، شعاع رو محاسبه کنم و نهایتا میزان گردش roll به اندزه مورد نیاز ،اما مشکل اصلی که تو این روش وجود داره اینکه باید شعاع اولیه همیشه مشخص باشه که خوب اونطور که به بنده گفتن همیشه این طور نیست و ممکنه بعضی اوقات یه roll کار شده رو استفاده کنند.

ممنون از توجهتون

پاسخ : کمک در انتخاب سنسور

داشتم میگشتم یه لینک جالب دیدم در این رابطه گفتم بزارم اینجا شاید بدرد یکی خورد :

http://www.handymath.com/cgi-bin/rollid2.cgi?submit=Entry

دیدگاه

با سلام

یک شفت انکودر را با چرخ لاستیکی/تفلونی به قسمت مسطح مماس کنید( با کمک بازوی لولا و فنر دار ) تا با چرخش رول و عبور نوار، دوران کند و بر اساس تعداد پالس کالیبره کنید،

مقداری در ابتدا آفست ثابت خواهید داشت(مثلا از محل نصب انکودر تا ورودی به ابزار برش نوار ! ) که آنرا نیز به محاسبات اضافه می کنید.

با سپاس
      گشتی در لاله زار
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

ممنون از راهنمایی کاملتون
        فقط میشه ببینید که درست متوجه شدم یا نه !

سیستم ما یه چیزی تقریبا مثل این :

که منظور از رول اصلی ، رولی که نوار خام روش پیچیده شده و رول جمع کننده هم رولی هست که نوار کار شده رو جمع میکنه که در واقع موتور ما با این رول دوم کوپل میشه .

حالا این موردی که شما فرمودید اگه درست فهمیده باشم باید این رول بین این دو تا که تو عکس با OUTER HEAT ROLL مشخص شده باشه که با یه انکودر کوپل میشه که با توجه به اندازه مورد نیاز در واحد سانت که معادل مثلا N پالس انکودر (با توجه به شعاع OUTER HEAT ROLL)میشه و دریافت اون با میکرو میتونم به استپر(که البته فکر کنم دیگه بهتره با وجود انکودر به موتور معمولی ) بگم که به چه اندازه ای گردش کنه .

درسته ؟

دیدگاه

من تو صنایع چاپ کار میکنم

در دستگاه های چاپ و لمینت در قسمت های winder و unwinder از سنسور های آلتراسونیک SE24 شرکت FiFE آلمان استفاده میشه که دقت بسیار بالایی داره .
          مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

میتونم بپرسم کدوم دستگاه مد نظرتون هست ؟
            شکلی که بالا گذاشتین بیشتر شبیه دستگاه لمینت سه لایه هستش . فقط چرا چیل رول اون به صورت فن هستش؟
            مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

واقعیتش ما داریم روی یه دستگاه تاریخ زن کار میکنیم البته هم نمونه داخلی داره هم خارجی حالا بنا به دلایلی ما داریم روش کار میکنیم .(منظورم جت پرینتر نیست)

ببخشید من با اصطلاحات آشنا نیستم منظورتون از winder اینجا میشه رول دوم؟ و unwinder میشه رول اول ؟ اگه میشه توضیح بدید ؟

و این سنسوری که فرمودید کارش دقیقا چیه ؟ چی رو سنس میکنه و برای چی ؟

ممنون از وقتی که گزاشتید.

دیدگاه

خواهش میکنم

winder قسمت شروع رول هست که از اونجا فیلم خام (پلیستر - پلی اتیلن - و....) از اون خارج میشه
                unwinder محصول نهایی جمع میشه

و اما در مورد سنسور

در دستگاه های چاپ و لمینت برای اندازه گیری مقدار قطر رول از سنسور های آلتراسونیک استفاده میشه . که در بازار بیشتر به قطر سنج معروف هستش . این سنسور ها دارای دقت بسیار بالا در حد چند دهم میلی متر هستش که به صورت دقیق مقدار متراژ باقی مانده رو نشون میده

در مورد تاریخ زن
                در دستگاه های دوخت قدیمی از سیستم سیستم حرارتی و ری بن و ... اینا استفاده میشه که خیلی درد سر های خاص خودشو داره

به طور کلی برای قسمت قطر سنج چقدر میخاهید هزینه کنید ؟ قیمت این سنسور ها چیزی بین 3 الی 5 میلیون هست که با توجه به کارراییش واقعا ارزش داره

دیدگاه

یه کاره ابتکاری هم میشه انجام داد

از یه میکرو سوئیچ فشاری روی رول استفاده کنید که دارای لیمیت قابل تنطیم باشه که وقتی به قسمت های آخر رسید یه فرمان check یا هر چیز دیگه به سیستم کنترولی بده .

این هزینش خیلی خیلی پایین تر و اقتصادی تره

دیدگاه

خوب
                    اولا که واقعا ممنون که اطلاعاتتون رو در اختیار بنده قرار میدید .

من دقیقا دنبال همین قطر سنج بودم .
                    اما
                    اصلا فکر نمیکردم همچین قیمتی داشته باشه !

حالا من یه چیز بگم البته جسارت بنده رو ببخشید

همونطور که گفتم ما میخواییم کمترین پرتی رو داشته باشیم به خاطر همین میخواییم دستگاه همیشه ریبون رو به اندازه مورد نیاز نه بیشتر و نه کمتر در تمام طول رول از ابتدا تا انتهایی که رول تمام میشه ، بیرون کشیده بشه .

به خاطر همین من امدم گفتم من اگه شعاع خارجی یه رول خام و همینطور شعاع رولی که ریبون کار شده رو جمع میکنه رو داشته باشم میتونم شعاع جاری رول خام رو همیشه محاسبه کنم و بعد به استپر فرمان بدم که چه وقت به چه اندازه گردش کنه تا همیشه مقدار ریبوت بیرون کشیده شده ثابت بمونه رو داشته باشم .

حالا سوالی که من اینجا از شما دارم اینه که آیا این سنسور قطر سنج تو دستگاه شما در نهایت برای محاسبه میزان بیرون کشیدن ریبون و مثل اون استفاده شده ؟

البته استاد solsal عزیز روشی رو پیشنهاد دادند که من فکر میکنم به صورتی باشه که در پست سومم توضیح دادم باشه که دیگه تو این حالت نیازی به استپر هم نخواهد بود .

در مورد سنس اینکه رول کی تموم میشه من درست متوجه منظورتون نشدم اما برای این یه راهی به ذهنم رسیده که مثلا بیام از یه اپتوکانتر استفاده کنم طوری که همیشه ریبون تا زمانی که هست خروجی داشته و ... .

در مورد تاریخ زن ، دقیقا ما فعلا داریم به همون روش قدیمی کار میکنیم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SeGMeX
                      یه کاره ابتکاری هم میشه انجام داد

از یه میکرو سوئیچ فشاری روی رول استفاده کنید که دارای لیمیت قابل تنطیم باشه که وقتی به قسمت های آخر رسید یه فرمان check یا هر چیز دیگه به سیستم کنترولی بده .

این هزینش خیلی خیلی پایین تر و اقتصادی تره
                      آهان
                      گرفتم چی شد

ممنون از راهنمایی تون اگه میشه در مورد پیشنهاد بنده هم نظرتون رو بفرمایید .

دیدگاه

نمیخام ناامید کنم ولی سیستم ریبن کم کم داره از رده خارج میشه و شدیدا دردسر داره و برای سرعت های بالا احتمال پاره شدن زیاد میشه و باعث میشه و دستگاه ایست زیادی داشته باشه و در کل خروجی کم میشه .

در مورد سنسور
                        این سنسوری که من گفتم مرغوب ترین و گرانترین سنسور موجود هستش ( به همین دلیل هست که 15 سال بدون هیچ گونه خرابی به صورت 24 ساعت داره کار میکنه )
                        فکر کنم سنسور هایی با این کارایی و قیمت مناسبتر بشه پیدا کرد
                        در مورد عملکرد سنسور: این سنسور مقدار دقیق شعاع رو به دهم میلیمتر ارسال میکنه به کنترولر

من رو دستگاه دوختی کار میکرم که در اون قسمت تاریخ زن به صورت ریبون بود . این روبون با توجه به مقدار کشیده شدن رول اصلی باز میشد روی یه سطح صاف حدود 30 سانتی و از اونجا تاریخ زده میشد روی فیلم
                        این سسیتم یک باز کن ریبون داشت و یک جمع کن وقتی ریبون تموم میشد این دو قسمت رو با هم عوض میکردن و دوباره استفاده میشد .

دیدگاه

ممنون
                          اما حالا ما فعلا بنا به دلایلی اول مصریم که از همین سیستم قدیمی جواب بگیریم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X