اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور براشلس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور براشلس

سلام به دوستام
    من یک موتور براشلس گرفتم
    مدل موتور EMAX CF2822
    مدل درایور Brushless speed control ESC 20A
    گرفتم
    میخواستم بدونم طرز کار این درابور ها به جه صورته و چطور با avr میتونم راش بندازم؟؟؟
    پاسخ : موتور براشلس

کسی از دوستان اگه اطلاتی در مورد این موتور ها داره لطفا راهنمای کنه چون شدیدا نیاز دارم
    دیدگاه

منظورتون از کنترل چیه؟میخواین جهت چرخش موتور رو کنترل کنید یا دورش رو؟من با یه مدلش توی روبات یکی از دوستام کار کردم که اونم با avr کنترلش میکرد ولی فقط جهتش رو.من با avr زیاد کار نکردم ولی اصولش با pic و 8051 یکیه شما روی درایور یا برای هر موتور یه ورودی مجزا داری یا برای هر زوج یه ورودی .موتورهای براشلس سه سیمه اند برای دو جهت مخالف گردش .من دو نوع درایور برای این موتورها دیدم یک مدل درایوری با ورودی دوسیمه و یک مدل هم سه سیمه ولی در هر حالت سیم مشترک با زمین مدار مرتبطه.کافیه که شما نرم افزارتون با دریافت یک فرمان از مثلا یک کلید روی پایه میکرو جهت ولتاژ این پایه ها رو معکوس کنه.البته درایورها معمولا طوری طراحی میشن که با استفاده از فرامین سطوح ولتاژ دیجیتال یعنی صفر و 5 ولت عمل کنند ولی اگر ورودی درایور شما به این سطوح ولتاژ حساس نیست میتونید از رله یا ترانزیستور بعنوان کلید استفاده کنید.امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
        منظورتون از کنترل چیه؟میخواین جهت چرخش موتور رو کنترل کنید یا دورش رو؟من با یه مدلش توی روبات یکی از دوستام کار کردم که اونم با avr کنترلش میکرد ولی فقط جهتش رو.من با avr زیاد کار نکردم ولی اصولش با pic و 8051 یکیه شما روی درایور یا برای هر موتور یه ورودی مجزا داری یا برای هر زوج یه ورودی .موتورهای براشلس سه سیمه اند برای دو جهت مخالف گردش .من دو نوع درایور برای این موتورها دیدم یک مدل درایوری با ورودی دوسیمه و یک مدل هم سه سیمه ولی در هر حالت سیم مشترک با زمین مدار مرتبطه.کافیه که شما نرم افزارتون با دریافت یک فرمان از مثلا یک کلید روی پایه میکرو جهت ولتاژ این پایه ها رو معکوس کنه.البته درایورها معمولا طوری طراحی میشن که با استفاده از فرامین سطوح ولتاژ دیجیتال یعنی صفر و 5 ولت عمل کنند ولی اگر ورودی درایور شما به این سطوح ولتاژ حساس نیست میتونید از رله یا ترانزیستور بعنوان کلید استفاده کنید.امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
        سلام
        با تشکر از توجه شما
        مهندس این درایور من 2 سیم تغذیه داره برای موتور 3 سیم خروجی موتور داره و سه سیم نازک که نمیدونم چییه
        تو نت سرچ زدم ولی چیزی پیدا نکردم از اینکه این سه سیم چییه
        شما اطلاعی از این 3 سیم دارین

دیدگاه

ببین عزیز جان اون دو سیمی که گفتی نمیدونی برای چیه همون کنترل جهت چرخش موتوره یعنی اگر شما تغذیه درایورت رو وصل کنی البته توجه داشته باش که این تغذیه با تغذیه موتور مشترکه یعنی به آمپر تغذیه هم توجه کن بعد موتور رو به درایور وصل کنی با رعایت سیم بندی درست یعنی مثلا سیم مشترک رو به مثبت تغذیه ندی موتورها آماده کارند حالا یک ولتاژ تثبیت شده 5 ولت رو به ورودیها یعنی همون دو سیم باقی مونده بده موتورها در یک جهت میچرخند واگر اون رو برعکس کنی(5 ولت رو)جهت چرخش موتورها معکوس میشه به همین راحتی و با 4 خط برنامه میتونید با دو کلید ویک پردازنده موتورها رو کنترل کنید حتی بدون پردازنده و با دو کلید معمولی هم میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X