اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با bluetooth vi and functions در labview برای اجرای یک پروژه دانشگاهی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با bluetooth vi and functions در labview برای اجرای یک پروژه دانشگاهی

سلام دوستان می خواستم ببینم کسی با این تولبار کار کرده یا نه؟
    من برای اجرای پروژه دانشگاهم نیاز به کار با این قسمت از نرم افزار labview دارم ولی انگار کسی با این قسمت از نرم افزار کار نکرده.ممنون می شم اگر کسی با این قسمت آشنایی داره به من اطلاع بده.
    پروژه من به این صورت هست که می خوام یک عدد رو توسط bluetooth از نرم افزار labview در یک کامپیوتر به نرم افزار labviw که در یک کامپیوتر دیگه هست بفرستم.
    با تشکر.

پاسخ : کار با bluetooth vi and functions در labview برای اجرای یک پروژه دانشگاهی

سلام. سال نوی همگی مبارک.. انشالله که سال خوبی داشته باشید.
    دوست عزیز جواب این سوالت که خیلی آسونه و خودت هم اگه یه مقدار با توابع بلوتوث ور میرفتی میتونستی انجام بدی.
    ارتباط بلوتوث هم مثل بقیه ارتباطات در لب ویو از یه روند مشخصی پیروی میکنه. و شامل یه قسمت برای ایجاد برنامه سرور و یه قسمت برای ایجاد برنامه کلاینت هست. در قسمت سرور ما یه listener ایجاد میکنیم و منتظر میمونیم تا یه کاربر دیگه از برنامه سرور درخواست دیتا بکنه. بعد دیتا رو دقیقا مثل ارتباط شبکه یعنی اول تبدیل به رشته میکنیم و با توابع write میفرستیم. در سمت کلاینت هم ابتدا یه کانکشن رو باز میکنیم و در صورت برقراری شرایط اتصال دیتا رو با توابع read و دقیقا باز هم مثل ارتباط شبکه میخونیم و نمایش میدیم.
    فقط باید در قسمت سرور آدرس دستگاه بلوتوث رو وارد کنید و در قسمت کلاینت هم دوباره همین آدرس رو وارد کنید. حالا یه مقدار خودت کار کن اگه مشکل داشتی بگو تا بیشتر کمک کنم.

دیدگاه

پاسخ : کار با bluetooth vi and functions در labview برای اجرای یک پروژه دانشگاهی

سال نو شما هم مبارک باشه دوست عزیز ایشالا که سالی پر از شادی داشته باشین.
      من یه سری مشکل توی کار با این بلوک ها دارم. اول از همه که آدرس دستگاه بلوتوث رو که وارد می کنم با یک error مواجه میشم که میگه فرمت آدرس صحیح نیست.
      این هم error و آدرسی که وارد کردم :
      http://www.4shared.com/photo/jS1F5FnR/file.html

بعد از اون یک پارامتری به اسم uuid هست که حتما باید ست بشه ولی نمیدونم واسه این کاری که من میخوام بکنم چه مقداری رو باید ست کنم.در آخر هم من دو تا فایل ساختم اگر میشه لطف کنین نگاه کنین ببینین اصلا برای این پروژه مناسب هستن یا خیر.
      باز هم تشکر مرسی.

http://www.4shared.com/file/YWGMml_F/file.html
      http://www.4shared.com/file/ozpnaZ4C/file.html?

دیدگاه

دوستان کسی نیست به من کمک کنه؟

دیدگاه

سلام
          من چند سال پیش این کار رو انجام داده بودم ، تا جاییکه یادمه اون زمان اول مشکلم این بود که دانگل بلوتوثی که استفاده کرده بودم در لب ویو شناسایی نمی شد. BCM2045A (Broadcom بودش، این مشکل رو نداری؟
          اگه این مشکل رو نداری فکر میکنم با استفاده از بلوک bluetooth discover بتونی ادرس دانگل مربوطه رو پیدا کنی
          حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
          خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

مرسی از راهنماییتون. این ارور که من باهاش مواجه شدم اروری هست به اسم error 54 اگر میشه یه مقداری به من کمک کنین چون من تازه کار هستم و تا حالا با labview هیچ پروژه ای انجام ندادم.
            تا اون جا که فهمیدم خروجی bluetooth discover به صورت رشته یا string نیست. اگر لطف کنین بگین چطور باید از این بلوک خروجی بگیرم و به بلوک write متصل کنم ممنون میشم. در مورد اون پارامتر uuid هم اگر برای این کار لازم هست که ازش استفاده بشه توضیح بدین ممنون می شم.
            بازم مرسی.

دیدگاه

چون خیلی وقت پیش کار کرده بودم دقیق جزئیاتش یادم نیست، الان هم دانگل بلوتوث ندارم که امتحان کنم. اما فکر کنم تو مرحله اول مثل شکل زیر device list رو در حالت indicator قرار بدید و در حالی که دانگل بلوتوثتون وصل باشه نرم افزار رو run کنید. تو front panel تو قسمت ادرسی که تو شکل میبینید ادرس بهتون داده میشه که از همین ادرس میتونین واسه ادامه برنامه خودتون استفاده کنین.
              فعلا این مرحله رو برید ببینید جواب میگیرید

دیدگاه

مرسی دوست عزیز. این device list که گفتین آیا یک vi هست یا خودم باید بسازمش؟چون هرچی گشتم چیزی به این اسم ندیدم.شرمنده من تازه کار هستم می بخشین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid_khd
                  مرسی دوست عزیز. این device list که گفتین آیا یک vi هست یا خودم باید بسازمش؟چون هرچی گشتم چیزی به این اسم ندیدم.شرمنده من تازه کار هستم می بخشین.
                  نه ببین منظورم اینه که این بلوک زرد رنگه (bluetooth discover) چند تا پورت داره دیگه که نمایشگر ماوس رو روش بگیری اسم اونها رو بهت میگه یکی از این خروجی ها device list هستش رو همون راست کلیک کن و indicator بکنش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid_khd
                    آقای omid_khd اگه به کتاب آموزش لب ویو آقای کشاورز دسترسی دارین توی فصل سوم (مثال های آموزشی) یه چیزهایی هرچند کم در مورد انواع ارتباط لب ویو ازجمله بلوتوث ومادون قرمزو...گفته ! خیلی زیاد نیست ولی فکر کنم بهتون کمک کنه!
                    البته اگه تا الان مطالعش نکردین یا کردینو دیدین جالب نیست! :job:

دیدگاه

بازم تشکر از دوستان.
                      عجیبه که من وقتی آدرس دستگاهی رو که می خوام بهش اطلاعات ارسال کنم رو وارد می کنم با ارور 54 مواجه میشم.این آدرس توسط بلوک discover پیدا شده ولی وقتی که به صورت دستی توسط یک control واردش میکنم ارور میده. :cry: :angry:

دیدگاه

با example خودت labview امتحان کردی؟ تو labview 7.1 دو تا example داره ، که همون ساده تر رو انجام بده open--examples...-- networking--bluetooth یه دونه simple bluetooth server.vi و یه دونه simple bluetooth client.vi خودش هم نحوه کار رو توضیح داده. رو یه کامپیوتر server و رو یه کامپیوتر client رو run میکنی. این رو انجام بده نتیجه گرفتی بعد برو بلوک دیاگرامش رو ببین بر اساس اون میتونی برنامه های دیگه رو بنویسی.
                        این نمای سرور هستش:

اینم نمای کلاینت:

دیدگاه

خیلی ممنون از اینکه واسه من وقت میزارین.
                          ببینین توی اون مثال simple bluetooth server بلوک create listener از uuid استفاده شده نه آدرس.یکی دیگه از مشکلات منم همینه.آیا باید از uuid استفاده کنم یا آدرس؟اگر از uuid, چه مقداری رو برای اون در نظر بگیرم؟
                          اگه بتونین راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم.چون من کل پروژه رو انجام دادم و فقط تو همین قسمتش موندم.واسه پایان نامم هستش. :cry2:

دیدگاه

شما به سایت های خارجی و سایت خود شرکت NI هم سر بزن کمکت می کنند.

دیدگاه

به سایت ni هم سر زدم ولی چیز خاصی بهم نگفتن باز اینجا خیلی کمک کردن بهم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X