اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده با برد 1 کیلومتر و ولتاژ 3 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده با برد 1 کیلومتر و ولتاژ 3 ولت

سلام

آیا میشه فرستنده ایی رو موج FM ساخت که بشه با یک باطری ساعت 3 ولتی (از این سکه ایی ها) خدود 1 کیلومتر برد داشته باشه و حداقل تا 1 هفته باطری تخلیه نشه؟و اندازش در حد همون باطری ساعت-مثلا یه دایره به قطر 17mm باشه؟
    امکان همچین چیزی هست؟
    آخه من شنیدم اگه فرستنده بخواد تا این حد بردش باشه-نیاز به ولتاژ و جریان خوب داره که با این حال باز هم باطری ها زود خالی میشن.

پاسخ : فرستنده با برد 1 کیلومتر و ولتاژ 3 ولت

اگر از لحاظ عمومی به این قضیه نگاه کنیم نه.شاید با تکنولوژی نانو و استفاده از قطعات فوق پیشرفته نظامی خاص یا باطریهای خاصی که در دسترس همه نیستند برای بعضی کاربردهای خاص امکانش باشه ولی اولا در بحث برد فرستنده ها فرکانس کاریر نوع مدولاسیون نقش مهمی رو داره ثانیا برای ایجاد توان ولتاژ تنها فاکتور موثر نیست بلکه جریان هم مهمه.اگر باطری بتونه جریان مورد نیاز برای این فرستنده که شاید نزدیک به یک آمپر برای این ولتاژ هست و نیز قطعات مورد استفاده بتونن با این ولتاژ کار بکنند بله میشه ساخت.ولی این باطری که شما فرمودید یک صدم این مقدار هم آمپر دهی نداره.پس در حالت کلی نمیشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
      اگر از لحاظ عمومی به این قضیه نگاه کنیم نه.شاید با تکنولوژی نانو و استفاده از قطعات فوق پیشرفته نظامی خاص یا باطریهای خاصی که در دسترس همه نیستند برای بعضی کاربردهای خاص امکانش باشه ولی اولا در بحث برد فرستنده ها فرکانس کاریر نوع مدولاسیون نقش مهمی رو داره ثانیا برای ایجاد توان ولتاژ تنها فاکتور موثر نیست بلکه جریان هم مهمه.اگر باطری بتونه جریان مورد نیاز برای این فرستنده که شاید نزدیک به یک آمپر برای این ولتاژ هست و نیز قطعات مورد استفاده بتونن با این ولتاژ کار بکنند بله میشه ساخت.ولی این باطری که شما فرمودید یک صدم این مقدار هم آمپر دهی نداره.پس در حالت کلی نمیشه.
      یعنی تا برد 500 متر هم نمیشه همچین چیزی ساخت که قدرت دریافت صدای محیطی بالایی هم داشته باشه؟

دیدگاه

با سلام : برای ساخت میکروفن مخفی راه های و ابتکارات زیادی هست و شما سخت ترین راه را برای اینکار در نظر گرفتید و طبیعتا هم همانطور که دوستمان گفتن ساخت چنین مداری از حوصله افراد معمولی در الکترونیک خارج هست
        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

مدار شما عملیه ولی با یک ترفند . شما باید از یک ریپیتر و یا همون تکرار کننده استفاده کنید .
          فرستنده شما میتونه در جایی که قراره کار کنه توان چند میلی واتی تولید کنه و این امواج به
          یک مدار تکرار کننده که در جای ثابت قرار داده و تغذیه جریان بالا هم براش فراهم شده این
          سیگنال رو به فاصله چند کیلومتری ارسال کنه .
          باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
            با سلام : برای ساخت میکروفن مخفی راه های و ابتکارات زیادی هست و شما سخت ترین راه را برای اینکار در نظر گرفتید و طبیعتا هم همانطور که دوستمان گفتن ساخت چنین مداری از حوصله افراد معمولی در الکترونیک خارج هست
            از چه نظر سخت ترین راهه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
              مدار شما عملیه ولی با یک ترفند . شما باید از یک ریپیتر و یا همون تکرار کننده استفاده کنید .
              فرستنده شما میتونه در جایی که قراره کار کنه توان چند میلی واتی تولید کنه و این امواج به
              یک مدار تکرار کننده که در جای ثابت قرار داده و تغذیه جریان بالا هم براش فراهم شده این
              سیگنال رو به فاصله چند کیلومتری ارسال کنه .
              بدون تکرار کننده نمیشه همچین چیزی ساخت؟در اون اندازه که گفتم؟

دیدگاه

شما می تونید ولتاژتون رو از یک یا چند تا میکروفن اضافی تولید کنید .
                من یک دستگاه جاسوسی دیدم که شکل سکه بود و درونش 2 تا میکروفن که یکی برای صدا و دیگری برای تولید ولتاژ که البته تا برد 500 متر بود و ریپیتر هم داشت .
                ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرجان کهندل
                  بدون تکرار کننده نمیشه همچین چیزی ساخت؟در اون اندازه که گفتم؟
                  نه دیگه . همونطور که دوستان گفتند مسافت 1 کیلومتری شما به توان بالا نیاز داره و این
                  توان به جریان زیادی نیاز داره . باتری شما جوابگو نیست .
                  باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AHOORA.MAZDA
                    شما می تونید ولتاژتون رو از یک یا چند تا میکروفن اضافی تولید کنید .
                    من یک دستگاه جاسوسی دیدم که شکل سکه بود و درونش 2 تا میکروفن که یکی برای صدا و دیگری برای تولید ولتاژ که البته تا برد 500 متر بود و ریپیتر هم داشت .
                    یعنی چی؟!!
                    مگه میکروفن چقدر میتونه ولتاژ و جریان تامین کنه؟؟!!

دیدگاه

نمیدونم تست نکردم . شما دو تا سرش رو بزن به ولت متر بعد صحبت کن ببین چقدر ولتاژ می ده .

دیدگاه

همونطور که در پست اولیم گفتم این یک تکنولوژی عمومی نیست شاید بشه ولی نه برای همه.در مورد این مداری که دوستمون گفتن از یک میکروفون برای تولید انرژی استفاده میشده ،از آنجا که میکروفونهایی که میتونن بیشترین بازده از نظر ولتاژ و جریان خروجی داشته باشن از نوع پیزوالکتریک یا همون میکروفون کریستالیه که اونها هم در بهترین حالت در حد چند ده میلی ولت و چند میلی آمپر خروجی دارند احتمالا از این خروجی برای شارژ یک باطری کوچک استفاده میشده و فرستنده انرژی مورد نیازش رو از باطری میگرفته.چون خروجی میکروفون حتی اگر هم بتونه یک مدار فرستنده رو راه اندازی کنه بخاطر نوسانات خروجی اش نسبت به صدای محیط نمیتونه مستقیم برای تغذیه استفاده بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرجان کهندل
                          از کجا به دست شما رسیده بود؟؟؟!
                          یک برنامه بود توی ماهواره که رییس سازمان c.i.a وسایل جاسوسی ساده اش رو که در جنگ جهانی استفاده کرده بود رو لو می داد .
                          این ها رو هم از توی اینترنت پیدا کردم ببیندی بد نیست :
                          http://24onlinenews.ir/print-12512.aspx

http://topnop.ir/3097-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85-%2817-%D8%B9%DA%A9%D8%B3%29.html

دیدگاه

میکرون مخفی ویژه پنهانآ‌شده در سفارت آمریکا: داستان این میکروفن ویژه خیلی جالب است. این میکروفن را «لئون تِرِمین» طراحی کرده بود. برخلاف میکروفنآ‌های معمول که باید منبع تغذیهآ‌ای داشته باشند و بعد از دریافت امواج صدا آنها را به امواج رادیویی تبدیل کنند، این میکروفن هیچ منبع تغذیه و یا اصلا جزء الکترونیک نداشت و همین مطلب کشف آن را بسیار دشوار میآ‌کرد. این میکروفن در واقع یک تشدیدگر غیرفعال امواج بود و فقط زمانی فعال میآ‌شد که امواج رادیویی با فراکانس معین به سوی آن گسیل میآ‌شوند.
                            همونطور که میبینید توی همین مطلب که از لینکی که دوستمون گذاشته بودن برداشتم انرژی لازم برای راه اندازی فرستنده امواج رادیویی بوده که البته در زمان خودش خیلی بود.الان من مداراتی دارم که میتونن حتی تا36 ولت 9وات انرژی رو از امواج رادیویی دریافت کنن البته تحت شرایطی.حالا اگر ما مداری بسازیم که یک دهم این توان رو بده میشه یک فرستنده بدون باطری هم ساخت که تا 2 کیلومتر هم جواب بده البته اندازه اش دیگه بستگی به تکنولوژی در دسترس داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
                              همونطور که میبینید توی همین مطلب که از لینکی که دوستمون گذاشته بودن برداشتم انرژی لازم برای راه اندازی فرستنده امواج رادیویی بوده که البته در زمان خودش خیلی بود.الان من مداراتی دارم که میتونن حتی تا36 ولت 9وات انرژی رو از امواج رادیویی دریافت کنن البته تحت شرایطی.حالا اگر ما مداری بسازیم که یک دهم این توان رو بده میشه یک فرستنده بدون باطری هم ساخت که تا 2 کیلومتر هم جواب بده البته اندازه اش دیگه بستگی به تکنولوژی در دسترس داره
                              ببخشید میشه در مورد مداری که از طریق اماوج رادیویی انرژی تولید کنه رو بیشتر توضیح بدید .
                              من یه جا شنیدم که آلومینیوم می تونه امواج رادیویی رو تبدیل به ولتاژ کنه ؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X