اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخت در مدار

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخت در مدار

سلام
    می خواستم قضیه درخت رو برام توضیح بدین به علاوه یکی دو تا مثال ساده که دقیقا متوجه بشم
    ممنونم
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : درخت در مدار

آقا حالا کسی که کمک نمی کنه یه کتاب یا جزوه داخل اینترنت می تونین بهم بدین که نهایتا داخل 10 صفحه با مثال این درخت و قضیه اش رو توضیح بده
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام
      درخت و کاتست و اینجور چیزا مربوط به فصل اول مدار 2 میشه. میتونید به یکی از کتاب ها مراجعه کنید ولی فعلا یک توضیح مختصر میدم خیلی ساده ست :
      شما تو این فصل با این کلمات مواجه میشید :
      * کات ست اساسی
      * درخت
      * لینک
      * حلقه اساسی
      ---------------------
      تو یه گراف که دارای چند شاخه هست اگه بخوای درخت رو پیدا کنی باید به سه شرط توجه کنی :
      1 - شاخه هایش به هم متصل باشند
      2- تمام گره های گراف اصلی رو در بر بگیره
      3 - هیچ حلقه ای تشکیل نده
      (تو پرانتز : البته من این سه شرط رو از کتاب پارسه کپ زدم. شرط اولش به نظر بی مورد میاد ممکنه به اشتباه بندازدتون همون شرط 2 و 3 کفایت میکنه)
      مثلا گراف زیر رو نگاه کن :

اون شاخه قرمزا درختند. همونطور که می بینی تمام گره ها رو در بر گرفته. هیچ حلقه ای هم ایجاد نکرده.
      می تونستی این شکل رو هم به عنوان درخت در نظر بگیری :

پس یادت باشه در یک گراف می تونیم چندین درخت متفاوت داشته باشیم. تو این شکل باز هم می تونی درخت پیدا کنی کافیه اون سه شرط برقرار باشه.

حالا که تعریف درخت رو فهمیدی تعریف لینک هم ساده شد. لینک : همه ی شاخه ها منهی درخت. یعنی تو شکل های بالا هرچی شاخه سیاه هست میشه لینک

اون سبز هایی که تو شکل می بینی اونا کات ست اساسی هستند. همونطور که می بینی فقط شامل یک درخت هستند

حلقه اساسی هم فقط شامل 1 لینک هست

توضیحات بیشتر رو یا یکی دیگه باید بیاد بگه یا باید بری از کتاب پیدا کنی
      سوالی اگر هست بفرمایید یا بچه ها جواب میدند یا من بعد از عمل انگشت شکسته ی پام که مرخص شدم در خدمتم :biggrin:
      HELLO WORLD

دیدگاه

اگه بحث در مورد گراف باشه اصلا شرط 2 بی معنیه مگه اینکه بخوایم یه سری راس رو در نظر بگیریم که باز هم... بیشتر در این باره توضیح بدید
        به نظر من شرط نداشتن هیچ گشت یا به قول شما حلقه کافیه
        شاخه و ... چیه دیگه؟
        ببینم مرجع گرافتون چه کتابی هست؟(از این کنکوری ها و ... نباشه لطفا)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
          اگه بحث در مورد گراف باشه اصلا شرط 2 بی معنیه مگه اینکه بخوایم یه سری راس رو در نظر بگیریم که باز هم... بیشتر در این باره توضیح بدید
          شاخه و ... چیه دیگه؟
          ببینم مرجع گرافتون چه کتابی هست؟(از این کنکوری ها و ... نباشه لطفا)
          شهریار جان اگه اشتباه نکنم شما احتمالا مدار 1 و مدار 2 رو پاس نکردید. درخت و این قصه ها یه مبحث خیلی کوچیک از مدار 2 هست. و شرط 2 شرط لازم برای درخت هست. نمی دونم منظور شما از گراف چیه. اون چیزی که ما اینجا بهش میگیم گراف یه مدار بوده با المان های خودش که ما برداشتیم المان هاش رو نادیده گرفتیم و اونا رو بدون توجه به ماهیتشون با یک شاخه که دو گره از مدار رو به هم متصل میکنه نمایش میدیم.
          دلیلی هم که ما رو مجاز به انجام این کار میکنه اینه که قوانین kvl و kcl به ماهیت عناصر مدار بستگی نداره و فقط به توپولوژی کلی مدار وابسطه هست پس خیلی راحت می تونیم از عناصر مدار چشم پوشی کنیم. مثل همون شکلی که تو پست قبلیم می بینی. ما به اون میگیم گراف. تعداد شاخه هاش 9 تاست هر کدوم از این شاخه ها می تونست یک عنصر مثل مقاومت و سلف و خازن و ... باشه.
          اولا واژه "حلقه" به قول بنده نیست!! به قول تمامی اساتید دانشگاه و "دانشجویان سر کلاس مدار یک نشسته" است. هیچ کس تو مدار از واژه گشت استفاده نمیکنه.
          در ثانی درسته که بنده گفتم در یک گراف میشه چندین درخت وجود داشته باشه اما باید توجه کرد که تعداد شاخه های هر کدوم از درخت ها یکسانه. مثلا تو هر دو شکل بالا درخت ها 4 تا شاخه دارند. اما اگه به قول شما بخوایم فقط شرط آخر رو در نظر بگیرم اینجوری هر شاخه ای واسه خودش یه درخت میشه که منطقی نیست.
          ببینم مرجع گرافتون چه کتابی هست؟
          نیاز به مرجع نیست اصلا. شما بردار 10 تا شاخه ی دیگه هم بهش اصافه کن. هر کدوم از این شاخه ها می تونه یک مقاومت باشه.
          اگه سوالی هست در خدمتم
          HELLO WORLD

دیدگاه

سلام و ممنونم
            آقا عکسها قابل روئت نیستن می شه یه جای دیگه پلود کنین
            ممنون

دیدگاه

سلام
              از لحاظ پلود عکسها مشکلی ندارند. تو پرشنگیگ پلود شده ند. یه زمانی یادمه آنتی ویروس آویرا اجازه ی دانلود از پرشنگیگ رو نمیداد. من فعلا سایت پلود دیگه ای نمیشناسم. این لینک عکس هاست :
              http://yeki1.persiangig.com/image/tree1.JPG
              http://yeki1.persiangig.com/image/tree2.JPG

آنتی ویروستون رو غیرفعال کنید شاید باز شد.
              HELLO WORLD

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X