اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال از مدار یک

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال از مدار یک

سلام
    آقا قبلا این سوال رو مطرح کرده بودم اما یه سوال دیدم که همه چی انگار متحول شد
    صورت سوال:

جواب:

با توضیحاتی که قبلا دوستان در این
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...8301#msg168301
    داده بودن در مسیری که منبع جریان هست و بخوایم KVL بزنیم حتما باید ولتاژ منبع جریان مشخص باشد و بعد KVL بنویسیم

حالا یه سوال از حل المسائل انگلیسی کتاب هیت

KVL اولی رو که نوشته ولتاژ دو سر منبع جریان رو برای چی حساب نکرده؟

ممنونم
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : سوال از مدار یک

سلام
    من فکر کنم اشتباه کرده باشه. اولا با توجه به جوابی که داده گفته Ix = 13.5 اما اگه تو شکل دقت کنید Ix نباید اونجا باشه چون روی شکل Ix برابر 12.5 آمپر هست. Ix رو باید روی کندوکتانس میذاشت که از سر +Vg وارد بشه. این از این.
    اما من فکر میکنم KVL اول رو باید اینجوری میزد :
    من آخر نفهمیدم تو این سایت اعداد و ریاصی رو چه جوری باید نوشت. پایین به هم ریخته خودت منظورو میگیری دیگه
    - 40 - 110 + 5R - 20 = 0
    در نتیجه R=34 . بقیه ی راه حل درسته چون ربطی به R نداره.

این نظر منه شایدم اشتباه باشه.
    HELLO WORLD

دیدگاه

سلام و ممنونم
      چندین بار چک کردم و دقیقا R=34 به دست می یاوردم حل امسائل جدید رو که گرفتم اونجا تصحیح شده بود
      بازم ممنونم
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
        با توضیحاتی که قبلا دوستان در این داده بودن در مسیری که منبع جریان هست و بخوایم KVL بزنیم حتما باید ولتاژ منبع جریان مشخص باشد و بعد KVL بنویسیم
        با سلام .

بله مطلب بالا کامل درست هست . اگر در مسیر KLV منبع جریان باشه باید حتما ولتاژ دو سر اون رو داشته باشیم . ولی دقت کنید که توی شکل از مسیر منبع جریان kvl رو نزده . کلا وقتی میخوایم مثلا V رو محاسبه کنیم باید از a به سمت b بریم و کلیه ولتاژهای توی مسیر رو با در نظر گرفتن جهت صحیح پلاریته با هم جمع بزنیم . اما ممکنه مسیر های مختلفی باشند که ما رو از a به b می رسونه باید اون مسیری رو انتخاب کنیم که ولتاژهاش برای ما معلوم باشه .
        الان این شکلی که گذاشتید رو نگاه کنید :

شما اگه بخواید از a به سمت b برید دو تا مسیر وجود داره که من یکی رو با رنگ بنفش و یکی دیگه رو با رنگ سبز مشخص کردم . خوب ما از مسیر سبز رنگ نمی تونیم بریم چون توی این مسیر منبع جریانی هست ( البته اگه دقت کنید توی این مدار حتی اگه بخواید از مسیر سبز رنگ هم برید امکان پذیر هست چون ولتاژ دو سر منبع جریان قابل محاسبه هست )

در هر صورت الان مسئله شما رو از مسیر بنفش رنگ حل کرده و کاملا هم درست هست .

=============================================

در مورد سوال دوم هم پاسخی که جناب elec_ boy دادند کاملا درست هست .

نوشته اصلی توسط elec-boy
        من آخر نفهمیدم تو این سایت اعداد و ریاصی رو چه جوری باید نوشت. پایین به هم ریخته خودت منظورو میگیری دیگه
        این لینک برید توضیح داده شده .

90/1/13

مصادیق اظهار محبت به همسر
        بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
        ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
        اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X