اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای شروع کار باپردازش تصویر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای شروع کار باپردازش تصویر

سلام خدمت دوستان گرامی امیدوارم سال خوبی را در پیش رو داشته باشید
    من می خواستم یکم اطلاعات در مورد پردازش تصویر مخصوصا برای کارهای مانند رباتیک به دست بیاورم مثلا با چه نرم افزارهایی باید کار کرد من قبلا با VB یکمی کار کردم ولی برای سرعت بالا واینکه به ربات وصل شه فکر کنم مناسب نباشه
    در مورد نرم افزار مطلب هم فکرکنم برای این کارهایی که باید به صورت آنلاین پردازش صورت بگیرد مناسب نباشد اگر اشتباه می کنم بنده را راهنمایی کنید
    ممنون می شوم من را رهنمایی کنید @};- @};- @};-
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

پاسخ : درخواست راهنمایی برای شروع کار باپردازش تصویر

من چیزی ازش بلد نیستم ، اما دوستم حرفه ای کار میکنه
    گفت : از هلپ متلب شروع کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aryanaar
      من چیزی ازش بلد نیستم ، اما دوستم حرفه ای کار میکنه
      گفت : از هلپ متلب شروع کن
      ممنون
      من یه چیزهایی می دونم ولی فکر نکنم متلب به درد من بخوره، متلب از اسمش پیداست که برای آزمایش هستش من می خواهم مثلا یک ربات به همراه دوربین و پردازش تصویر کارکنم
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

برنامه MATLAB برای شبیه سازی.
        بعد از این که از شبیه سازی نتیجه گرفتی میتونی همون برنامه رو برای میکرو بنویسی ولی اگه میخوای ربات به کامپیوتر وصل باشه و پردازش فقط تو کامپیوتر باشه من تجربه ای ندارم ولی نباید سرعت مسأله مهمی باشه، MATLAB نسبت به C و VB سرعت کمتری داره ولی کدهای آماده داره و برنامه نویسیش خیلی راحت تره مثلاً برای معکوس گرفتن از یک ماتریس که با متلب یک خط میشه شاید مجبور باشی با C یک صفحه کد بنویسی.
        لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
        لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
        اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
        يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eehadi
          برنامه MATLAB برای شبیه سازی.
          بعد از این که از شبیه سازی نتیجه گرفتی میتونی همون برنامه رو برای میکرو بنویسی ولی اگه میخوای ربات به کامپیوتر وصل باشه و پردازش فقط تو کامپیوتر باشه من تجربه ای ندارم ولی نباید سرعت مسأله مهمی باشه، MATLAB نسبت به C و VB سرعت کمتری داره ولی کدهای آماده داره و برنامه نویسیش خیلی راحت تره مثلاً برای معکوس گرفتن از یک ماتریس که با متلب یک خط میشه شاید مجبور باشی با C یک صفحه کد بنویسی.
          سلام به نظر من دو نوع پردازش می تونیم داشته باشیم یکی اینکه یک دوربینی داریم که یک محدوده ای را می بیند مانند رباتهای فوتبالیست اگر اشتباه نکنم که دوربین روی ربات نیست و دوربین به PC وصل است ودستورات را به طریق بی سیم به ربات ها می فرستد
          نوع دوم اینکه دوربین روی ربات قرار می گیرد به همراه PC
          در این موارد می شود از مطلب استفاده کرد
          در ضمن فکر کنم سرعت پردازش خیلی مهم باشه ؟ oo: oo:
          دوستان واساتید اگر راهنمایی کنند ممنون می شوم @};- @};- @};-

آموزش Modelsim

دیدگاه

اگر سرعت واقعا مقوله خیلی مهمی باشه میتونید از میکروهای ارم و یا تراشه های dsp استفاده کنید و برنامه رو هم با c بنویسید..اینطوری سرعت خیلی خوبی خواهید داشت.
            فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
              اگر سرعت واقعا مقوله خیلی مهمی باشه میتونید از میکروهای ارم و یا تراشه های dsp استفاده کنید و برنامه رو هم با c بنویسید..اینطوری سرعت خیلی خوبی خواهید داشت.
              ممنون
              حالا برای آموزش پردازش تصویر با زبان c دوستان اگر اطلاعاتی دارند من را راهنمایی کنند با چه نرم افزاری باید شروع کنم واگر منبعی هم کر شود که عالی است
              در مورد نرم افزار مطلب که منابع زیاد هستش می روم دنبالش :read: :read:
              آموزش Modelsim

دیدگاه

نمیشه که
                اول باید اصول پردازش تصویر رو یاد بگیری !
                فرض ، شما تو c حرفه ای باشی ، بازم نمیتونی برنامه پردازش تصویر رو بنویسی !
                کتاب پردازش تصویر گنزالس رو بگیر بخون ، تا اصول اولیه رو یاد بگیری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aryanaar
                  نمیشه که
                  اول باید اصول پردازش تصویر رو یاد بگیری !
                  فرض ، شما تو c حرفه ای باشی ، بازم نمیتونی برنامه پردازش تصویر رو بنویسی !
                  کتاب پردازش تصویر گنزالس رو بگیر بخون ، تا اصول اولیه رو یاد بگیری
                  چرا عصبانی می شید هرچی شما بگید وراهنمایی کنید
                  خوشحال می شم بگید دنبال چی وچه مسیری را بروم @};- @};- @};-
                  آموزش Modelsim

دیدگاه

دوست عزیز گونزالس دوتا کتاب داره...یکیش که شما باید اینو مطالعه کنید Digital image processing هست..این کتاب اصول پردازش تصویر رو به لحاظ تئوری توضیح داده.

یه کتاب هم هست که کد نویسی هست و یه تعدادی از کدهاش هم زبان c هست به اسم اموزش رباتیک ،تکنیک ها و نظریه ها...تالیف مهندس محمد ماجد اسدی

موفق باشید.
                    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
                      دوست عزیز گونزالس دوتا کتاب داره...یکیش که شما باید اینو مطالعه کنید Digital image processing هست..این کتاب اصول پردازش تصویر رو به لحاظ تئوری توضیح داده.

یه کتاب هم هست که کد نویسی هست و یه تعدادی از کدهاش هم زبان c هست به اسم اموزش رباتیک ،تکنیک ها و نظریه ها...تالیف مهندس محمد ماجد اسدی

موفق باشید.
                      ممنون @};-
                      این کتاب گونزالس مگه برای مطلب نیستش؟ برای زبان c چی؟
                      این کتاب ترجمش هست یا زبان اصلی هستش؟
                      آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
                        ممنون @};-
                        این کتاب گونزالس مگه برای مطلب نیستش؟ برای زبان c چی؟
                        این کتاب ترجمش هست یا زبان اصلی هستش؟
                        گفتم خدمتتون کتاب گونزالس دوتاست...یکیش مختص مطلب هست اما یکی دیگش کلا تئوری پردازش تصویره.

والا ترجمش رو ندیدم...زبان اصلیش هست و انتشارات نص داره.

دیدگاه

سلام به دوستان خوبم،دوست عزیز برای شروع کار من پیشنهاد می کنم که سراغ کتاب گنزالس نرید چون خیلی شفاف سازی نکرده و درکش یکم سخته.من استفاده از متلب رو اصلا توصیه نمی کنم چون کار علمی نیست.شما باید اصول پردازش تصویر رو بلد بشید نه استفاده از یک سری دستورات آماده.من پیشنهاد می کنم روی زبان C# کار کنید چون سرعت بالایی داره و زبان برنامه نویسیه بسیار پرقدرتی هست.تازه می تونید از C# برای کار های بسیار متنوعی استفاده کنید(به جز پردازش تصویر) و زمان گذاشتن واسه ی یادگیریش واقعا ارزش زیادی داره.من آموزش پردازش تصویر در C# رو شروع کردم و ادامه خواهم داد به صورت مرحله به مرحله.می تونید دنبال کنید...http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...4723#msg344723
                          در ضمن الان تیم های معروف در روباتیک که روی روبات های فوتبالیست سایز کوچیک و متوسط و humanid کار می کنند بیشتر از C# استفاده می کنند.البته در فوتبالیست سایز کوچیک پردازش تصویری صورت نمی گیره و اطلاعات به وسیله ی سرور در اختیار تیم ها قرار می گیره.میکرو ها ی سری ARM برای پردازش تصویر مناسبند.
                          اگه سوالی داشتید در خدمتم...
                          زیر پرچم سه رنگ/واسه پرچم سفید/مادرم دعا می کرد/پدرم می جنگید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
                            گفتم خدمتتون کتاب گونزالس دوتاست...یکیش مختص مطلب هست اما یکی دیگش کلا تئوری پردازش تصویره.

والا ترجمش رو ندیدم...زبان اصلیش هست و انتشارات نص داره.
                            ببخشید که اینقدر سوال می کنم Ebook این کتاب دومی هم وجود داره ؟
                            این کتابی که از اقای اسدی گفتید یه کتاب دیگه است یا ترجمعه همان کتاب؟ :eek:
                            آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
                              ببخشید که اینقدر سوال می کنم Ebook این کتاب دومی هم وجود داره ؟
                              این کتابی که از اقای اسدی گفتید یه کتاب دیگه است یا ترجمعه همان کتاب؟ :eek:
                              اموزش رباتیک؟بعید میدونم ebook داشته باشه باشه! قیمت خیلی بالایی هم نداره.

اقای اسدی کدوم کتاب رو معرفی کردن؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X