اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرعت ارسال کم اطلاعات در labview نسبت به هایپرترمینال؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرعت ارسال کم اطلاعات در labview نسبت به هایپرترمینال؟

سلام
    یه موضوعی که خیلی دارم باهاش کلنجار میریم سرعت دریافت اطلاعات بسیار کم تو لب ویو هست! من یه کلمه مثل HI رو توسط میکرو با سرعت 20 هرتز ( 20 بار در ثانیه دستور با print ارسال میشه ) ولی تنها 5 بار کلمه HIنمایش داده میشه و این حداکثر سرعتیه که داده ها دریافت میشه! این قضیه در تمام باد ریت ها نیز به همین صورت است.
    اما در هایپر ترمینال این مثال تا 100 هرتز نیز جواب میده!

برنامه لب ویو یا یه حلقه while نوشته شده ! سوال اینجاست که ایا این مشکل از لب ویو هست؟ یا نکته داره که من توجه نکردم؟

پاسخ : سرعت ارسال کم اطلاعات در labview نسبت به هایپرترمینال؟

منم همین مشکل رو داشتم!
    وقتی هم ارسال و هم دریافت داشتم، اینجوری با تأخیر کار می کرد، ولی وقتی فقط یکیشون بود، درست کار رو انجام میدادند.

دیدگاه

یکم تاخیر به برنامتون بدید احتمالا درست میشه
      البته شکل برنامه رو ببینم شاید بهتر نظر بدم

دیدگاه

من با سرعت 1MBps دریفت داشتم با لب ویو بنظرم برنامتون مشکل داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          من با سرعت 1MBps دریفت داشتم با لب ویو بنظرم برنامتون مشکل داره
          ّبرنامه من که از بنیانش مشکل داشت
          حلش کردم و مثل فرفره داره کار می کنه

دیدگاه

با سلام

من تو این پست تجربه خودم از پورت سریال رو قرار میدم انشاالله به کارتون بیاد
            اگه اشتباهی تو کارم بود حتما بگید تا از اطلاعات دوستان بهره ببرم.

برای یک ارتباط سریال خوب و بدون دردسر باید یه پروتکل برای ارسال دریافت های داشته باشید .
            می تونید از هر پروتکلی که برای شما راحت تره استفاده کنید حتی می تونید این پروتکل رو خودتون بسازید .
            من پیشنهاد می کنم از مدباس برای این کار استفاده کنید.
            اما فراموش نکنید که باید حتما اول و اخر ارسال خود رو مشخص کنید تا بتونید اطلاعات رو بدون دردسر و با سرعت بالا دریافت کنید
            اگه خواستید از یه پروتکل راحت تر استفاده کنید می تونید از جدول اسکی بهره ببرید .http://www.asciitable.com/

اما برای ارسال و دریافت سعی کنید از یه ارتباط دوطرفه استفاده کنید به این صورت که لب ویو رو مستر در نظر بگیرید و میکرو را اسلیو .این طور نباشه که هر کدوم برای خودشون کار کنند و هر وقت که میکرو خواست ارسال اطلاعات داشته باشه . تو ارسال دو طرفه شما هر زمان که بخواهید اطلاعات از میکرو خونده میشه به این صورت که مثلا شما می خواهید دمای کوره شماره 1 رو بخونید.باید ابتدا از طریق لب ویو پیغامی رو به میکرو ارسال کنید تا دمای کوره شماره یک رو به شما بفرستد. تن ها مشکل این نو ارسال کاهش سرعت هستش

عکس زیر عکس بلوک دیاگرام یه برنامه تستر هستش که به خوبی کار میکنه و توش از ارتباط سریال استفاده شده
            تو این برنامه در یافت سریال از ارسال کلا جدا هستش و هر کدوم تو وایل جدا قرار داره

تو این برنامه من از 4 تا وایل تو یه وایل بزرگ استفاده کردم تو بیرون وایل بزرگ که زرد رنگ هستش پورت سریالمو کانفیگ کردم و به متغیر هام مقدار اولیه اختصاص دادم

تو وایل شماره 1 من دریافت سریالمو دارم

تو وایل شماره 2 یه event هستش که برای دکمه ها و منو ها در نظر گرفتم . این وایل برای ارسال دیتا هم استفاده میشه به طوری که شستی استارت من به یه event وصل هستش و هر زمان شستی زده بشه پیغام شروع تست به میکرو ارسال میشه

تو وایل 3 و 4 هم کارهایی مثل نمایش و محاسبات رو انجام میدم

تو وایل شماره 1 من دیتای دریافتیمو بعد از دیکد کردن داخل یه بافر میریزم و این دیتا تو وایل 3 و 4 مورد استفاده قرار میگیره

تنها مشکل این نوع پیکربندی زمان های تاخیر تو هر وایل هتش که با کمی دقت میشه اونو برطرف کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X