ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 69
    2011/04/11
    139
    0

دستگاه جوجه کشي

ميخوام يه دستگاه جوجه کشي ساده با ميکرو بسازم لطفه هرچي اطلاعات و تجربه دارين کمک کنيد
    2012/01/09
    کرج سومين شهر خلاف دنيا بعد از تگزاز و توسويا
    246
    4

پاسخ : دستگاه جوجه کشي

تا اونجايي که من مي دونم براي اين کار به دماسنج ميزارن براي سابت نگه داشتن دما و يه موتور براي چرخاندن تخم مرغ
    Sometimes to get more best things
    Have lost the good things

Hidden Content
    3A(HD) PS
    2012/02/18
    43
    1

البته به جای دماسنج سنسور حرارتی میذارن بایک برنامه توپ که دمارو ثابت نگه داره. چزخوندن تخم مرغ ها هم خودش دنیاییه مخصوصا اگه سالن بزرگ باشه
    ای زندگی بردار دست از امتحانم چیزی نه میدانم نه میخواهم بدانم. ...ای موج پر از شور که بر سنگ سرت خورد برخیز فدای سرت انگار نه انگار
    2012/01/09
    کرج سومين شهر خلاف دنيا بعد از تگزاز و توسويا
    246
    4

من فکر نکنم ايشون بخوان سالن جوجه کشي راه بيندازن
    Sometimes to get more best things
    Have lost the good things

Hidden Content
    3A(HD) PS
    2010/05/06
    تهران
    126
    2

سلام
    من یه تجربه خیلی کوتاه در زمینه ساخت این دستگاه دارم.
    در مورد چیزهایی هم که این دستگاه لازم داره این هست که یه مدار رطوبت سنج ، یک مدار ایجاد کننده رطوبت ، سنسور تشخیص دما و سون سگمنت یا LCD برای نمایش تعداد روز های گذشته شده از زمان قرارگرفتن تخم ها در دستگاه و یک مدار که حول یک محور بچرخه.
    در مورد رطوبت سنج شما میتونید از سنسور LM35 استفاده کنید و پایداری نسبتا خوبی داره وارزان قیمت هست اگر هم از این سنسور دقیق تر بخوای باید از یه سنسور استفاده کنی که نسبت به دامنه حساس نباشه (حذف نویز)تو انجمن سرچ کن پیدا می کنی.
    در مورد رطوبت سنج پیشنهاد من این هست که از مدارات آماده استفاده کنی ارزونتر از اون چیزی که خودت بخوای یسازی در می آید.
    ایجاد رطوبت رو می تونی با هیتر ایجاد کنی که تو واتاژ مختلف هست.
    سون سگمنت یا LCD تو این جور مدارات عرف این هست که از سون سگمنت استفاده کنی اما اگه می خوای فانتزی باشه LCD مسلما بهتر هست.
    یه فن هم که باید بزاری که اگه دما بیشتر از دما تعین شده برای اون تخم(مرغ،شتر مرغ و...)بود بیشتر شد کنترل داشته باشی این فن مهمترین بخش کار هست اگه درست کار نکنه تخم ها فلج میشن :biggrin: و همچنین اگر هم کمتر شد باید هیتر به کار بیفته .
    برای مدار گردون هم میتونی از موتور های گیربکس دار استفاده کنی که با سرعت کم کار کنه تا سر نطفه ها گیج نره
    در آخر هم اگه می خوای بی نقص ترین دستگاه جوجه کشی رو بسازی باید از یه مدار برق اضطراری هم استفاده کنی این تمام تئوری هاش بود حالا ببینیم چه میکنی.

آیه: "فرشتگان و ارواح در یک روز به او (مذکر) صعود کردند که این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!
    در بیرون یک میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5
    ∆t زمانی است که برای متحرک معادل گذر ایستگاهی است.و V سرعتی است که به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.
    ∆t0 زمانی است که برای فرشتگان می گذرد.سرعت نور در خلا 299792.458 کیلومتر بر ثانیه است.
    از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب کنیم:v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5 که این عدد برابر است با v = 299792.4579999
    2011/09/08
    107
    42

سلام دوست عزيز.من سازنده ي دستگاه جوجه کشي هستم.علي آقا تقريبا به همه ي نکات اشاره کردن.اگر سوال ديگه اي داشتي بپرس تا راهنماييت کنم
    به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است
    2009/10/13
    1,434
    121
    B2

نقل قول نوشته اصلی توسط majidrt27
    سلام دوست عزيز.من سازنده ي دستگاه جوجه کشي هستم.علي آقا تقريبا به همه ي نکات اشاره کردن.اگر سوال ديگه اي داشتي بپرس تا راهنماييت کنم
    با اجازه من چن تا سوال دارم
    براي رطوبت چي كار كردي ؟سنسور؟ رطوبت ساز؟
    براي تهويه چيكار كردي؟
    2008/03/13
    766
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI.MADAN
    سلام
    در مورد رطوبت سنج شما میتونید از سنسور LM35 استفاده کنید
    اصلاح میکنم ، lm35 سنسور دما ، از نوع آنالوگ هست
    2010/05/06
    تهران
    126
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط aryanaar
    اصلاح میکنم ، lm35 سنسور دما ، از نوع آنالوگ هست
    ممنون اشتباه لپی بود :mrgreen:
    آیه: "فرشتگان و ارواح در یک روز به او (مذکر) صعود کردند که این معادل پنجاه هزار سال برای انسان است"!
    در بیرون یک میدان گرانشی زمان اینگونه است: ∆t= ∆t0/ (1-v^2/c^2) ^0.5
    ∆t زمانی است که برای متحرک معادل گذر ایستگاهی است.و V سرعتی است که به شاهد ایستگاهی نسبت داده می شود.
    ∆t0 زمانی است که برای فرشتگان می گذرد.سرعت نور در خلا 299792.458 کیلومتر بر ثانیه است.
    از معادله ی بالا می توانیم آن سرعت ناشناخته را حساب کنیم:v =c (1-(1^2/(50000*12*27.321661)^2))^0.5 که این عدد برابر است با v = 299792.4579999
    2011/09/08
    107
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط B2
    با اجازه من چن تا سوال دارم
    براي رطوبت چي كار كردي ؟سنسور؟ رطوبت ساز؟
    براي تهويه چيكار كردي؟
    براي رطوبت اولش که کار خيلي گسترده نبود اومدم يک ظرف آب گذاشتم تو دستگاه زير هيتر که فن وقتي باد ميزد مي خورد به آب و رطوبت تامين مي شد. بعد که کار صنعتي شد از سنسور sht11 استفاده کردم که هم دما هست و هم رطوبت .رطوبت ساز هم دستگاه بخور خيلي خوبه البته بايد دستگاه بيرون باشه و با يک لوله بخار داخل دستگاه بره.البته بهترين راه براي توليد رطوبت استفاده از بخار سرد هست که بايد با پيزو بسازيش.
    در تهويه هم مهم ترين بخش سوراخ هاي هوايي هست که ايجاد مي کني
    به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است
صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 69