ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2012/02/28
    33
    0

کدوم هدر بورد فروشگاه رو بخرم؟

دوستان عزیزی که به صورت حرفه ای دارن با ARM کارمیکنن یه سوالی از محضرشون داشتم:

اگه قرار باشه با ARM تازه شروع به کار کنید و دنبال یادگیریش باشین سراغ کدوم شرکت و کدوم مدلش میرین؟؟

فرض بفرماییدمیخوام تازه شروع به کار و یادگیری کنم.

لطفا از لحاظ وجود منبع یادگیری ،قیمت و صنعتی تر بودن بگین.

به عنوان مثال از هدر بوردای فروشگاه کدوم بهتره (AT91SAM7X256 ) یا (LPC1768 Cortex-M3) یا (LPC2368) ؟؟
    لطفا در صورت امکان زودتر تو انتخابم کمکم کنید میخوام یکی از اینا رو بخرم اما نمیدونم کدومش بهتره؟؟

با تشکر فراوان
    2008/02/28
    تبريز
    280
    11

پاسخ : کدوم هدر بورد فروشگاه رو بخرم؟

هر کدوم مزايا و معايب خاص خودشون رو دارن ولي من به شخصه LPC1768 رو ترجيح ميدم . درسته قيمتش نسبت به AT91SAM7X256 بيشتره ولي قابليت هاي به مراتب بيشتري هم داره . اگه بتونين يه برد آموزشي DevBoard1768 تهيه کنين خيلي سريع تر هم ميتونين پيشرفت کنين .
    2007/04/20
    كره زمين
    1,409
    91

فقط 1768
    من اول با x256 شروع کردم حالم از ارم بهم خورد بعد رفتم سراغ 1768 کلی حال کردم!!
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    Hidden Content
    2012/02/14
    1,185
    81

منظورتون از برد آموزشي DevBoard1768 همون NXP LPC1768 CortexM3 هستش؟
    2008/02/28
    تبريز
    280
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد م
    منظورتون از برد آموزشي DevBoard1768 همون NXP LPC1768 CortexM3 هستش؟
    بله برد آموزشي lpc1768 که تو فروشگاه سايت موجوده.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/02/28
    33
    0

ممنونم از محبت همه ی دوستان گلم.

بله انتظار داشتم همین جواب رو بهم بدین. چیزی که کاملا مشخصه قیمت میکروی (AT91SAM7X256 ) با (LPC1768 Cortex-M3) تقریبا در یه حد هست اما امکاناتی که LPC1768 داره قابل مقایسه با AT91SAM7X256 نیست علاوه بر این هسته ی اون Cortex-M3 هست اما از SAM7X256 , ب 7TDMI

اما مسئله ای که وجود داره منبع آموزشی اون هست . منظورم از منبع آموزشی اینکه که برای همه ی سری میکروهای ARM کتابخونه ی lcd پیدا میشه حتی آموزشش هم هست اما منبعی که به صورت تخصصی مثلا در مورد تایمرها ، اسلیپ ، بوت صحبت کرده باشه چیز درست حسابی پیدا نمیشه.

جالبه نمیدونم چرا ایرانیا علاقه ی شدیدی به محصولات شرکت اتمل پیدا کردن. حتی تو انجمن هم اگه توجه کرده باشین تعداد تاپیکای ارسالی مربوط به سری AT91 خیلی بیشتر از مابقی برنداست.

فقط دوتا سوال دیگه برام مونده:

1.اگه امکان داره خواهشا این دو سری (LPC1768) و (LPC2368) رو برام مقایسه کنید چه تفاوتایی باهم دارن؟؟

2.برا من که کار با میکروهای AVR رو به صورت حرفه ای بلدم آیا کار کردن با میکرو های شرکت NXP برام راحت میشه؟ یا اینکه اینا اصلا بهم ربطی ندارن و فلوچارت برنامه نویسیشون یکی نیست؟؟

دوستان عزیز و گلم لطفا تو جواب این دو تا سوال به من بی سواد کمک کنید. بازم با تشکر فراوان
    2008/02/28
    تبريز
    280
    11

اصلي ترين تفاوت LPC1768 با LPC2368 معماري CPU اونهاست . هسته LPC1768 از سري Cortex-M3 هست و کلاکش تا 100MHZ ميتونه بالا بره . ولي LPC2368 با معماري قديمي تر ARM7 هست و حداکثر کلاکش 72MHZ . تفاوت Cortex - M3 با ARM7 هم در اينه که اين معماري براي استفاده در مدارات امبد بهينه شده و مصرف کمتر و کارايي بيشتري داره . اصلي ترين تفاوتش هم پشتيباني از Thumb-2 و NVIC هست. Thumb-2 به هسته LPC1768 اين اجازه رو ميده که در فرکانس مساوي با LPC2368 دستور العمل هاي بيشتري رو اجرا کنه. واحدهاي MPU و Flash Memory Accelerator هم تو LPC1768 اضافه شدن .
    به امکانات داخلي هم اگه نگاه کنيم LPC1768 حدود 6 کيلو بايت رم بيشتري داره . از USB Host و OTG پشتيباني ميکنه . Quadrature Encoder داره ، تايمر Tick شمار و Repetitive داره که در RTOS ها کاربرد داره . کلا براي استفاده در RTOS بهينه تره و چند تا تفاوت جزئي ديگه .

بستگي داره AVR رو چطوري ياد گرفته باشين و با چه زباني . اگه به زبان C مسلط باشين مهاجرت خيلي راحته . ولي اگه تو C مشکل داشته باشين اينجا مشکلاتتون بيشتر ميشه . فلورچات برنامه نويسي از لحاظ کلي فرقي نميکنه . ديگه دستور if همون if هست .
    2012/02/28
    33
    0

خیلی ممنونم از شما بابت توضیحات جامع و مفیدتون .

من با زبان c کار کردم .البته با میکروهای ARM شرکت اتمل (بیشتر با SAM7S256) کار کردم و تقریبا میشه گفت میتونم راه اندازیش کنم (چیزای متعارف مثل lcd ، سنسورای دما ، کیپدو..) اما با امکانات ویژه ای مثل RTT ، PCD ، AIC و... که تو مدل میکروهای AVR وجود نداره تا حالا وقت نکردم کار کنم.

الان از پیشنهاد شما دوستان عزیزم متوجه شدم که بهتره قید ARM های شرکت اتمل رو بزنم و برم سراق شرکت فیلیپس یا همون سری LPC.

شاید یکی بگه خب چرا دو تا یاد نمیگری ، من چون وقتم کافی نیست فرصت یاد گیری هر دو برند رو ندارم ترجیح میدم به جایی این که دو مدل رو به صورت ناقص یاد بگیرم سری LPC رو به صورت حرفه ای برم دنبالش امیدوارم تو انتخابم اشتباه نکرده باشم.

تشکر از همه.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8