ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2007/04/20
    كره زمين
    1,409
    74

اندازه گیری ولتاژ ac سه فاز

سلام
    میخام ولتاژ سه فاز ac همون برق شهر رو اندازه گیری کنم و شنیدم که یکی از شرکت ها با ct های که در پکیجشون قرار دادن تونسته ولتاژ رو اندازه گیری کنن .

کسی میدونه با ct چطوری میشه ولتاژ برق رو اندازه گرفت ؟؟
    ویا یه روش که بدون تماس به سیم برق باشه؟؟
    یا با تماس ولی دقیق اخه یه نمونه ساختم توی تولید انبوه هر مدار یه ولتاژ متفاوت اندازه میگرفت که ناچار شدم برنامه کالیبره اضاف کردم!!!
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/05/02
    1,757
    98

پاسخ : اندازه گیری ولتاژ ac سه فاز

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
    سلام
    میخام ولتاژ سه فاز ac همون برق شهر رو اندازه گیری کنم و شنیدم که یکی از شرکت ها با ct های که در پکیجشون قرار دادن تونسته ولتاژ رو اندازه گیری کنن .

کسی میدونه با ct چطوری میشه ولتاژ برق رو اندازه گرفت ؟؟
    ویا یه روش که بدون تماس به سیم برق باشه؟؟
    یا با تماس ولی دقیق اخه یه نمونه ساختم توی تولید انبوه هر مدار یه ولتاژ متفاوت اندازه میگرفت که ناچار شدم برنامه کالیبره اضاف کردم!!!
    فکر کنم یه اشتباهی تو بیان pt بجای ct شده بدون تماس نمیشه ولتاژ رو اندازه گرفت ولی با استفاده از ترانس میشه بصورت ایزوله اینکار رو انجام داد تو تاسیسات برقی به این ترانس pt میگن از یه ترانی ساده کوچولو تو ولتاژ پایین میتونه باشه تا اشکال غول پیکر برای ولتاژ های چند صد کیلو ولتی
    2006/02/09
    154
    3

همانطور كه دوست قبلي گفتند مظور شما PT مي باشد CT= current transformer
    دوست گرامي ولتاژ را براي چه دستگاهي مي خواهيد اندازه بگيريد ؟ ايزولاسيون تا چه اندازه برايتان مهم است ?
    اگر براي وسايلي مانند محافظ يخچال باشد با همان تقسيم مقاومتي (البته با مقاومت تلرانس پايين ) مي توان ولتاژ را اندازه بگيريد .
    لطفا نقشه قسمت اندازه گيري را در سايت قرار دهيد تا بهتر راهنمايي شويد .
    2007/04/20
    كره زمين
    1,409
    74

نه من منظورم همون ct هست
    والا من ندیدم و فقط شنیدم که یه دستگاه که هم کار کنترل جریان رو انجام میده و هم ولتاژ که بدون اتصال R S T به مدار ولی با گذروندن از ct ها نشون میده!!!!

خب مهدی جان من اگه نقشه داشتم چه نیازی بود توی سایت بزارم؟؟؟

2006/02/09
    154
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
    منظورم نقل قول بالاي خودتان بود كه گفتيد دقيق كارنمي كند كه اگر با تقسيم مقاومت بوده احتمالا تلرانس مقاومت هاي تقسيم ولتاژ پايين بود و طبيعي بوده كه در هرنمونه تفاوت اندازه گير داشته ايد و جهت رهايي از كاليبره كردن (در صورت تيراژ بالا ) استفاده از مقاومت تلرانس پايين مي باشد . ضمنا هر دستگاه اندازه گيري حتي معروف ترين برند هاي صنعتي معمولا هر سال كاليبره مي شوند .
    در مورد استفاده از CT امكان اندازه گيري ولتاژ وجود ندارد چون تغييرات ولتاژ در CT پديدار نمي شود در مولتي متر معروف زير و ديگر مولتي متر هاي تابلويي CT وجود دارد اما صرفا براي اندازه گيري جريان مي باشند .
    در زير نقشه قسمت اندازه گيري يك مولتي متر (ولتاژ ، جريان ، فركانس و ....) از يك شركت خوش نام را برايتان بررسي و كشيده ام كه خروجي آن مستقيما به ADC ATMEGA وصل شده يك نقشه عملي كه اميدوارم مشكلتان حل شود ضمنا احتمالا اين شركت براي هر دستگاه عمليات كاليبراسيون را انجام داده كه اين كار از هر نظر معقول تر مي باشد.

2010/08/19
    63
    1

سلام
    اگر بار ثابت باشه اونوقت با ct میشه هم جریان و هم ولتاژ را اندازه گرفت : v=zi
    2007/11/25
    1,142
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي صفر جوكار
    منظورم نقل قول بالاي خودتان بود كه گفتيد دقيق كارنمي كند كه اگر با تقسيم مقاومت بوده احتمالا تلرانس مقاومت هاي تقسيم ولتاژ پايين بود و طبيعي بوده كه در هرنمونه تفاوت اندازه گير داشته ايد و جهت رهايي از كاليبره كردن (در صورت تيراژ بالا ) استفاده از مقاومت تلرانس پايين مي باشد . ضمنا هر دستگاه اندازه گيري حتي معروف ترين برند هاي صنعتي معمولا هر سال كاليبره مي شوند .
    در مورد استفاده از CT امكان اندازه گيري ولتاژ وجود ندارد چون تغييرات ولتاژ در CT پديدار نمي شود در مولتي متر معروف زير و ديگر مولتي متر هاي تابلويي CT وجود دارد اما صرفا براي اندازه گيري جريان مي باشند .
    در زير نقشه قسمت اندازه گيري يك مولتي متر (ولتاژ ، جريان ، فركانس و ....) از يك شركت خوش نام را برايتان بررسي و كشيده ام كه خروجي آن مستقيما به ADC ATMEGA وصل شده يك نقشه عملي كه اميدوارم مشكلتان حل شود ضمنا احتمالا اين شركت براي هر دستگاه عمليات كاليبراسيون را انجام داده كه اين كار از هر نظر معقول تر مي باشد.

با سلام میشه این نقشه را در جای دیگه قرار بدید این فیلتره ممنون
    2006/02/09
    154
    3

مدار ساده اي با 2 مقاومت مي باشد فايل را به عكس تبديل كردم روش قرار دادن فايل را در سرور تالار نمي دانم اگر شما گاهي داريد روش را شرح دهيد . با سپاس
    2007/04/20
    كره زمين
    1,409
    74

متاسفانه سرور سایت در اختیار ما نیست پس یه جایه دیگه اپ کن لینک بده!!

2017/07/26
    1
    0

سلام آقا مهدی فایلی که گذاشتی فکر کنم لینکش مشکل داره امکانش هست باز بزارید ؟
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10