اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری ولتاژ ac سه فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری ولتاژ ac سه فاز

سلام
    میخام ولتاژ سه فاز ac همون برق شهر رو اندازه گیری کنم و شنیدم که یکی از شرکت ها با ct های که در پکیجشون قرار دادن تونسته ولتاژ رو اندازه گیری کنن .

کسی میدونه با ct چطوری میشه ولتاژ برق رو اندازه گرفت ؟؟
    ویا یه روش که بدون تماس به سیم برق باشه؟؟
    یا با تماس ولی دقیق اخه یه نمونه ساختم توی تولید انبوه هر مدار یه ولتاژ متفاوت اندازه میگرفت که ناچار شدم برنامه کالیبره اضاف کردم!!!
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

پاسخ : اندازه گیری ولتاژ ac سه فاز

نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
    سلام
    میخام ولتاژ سه فاز ac همون برق شهر رو اندازه گیری کنم و شنیدم که یکی از شرکت ها با ct های که در پکیجشون قرار دادن تونسته ولتاژ رو اندازه گیری کنن .

کسی میدونه با ct چطوری میشه ولتاژ برق رو اندازه گرفت ؟؟
    ویا یه روش که بدون تماس به سیم برق باشه؟؟
    یا با تماس ولی دقیق اخه یه نمونه ساختم توی تولید انبوه هر مدار یه ولتاژ متفاوت اندازه میگرفت که ناچار شدم برنامه کالیبره اضاف کردم!!!
    فکر کنم یه اشتباهی تو بیان pt بجای ct شده بدون تماس نمیشه ولتاژ رو اندازه گرفت ولی با استفاده از ترانس میشه بصورت ایزوله اینکار رو انجام داد تو تاسیسات برقی به این ترانس pt میگن از یه ترانی ساده کوچولو تو ولتاژ پایین میتونه باشه تا اشکال غول پیکر برای ولتاژ های چند صد کیلو ولتی

دیدگاه

همانطور که دوست قبلی گفتند مظور شما PT می باشد CT= current transformer
      دوست گرامی ولتاژ را برای چه دستگاهی می خواهید اندازه بگیرید ؟ ایزولاسیون تا چه اندازه برایتان مهم است ?
      اگر برای وسایلی مانند محافظ یخچال باشد با همان تقسیم مقاومتی (البته با مقاومت تلرانس پایین ) می توان ولتاژ را اندازه بگیرید .
      لطفا نقشه قسمت اندازه گیری را در سایت قرار دهید تا بهتر راهنمایی شوید .

دیدگاه

نه من منظورم همون ct هست
        والا من ندیدم و فقط شنیدم که یه دستگاه که هم کار کنترل جریان رو انجام میده و هم ولتاژ که بدون اتصال R S T به مدار ولی با گذروندن از ct ها نشون میده!!!!

خب مهدی جان من اگه نقشه داشتم چه نیازی بود توی سایت بزارم؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
          منظورم نقل قول بالای خودتان بود که گفتید دقیق کارنمی کند که اگر با تقسیم مقاومت بوده احتمالا تلرانس مقاومت های تقسیم ولتاژ پایین بود و طبیعی بوده که در هرنمونه تفاوت اندازه گیر داشته اید و جهت رهایی از کالیبره کردن (در صورت تیراژ بالا ) استفاده از مقاومت تلرانس پایین می باشد . ضمنا هر دستگاه اندازه گیری حتی معروف ترین برند های صنعتی معمولا هر سال کالیبره می شوند .
          در مورد استفاده از CT امکان اندازه گیری ولتاژ وجود ندارد چون تغییرات ولتاژ در CT پدیدار نمی شود در مولتی متر معروف زیر و دیگر مولتی متر های تابلویی CT وجود دارد اما صرفا برای اندازه گیری جریان می باشند .
          در زیر نقشه قسمت اندازه گیری یک مولتی متر (ولتاژ ، جریان ، فرکانس و ....) از یک شرکت خوش نام را برایتان بررسی و کشیده ام که خروجی آن مستقیما به ADC ATMEGA وصل شده یک نقشه عملی که امیدوارم مشکلتان حل شود ضمنا احتمالا این شرکت برای هر دستگاه عملیات کالیبراسیون را انجام داده که این کار از هر نظر معقول تر می باشد.
          http://www.4shared.com/photo/9v6YsPgb/Voltage_measuring.html

دیدگاه

سلام
            اگر بار ثابت باشه اونوقت با ct میشه هم جریان و هم ولتاژ را اندازه گرفت : v=zi

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی صفر جوکار
              منظورم نقل قول بالای خودتان بود که گفتید دقیق کارنمی کند که اگر با تقسیم مقاومت بوده احتمالا تلرانس مقاومت های تقسیم ولتاژ پایین بود و طبیعی بوده که در هرنمونه تفاوت اندازه گیر داشته اید و جهت رهایی از کالیبره کردن (در صورت تیراژ بالا ) استفاده از مقاومت تلرانس پایین می باشد . ضمنا هر دستگاه اندازه گیری حتی معروف ترین برند های صنعتی معمولا هر سال کالیبره می شوند .
              در مورد استفاده از CT امکان اندازه گیری ولتاژ وجود ندارد چون تغییرات ولتاژ در CT پدیدار نمی شود در مولتی متر معروف زیر و دیگر مولتی متر های تابلویی CT وجود دارد اما صرفا برای اندازه گیری جریان می باشند .
              در زیر نقشه قسمت اندازه گیری یک مولتی متر (ولتاژ ، جریان ، فرکانس و ....) از یک شرکت خوش نام را برایتان بررسی و کشیده ام که خروجی آن مستقیما به ADC ATMEGA وصل شده یک نقشه عملی که امیدوارم مشکلتان حل شود ضمنا احتمالا این شرکت برای هر دستگاه عملیات کالیبراسیون را انجام داده که این کار از هر نظر معقول تر می باشد.
              http://www.4shared.com/photo/9v6YsPgb/Voltage_measuring.html
              با سلام میشه این نقشه را در جای دیگه قرار بدید این فیلتره ممنون

دیدگاه

مدار ساده ای با 2 مقاومت می باشد فایل را به عکس تبدیل کردم روش قرار دادن فایل را در سرور تالار نمی دانم اگر شما گاهی دارید روش را شرح دهید . با سپاس

دیدگاه

متاسفانه سرور سایت در اختیار ما نیست پس یه جایه دیگه اپ کن لینک بده!!

دیدگاه

سلام آقا مهدی فایلی که گذاشتی فکر کنم لینکش مشکل داره امکانش هست باز بزارید ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X