اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره property node در graph

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره property node در graph

با سلام.

دوستان که در این رابطه اطلاعات دارند لطفا یه مقدار توضیح بدند .

با این active X scale و active Y scale از property node چکار میشه کرد ؟

من مشکلم اینه ....

اگه چيزي بلديم به بقيه هم ياد بديم ....

پاسخ : سوال درباره property node در graph

اگه بگی دقیقا چی کار میخوای انجام بدی منظور با نمودار و نوع نموداری که می خوای رسم کنی بهتر می تونم بهت کمک کنم
    در کل گره های خصوصیات توی لب ویو رو باید بهش کمی ور رفت تا دستت بیاد چه جورین! میفهمی که :mrgreen:

دیدگاه

با سلام.
      دوست عزیز من یه سیگنال رو به یه کارت USB DAQ ارسال می کنم و خروجیش رو میخوام نشون بدم .

مثلا یه موج مربعی که با میکرو تولید میشه .

خروجی بلوک analog to digital بلوک DAQ هم یه کلاستر هستش که به وسیله Un boundle تفکیکش کردم .

حالا وقتی فرکانس شکل موج تولید شده رو میبرم بالا خروجیم میشه این :

و نمی دونم باید چکارش کنم .
      در ضمن باید بتونم فرکانس موج ورودیم رو اندازه بگیرم ....

بلوک برنامه ام .

ممنونم .

دیدگاه

به سوال اولیت که توی پیام خصوصی در خواست منبع کرده بودی به صراحت باید بهت بگم توی پنج تا کتابی که من تا الان در مورد دیدم یا خوندم (البته فارسیاش) در مورد گره های خصوصیت و این جور ریزه کاریهایی که روی شکل موج باید انجام داد چیز خاصی ندیدم پس منابع فارسی رو بی خیال شو. منابع انگلیسی هم هست که تا وقتی راهنمای خود برنامه هست که دیگه اونا رو بی خیال!
        من فکر کنم اگه کتابی پیدا کنی در مورد پردازش سیگنال هان یادم اومد یکی هست نویسندشم آقای ثابت قدم مدرس نرم افزارهای لب ویو و متلب و ای وی آرو و... اگه گیرت بیاد فکر کنم به کارت بیاد
        در مورد این شکل موج پایینی میخوای چه کارش کنی؟؟
        جداشون کنی؟
        فرکانسو تغییر بدی؟
        تویه گراف همزمان ولی جدا نشون بدی؟
        که هر کدوم راه چاره خودشو داره!
        این تا اینجا

دیدگاه

دستت درد نکنه .

من یه سیگنال رو به ورودی کارت DAQ میدم .
          تا یه حدی از فرکانس ورودی مشکلی نیست . سیگنال تبدیل به کد میشه بعد کد از طریق پورت کام فرستاده میشه و این طرف توی نرم افزار به صورت عدد تو خروجی Analog to Digital نشون داده میشه .

که اون عدد و بدی به چارت متناسب با زمان نشونش میده .

حالا اگه فرکانس شکل موج اعمال شده به A/D بره بالاتر سرعت تغییرات توی نرم افزار هم زیاد میشه و خلاصه خروجی میشه این :

حالا این خروجی تو گراف .
          تو سایت http://forums.ni.com رفتم یه بنده خدایی گفت از چارت استفاده کنی بهتره .

من میخوام عملکرد Time/div اسیلوسکوپ رو توی نرم افزار اجرا کنم .

این برنامه هم نگاه کن لطفا ...

decibel.ni.com/content/docs/DOC-17708

این و استقاده کردم ...

جالب اینجاست Range رو تغییر دادم شکل موج تغییری نکرد .

نمیدونم والا..

دیدگاه

اولا من تا الان کارم به DAQ ها نیفتاده ولی خوشبختانه مشکل شما ربطی به سخت افزار نداره
            دوما اینجور پیشنهاد ها مثل تغییر نوع نمایش دهنده ها گاهی جواب میده گاهی نمی ده البته به شرطی که قبل از اتصال سیم به نمایش دهنده یه سری اصول رو قبلش رعابت کنی مثل درآوردن اطلاعات از حالت باندل وایجاد تاخیر در سیگنال و گاهی هم تغییر رنج روی محور ها می تونه راهگشا باشه(در آوردن نمودار از حالت مقیاس بندی اتوماتیک) اینو برا اونجا گفتم که می گی رنج رو تغییر دادی ولی شکل موج تغییر نکرده چون احتمالا قبلش نمودار رو از حالت Auto scalling خارج نکردی.
            اون برنامه رو هم که با رندوم میاد یه نمودار می کشه و از حافظه و نمودار که به دست میاره میاد اونواز عددی که از کار بر می گیره کم می کنه و با این کار رنج نمودار و فرکانس اونو تغییر میده رو هم دیدم ایده خوبیه شمام میتونی ازش استفاده کنی
            ولی می گم برای استفاده از این جور کارا باید شکل موجتو کامل بشناسین مثلا نیای یه شکل موج دومتغیره رو بدی به یه نموداری که یه بشکل و بر حسب زمان رسم می کنه چون اینجوری اتوماتیک نرم افزار یا سیم و نقطه چینش می کنه یا خودت میای با استفاده از چند تا conversion به زور موج و میخورونی به برنامه که اینجوری برنامه اجرا میشه ولی نتیجه اشتباس دیگه! تشخیصشم دشواره
            حالا شما همون راهو برو من خودم رفتم بدک نبود اگه جواب نداد یا اینکه قبلا رفتی بگو تا یه فکر دیگه بکنیم

دیدگاه

دستت درد نکنه داداش (پلنگ ایرانی ). :job:

این راهو ؟

decibel.ni.com/content/docs/DOC-17708

منظورت چیه " می گم برای استفاده از این جور کارا باید شکل موجتو کامل بشناسین مثلا نیای یه شکل موج دومتغیره رو بدی به یه نموداری که یه شکل و بر حسب زمان رسم می کنه "

خب فرضا این برنامه بخواد کار کنه میخواد عملکرد که اسیلوسکوپ و داشته باشه دیگه ..

راستی این و نگاه کن ...

http://www.hlcgroup.ir/download.html

صاحب سایت از اعضای ECA بوده الان نیستش .

دیدگاه

این مسائل همون پردازش سیگناله که یه کتابم براش معرقی کردم و کار باهاشون میگم یکم ازحد لیسانس فراتره

یه چیز الان به ذهنم رسید ولی اول این سوال و جواب بده

که چقدر کار با حلقه هارو بلدی مثل case str
                چون اونجوری که من و شما می دونیم اسیلوسکوپ باید با فرکانسهای مختلف کار کنه که این تغییر فرکانس باعث خراب شدن شکل موج در حوزه زمان میشه
                برااینکه بتونی باهر فرکانسی شکل موجو ببینی باید شرط براش بزاری
                حالا اینو داشته باش تافردا خودت یه کم رو حرفم فکر کن ببین شدنیه یانه
                یه روش دیگم داره حالا اگه این جواب نداد اونو بهت میگم تست کن

دیدگاه

تا یه حدودی با لب ویو کار کردم .
                  کتاب مثلث نارنجی هم یه دور خوندم .(البته به جز دو سه فصل )
                  فیلم آموزش لب ویو هم نگاه کردم....

متوجه منظورت میشم .
                  این Usb DAQ v2.0 که من گرفتم یه میکرو مگا 32 روشه که خیلی زور بزنه میتونه 15KHz فرکانس و با دقت درس حسابی نمونه گیری کنه .
                  حالا محدوده هام رو بذارم زیر 1kHz,1-3 kHz و.... فرقی داره به نظرت ؟

گراف هم بخوام استفاده کنم یه بلوک bundle میذارن سر راهش که X0 و delta x رو تغییر بده .

اون کارم کردم. منتهی گراف یه آرایه لازم داره واسه نشون دادن .

دست درد نکنه .

دیدگاه

ساده ترین راهش اینه که بلوک DAQ رو توی یه حلقه for بذارم و یه ثابت عددی بهش بدم . مثلا 100

100 بار دیتا رو از DAQ بگیرم و یه آرایه درست کنم .

بعد این آرایه رو بدم به یه گراف و توی یه حلقه While دیگه هر رقم میخوام شکل موج و کشش بدم یا جمعش کنم ...

http://up98.org/upload/server1/02/g/87lixxcr0oksyandbw9.jpg

دیدگاه

این روش شاید شدنی باشه ولی به نظر من چند تا اشکال می تونه داشته باشه البته به نظر من
                      اول اینکه انیجوری هی باید مثل اسیلوسکوپ های آنالوگ اونقدر کلید dial رو تغییر بدی که شکل موجو بشه رو صفحه دید که کار با این برنامه رو سخت می کنه
                      دوما که اگه خواستی دوتا شکل موج و برحسب هم دیگه ببینی اون موقع چی! الان فقط تک کانال کار می کنه!
                      سوما البته به نظر من گذاشتن گراف یاچارت داخل حلقه تکرار کار اشتباهیه! چون مقادیر قبلی که برنامه به خودش گرفته میاد توی دیواره حلقه می مونه و بعد روی شکل موج بعدی که داره وارد حلقه میشه اثر میذاره! شایدم نذاره! تا اونجا که من یادمه و چند تا برنامه ای که نوشتم خیلی فرقشه که گراف و بذاری داخل حلق یا بیرونش! میتونی حلقه رو دور کل برنامت بذاری و کلبد استپ هم همون استپ اسیلوسکوپ!
                      چهارم اینکه مگه نمی خوای دیجیتال کار کنی!آ‌خب اینکه نظارت کاربرو نیاز داره !آ‌اینو چی می گی!
                      پس کارت به نظر من یکم سخته اگه بخوای تمام این جوانب رو لحاظ کنی !
                      مگر نه همون طور که گفتی یکی از روش هارو که نوشتی ساده ترینه! توهمین هم موندی! اما ناامید نشو! خودم یادمه برنامه هایی که بچه ها با متلب به سختی می تونستن بنویسنو با لب ویو به راحتی حل کردم البته اینم بگم که به راحتی منظورم بعد که نوشتم فهمیدم راحت میشده بنویسی! ولی خدا میدونه چقدر روش کار کردم
                      شمام باید بیشتر از اینا رو برنامت کارکنی
                      به نظر من راهنمای لب وبو تکرار می کنم راهنمای لب ویو بهترین استاده! فقط کافیه یکم وقت بذاری
                      به نظرم اگه شبی نیم ساعت رو برنامت کار کنی تا یه ماه دیگه یه برنامه توپ بنویسی انشاالله :job: :job: :job:

دیدگاه

ممنون دوست خوبم .
                        میتونم فرکانس این شکل موج رو هم اندازه بگیرم ؟
                        بلوک خاصی هست ؟
                        :biggrin:

دیدگاه

چرا هست ولی متاسفانه من لب ویوم یکم خرابه باید صبر کنی دارم نسخه جدیدشو دان می کنم می بینم بهت می گم

ولی هرچی باشه توی این مسیر باید دنبالش بگردی البته بازم بگم باید بنا به نوع شکل موج و کارایی که می خوای روش انجام بدی بلوکش متفاوته
                          signal processing/waveform measurments

دیدگاه

تو کتاب برنامه نویسی با لب ویو نوشته سید مجتبی داشخانه صفحات 200 تا 206 در مورد گره خصوصیت وضیح داده شده که مثال صفحه 205 اون بدرد شما میخوره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X