اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه استخراج پیک یک پالس با duty کم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه استخراج پیک یک پالس با duty کم

سلام خسته نباشین
    یه سوال داشتم
    چطور میتونم پیک یک پالس با duty cycle خیلی کم رو استخراج کنم
    حدودا 5 میکرو ثانیه روشن هست و 195 میکرو ثانیه خاموش من میخوام پیک اون 5 میکرو ثانیه رو استخراج کنم

پاسخ : نحوه استخراج پیک یک پالس با duty کم

با سلام :

به نظرم باید مداری را طراحی کنید به دفعات زیاد نمونه برداری کنه یعنی تابع به فرکانس باشه یعنی با سرعت فرکانس ساعت به صورت مداوم نمونه برداری کنه

که در این صورت ابتدا و انتهای 5 میکرو را با استفاده از یه فیلتر پایین گذر و بالا گذر میشه بدست آورد و برای آشکار سازی ابتدا و انتها پالس به مدارمون فرمان بده

نکته دیگه به نظرم اینه که باید فرکانس نمونه برداری به قدری بالا باید باشه که در طول 5 میکرو ثانه بتونه چندین بار از موج نمونه برداری کنه که با شمارش این نمونه برداری در طول 5 میکرو ثانه بشه به مقادیر منطقی مناسب با آی سی های مربوطه دست پیدا کرد

البته این کار کمی مشکل به نظر میرسه ولی شدنیه
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

اگر از طریق یک دیود سیگنال به یک خازن اعمال بشه ،خازن با مقدار دامنه منهای ولتاژ آستانه دیود (0.7 ولت )شارژ شده و چون دیود مسیر تخلیه رو سد میکنه در زمانیکه سیگنال صفره ، خازن تخلیه نخواهد شد. البته در حالت عملی زمانی طول خواهد کشید تا خازن شارژ بشه و همچنین به علت وجود مقاومت طبقه بعد خازن بتدریج دشارژ خواهد شد.برای رفع این مشکل بایستی مقاومت خروجی منبع سیگنال بسیار کم باشه تا بتوان با انتخاب خازن بزرگ از تخلیه آن جلو گیری کرد و همچنین مقاومت ورودی طبقه بعد بایستی زیاد باشه. در صورت استفاده از میکرو avr زمان کافی برای اندازه گیری دامنه ولتاژ خازن از طریق adc با استفاده از وقفه سخت افزاری در لبه پایین رونده پالس وجود خواهد داشت. برای کار دقیقتر به مدارهایی به نام sample and hold مراجعه کنید

دیدگاه

با سلام .
        شما برای دریافت بهترین پاسخ باید بگی منظورت از پیک پالس چیه ؟ پالس مربعی ؟ میخوای تو زمانی که در اون 5 میکرو ثانیه به سر میبری ، دامنه رو بدونی ؟ مپه پالست پله ایه ؟
        یه خورده توضیح بدی جوابت رو کامل میدم.
        Best Wishes
        Goldsmith
        Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

آره یه پالس معمولی هست زمان روشن بودن 5 میکرو هست زمان خاموشش 195 میکرو من دامنه پالس رو در زمان 5 میکرو که روشن هست میخوام

دیدگاه

من منظورت رو از پیک نمیفهمم . مگه نمیگی پالست مربعیه ؟ خوب اگه آره که پیک دامنه اش تو هر لحظه ، برابره . داری منو سر در گم میکنی ، درست توضیح بده ، من که نمیدونم چی تو ذهنت هستش .
            Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

سلام
              اگه دامنه پیک رو نیاز دارین
              http://www.polyscope.ch/dlCenter/ps/2011_12/12_13_11.03.pdf
              موفق باشین

دیدگاه

یه پالس مربعی هست ولی دیجیتال نیست بلکه به صورت آنالوگ پیکش کم و زیاد میشه بسته به شرایطی
                ولی چون duty اون کمه با مدار RC نمیشه پیکش رو استخراج کرد به همین میخواستم بدونم چه کار باید بکنم

دیدگاه

سلام
                  فرکانس کاریتون چقدر هست که نشه با شبکه RC سنسش کنین اگر بدون R و تنها با دیود و گرفتن یه انشعاب و دادن به مدار شامل C کارتون نمی شه؟
                  چون بهتره پهنای باند و خصوصیات فوریه شکلتون تغییر نکنه مدار رو به صورت سری قرار نداین.اما اگر دقیقا بگین که مدار به چه صورت هست و سیگنال وارده چه خصوصیات و شکلی داره احتمالا دوستان باتجربه تر من بتونن کمک کنن
                  هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X