اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

STK412-030 یا دارلینگتون؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

STK412-030 یا دارلینگتون؟

سلام دوستان
    من برای تقویت ساب از یک مدار با آیسی STK412-030 استفاده میکنم ، نمیدونم دیروز چی شد وقتی روشنش کردم پلپ ناجوری زد و یک بلندگو رو نابود کرد حالا 56 ولت تغذیه مستقیم میره به کانال چپ اما کانال راست کاملا سالمه و کار میکنه!!!! به نظرتون همینطور ازش استفاده کنم؟؟ من یک کانال لازم دارم. به جاش از آمپلی فایر دارلینگتون 150 واتی استفاده کنم ؟ کیفیتش به این میرسه؟ برای ساب(فرکانس 20 هرتز به بالا هم پوشش میده؟)

پاسخ : STK412-030 یا دارلینگتون؟

میشه از طرف سالمش استفاده کرد.چون مدار دو طرف کاملآ مجزاست. من خودم 10سال دارم از یه طرفش استفاده میکنم.

راجع به دارلینگتونیه من نظری نمیدم. شرمنده.( خاطره ی خوشی ندارم. اما مدار ساده و خوییه).

دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

این دارلینگتون با تغذیه دوبل 39(112VDC) کار میکنه؟ نمیسوزه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
        میشه از طرف سالمش استفاده کرد.چون مدار دو طرف کاملآ مجزاست. من خودم 10سال دارم از یه طرفش استفاده میکنم.

راجع به دارلینگتونیه من نظری نمیدم. شرمنده.( خاطره ی خوشی ندارم. اما مدار ساده و خوییه).
        راستی چرا نصف ولتاژ تغذیه رو میده به کانال سمت چپ؟ وقتی میسوزه اینطوری میشه؟ هر کانال از نصف ولتاژ تغذیه استفاده میکنه؟!!

دیدگاه

سلام
          تغذیه خیای خوب برای دارلینگتون دوبل 45 ولته! فکر کنم با دوبل 56 زیاد داغ کنه! البته اگه زیر بار همون 56 ولت بمونه!

دلیل انتقال تغذیه به خروجی اتصال کوتاه شدن ترانزیستورهای طبقه آخر همون کاناله! پیشنهاد میکنم قطعات بایاس کانال سوخته رو از رو برد دربیاری.

دیدگاه

اینطورکه معلومه یکه از ترانزیستور های خروجی اتصال کوتاه شده اگه بتونین قاب پلاستیکی رویی آی سی رو سالم در بیارین شاید بتونین یه جوری آی سی رو تعمیر کنین
            این یه نمونه از داخل یه stk

اینم دیتا شیت آی سی شما
            http://audiolabga.com/pdf/STK412-030.pdf
            ببینین کدوم پین خروجی آی سی تون اتصال به تغذیه شده ترانزیستور متصل به اون پین رو با یه ترانزیستور مناسب عوض کنین خوبی آی سی شما هم اینه که استریو هست و میتونین اگه مقاومتی هم خراب بود با توجه به کانال سالم مقدار اونو پیدا کنین
            اگه هم از مراحل کارتون برای دوستان عکس بذارین منبع بسیار خوبی برای شروع تعمیر اینجور آی سی ها ایجاد کردین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X